Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az utóbbi időben sak alkoholla...

Az utóbbi időben sak alkohollal tudok felszabadulni. Egyébként is hajlamos vagyok az alkoholizmusra, de az még rátesz egy lapáttal, hogy egyre inkább úgy érzem, csak ez szabadít fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pszichológus segítségét kellene kérnem, vagy ez még annyira nem súlyos, csak próbáljam meg amúgyis jól érezni magam?
2018. jan. 4. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is megiszok 2nap alatt 1 üveg vörösbort. Havi 15-17 üveget nem tartok soknak. Szerintem ha ennél többet nem iszol akkor az teljesen normális. Én legalábbis normálisnak tartom.
2018. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez még annyira nem súlyos, de ne kapaszkodj az alkoholba, próbálj egyebet is keresni, ami felszabadít.
2018. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Havi 15 üveg nem sok, vicces. Az közepes minőségnél is havi 15e csak borra. De van egy olyan csúnya tulajdonsága is a piának, hogy egy idő után már egyre több csúszik le belőle, a napi fél üvegből egy üveg lesz, aztán kettő. Aztán tömény, hogy hasson. Mire feleszmélsz, arra megy a fél fizud, amíg van állásod. Addig kell megállítani ezt, amíg még van egy kis akaratereje az embernek változtatni. A napi fél üveg bor már túlment azon a ponton, a tagadás már erős és még nincs annyi negatív következmény, hogy ennyiben maradjon.

Ezt tartsd szem előtt kérdező, mert felismerted magadon a jeleket. Ez jó. Ha tudod hogy magadtól nem tudsz mértéket tartani, akkor teljesen abba kell hagynod az ivást. Sokan azt gondolják az elején, hogy ők képesek felelősen inni, aztán mégis visszacsúsznak és jön az önmentegetés (nem is sok, más többet iszik, bírom az italt, fiatal vagyok és kismillió egyéb kifogás). Mégsem a semmiért van itthon annyi reménytelen alkoholista.

Addiktológus pszichiáter segíthet, de szerintem nem tartasz még ott. Csak el kell határoznod hogy nem iszol, és ha sikerül ehhez tartanod magad, akkor minden jó. Ha nem, mehet a következő lépés.

2018. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

A napi félüveg, az 2 pohár bort jelent. Ebben nem tudom mi a sok. Anyagilag sem olyan összeg amitől hasra kellene esni. Manapság ha vesz az ember egy normális farmert és egy pulcsit már többet fizet az ember...

2018. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszer van az ivásban, akkor mondjuk valakire, hogy alkoholista. Ha naponta csak egy pohárral iszik, akkor is az.
2018. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Pedig egy pohár minőségi bor naponta nem káros. ;) Sőt egészséges.
2018. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem az a konkrét gond, hogy rendszeresen iszom, hanem az, hogy képtelen vagyok felszabadulni pia nélkül. Gondolom a gátlások. Inni két hete pl. nem is ittam.
2018. jan. 18. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!