Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdeményezzek beszélge...

Hogyan kezdeményezzek beszélgetést? Hogyan legyek jó beszélgetőpartner?

Figyelt kérdés

A barátaim sokszor mondják hogy jó velem beszélgetni de ez csak addig igaz amíg olyannal beszélek akit nagyon jól ismerek. Ha nem, akkor sosem tudom hogy mennyit mondjak el magamról, illetve én témát nem tudok feldobni. Ha a másik fél kifogy a témákból akkor beáll a kínos csend mert egyszerűen nem tudom hogy mit lehetene mondani. Ha összefutok egy ismerősömmel akivel már rég beszéltem akkor én nem merek odamenni hozzá mert nem tudom hogyan kell beszélgetést kezdeményezni. Csak odamegyek és Szia mizu? Vagy hogy? :D Idegenekkel ugyanez a helyzet. Ha látok valakit aki szimpatikus és kicsit megismerném jobban, akkor sem tudom hogy kéne kezdeményezni de ezt már nyilván azután miután már tudok értelmesen ismerősökkel is beszélni.

Tehát összefoglalva ha összefutok valakivel akivel köszönőviszonyban vagyunk de nem nagyon beszélgettünk eddig/nagyon régen akkor hogyan menjek oda hozzá? És utána hogyan kerüljem el a kínos csöndeket? Mit mondjak és mit ne mondjak? Szóval szeretnék olyan ember lenni, akivel hogyha beszélnek akkor jól érezzék magukat a beszélgetés közben. 17/L


2018. jan. 7. 08:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát erre igazából nem lehet összeírni sablonokat, mert attól függ hol vagy és kivel beszélsz, mennyire ismered az illetőt, hány éves...

Nekem is volt régen hasonló, mindig agyaltam, hogy húú most mit kéne mondani de nagyon gyorsan, hogy ne legyen ciki a csend. Azóta rájöttem, hogy tök mindegy mit mondasz csak lazán mondd. Ha a másik azt érzi rajtad, hogy laza vagy, ő sem feszül be. Ha pl munkahelyre új ember jön, lehet róla is beszélni meg a munkáról is, és adja magát a többi. Azokkal nem szoktam erőltetni a dolgot akikhez beszélek, válaszolnak pár szóban és lesnek maguk elé. Akkor otthagyom, mert nem vagyok szórakoztató automata, nem szenvedek senkivel.

De volt olyan is, hogy első alkalommal beszélgettem egy nálam fiatalabb kolléganővel, és fél óra múlva már tudtam, hogy az apját nem ismerte, az anyja elhagyta, a mittudomén melyik rokona iszik, hány pasija volt és ekkor betoppant a jelenlegi pasija akinek bemutatott....és ott el is menekültem gyorsan.

35n

2018. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!