Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok senkivel sem...

Miért nem tudok senkivel sem beszélgetni? . Ha idegennel, vagy olyan ismerőssel kellene beszélnem akivel vagy csak nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem beszélek, akkor nagy gondban vagyok. Főleg ha valakivel kettesben maradok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy szűk baráti köröm akivel hétvégente bulizni, szórakozni járunk. Velük teljesen normálisan tudok beszélgetni. Idegenekkel viszont nem megy. Ideges leszek ha valakivel beszélnem kell. Telefonálni is utálok.


Interneten sem tudok senkivel beszélgetni, még az üzeneteket sem merem megnyitni. Ezért lányokkal sem tudok ismerkedni. Néha van, hogy rámír egy csaj, de sajnos nem tudok vele miről beszélni és nagyon kínos, ezért később már inkább nem is írok rá, pedig szeretnék vele beszélni.

Munkahelyen, orvosnál, fogorvosnál, hivatalban stb. rendesen félek valakihez szólni, nagyon ideges leszek ha valamit kérdeznem kell. Valami tanács kellene mert teljesen kétségbe vagyok esve.



2018. febr. 6. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.
2018. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtad le hány éves vagy, de leirtál egy szép listát azokról a dolgokról amiktől félsz tehát mit kell tenni velük?


Alrébb rakni nem tudod, hirtelen megoldani nem tudod, zavar.


Szembe kell velük nézni! Viselkedj ellentétesen, DIREKT csináld az ellenkezőjét és ne az érdekeljen ki mit szól hozzá, hanem hogy rád milyen hatással van. MInden egyébb tényezőt zárj ki!

2018. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pl. kezdetnek hagyd, hogy mások találják ki, hogy miről beszéljetek, tehát beszélgetni nem azt jelenti, hogy kötelezően neked kell előrukkolni egy témával és borzasztóan találgatni. Nincs ebben semmi megpróbáltatás. Az a minimum, hogy legalább nyitott vagy mások mondandójára! Nem csak beszélni kell, hanem hallgatni IS. Tehát a legdrasztikusabb helyzetben is nem tudom mi tart vissza attól, hogy legalább meghallgasd azt, amiket mondani szeretne neked valaki, aki beszélne veled, lehet hogy nem várja el, hogy tartalmas válaszokat adj mindenre, de az a legkevesebb, hogy legalább érezteted, hogy érdekel az az ember.

Én is ilyen voltam, úgy kezdődött változás, hogy egy ideig legalább jó hallgatóság voltam, tehát nem azt éreztettem, hogy elfordulok bárkitől, nem akartam barátságtalannak tűnni, akihez fölöslegesen szólnak, mert csak flegmán félrebámul.

Gyakran a témákat mások dobták fel, ahhoz meg hozzászóltam. Volt akivel meg kialakult az, hogy én is tudtam vele beszélgetést kezdeményezni, nem csak tőle vártam és nem passzív hallgató voltam az idő nagyrészében.

2018. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!