Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért osztunk meg mindent a...

Miért osztunk meg mindent a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés
Most már leszoktam róla nagy nehezen de manapság mindenki ki írja még azt is, hogy edzett vagy, hogy mit evett és magamon is észrevettem, hogy gyakran osztottam meg ismerőseimmel mit csinaltam pedig nagyrészt magán ügyemről volt szó. Miért csináljuk ezt? Megfertőzött a közösségi média?
2018. jan. 29. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert nincs olyan "valós" személy, akinek ezt élőszóban el tudnád mondani.

Egy alap emberi szükséglet, hogy a dolgairól beszéljen valakinek.

A neten könnyebb, mert személytelen, nem érzed, hogy terhelnél vele valakit, meg senki nem tudja a szemedbe mondani, hogy "ki nem sz@rja le, mit csináltál?"

Ha ugyanezeket a dolgokat 1-2 barátnak mondanád el, akkor nem lenne rá szükséged, hogy a neten leírd.

2018. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem veszik figyelembe az emberek, hogy ami számukra érdekes és fontos, az másnak érdektelen.
2018. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért én ha barátokkal vagyok akkor telefon félre és úgy beszélünk, sajnos látom pl a buszon hogy ülnek egymás mellett és megse szólalnak nekem ez már sok.
2018. jan. 29. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es: kivéve, ha nem dobja fel az ember egy nagy adag majomkodással, baromsággal. Nemhiába van ezért mégis annyi érdeklődő ezen oldalakon...
2018. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Mert az ezekre kapott reakciók(like-ok,kommentek) éltetik,ezek miatt tartja magát fontosnak.Sajnos az önbizalomhiány,a magány,a valós kommunikáció hiánya(meg nem tanulása) ezt hozza ki az emberekből.(én nem vagyok fent semmi ilyenen...)(na jöhet a lepontozás a függőktől...:P :D ) https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9045.. 13.válasz...:D
2018. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!