Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az utóbbi időben észrevettem...

Az utóbbi időben észrevettem magamon, hogy nem keresem az emberek, barátaim társaságát. Nem volt kedvem kimenni, beszélgetni velük, szivesebben töltöttem el otthon, egyedül. Valaki tudott hasonló helyzetben változtatni "magán"?

Figyelt kérdés
Néha igaz iszonyú magányosnak érzem magam, de amikor társasággal vagyok kint, akkor részben ott is. Eléggé elzártam magam a "külvilágtól" és már lassan ott tartok, hogy egyáltalán nem merek megszólalni, beszélni (vagy márnem tudok és nincs miről) akár régebbi jó ismerőseimmel. Részünk a szociális élet, és tudom, hogy nem a legjobb, ha teljesen elzárom magam mindenkitől. (Meg nagyon nincs is kedvem látni a barátaim, mert tudom, hogy nem vagyok annyira fontos az életükben, mint esetleg ők az enyémben)... Nem tudom, de szeretnék valahogy társasági lénnyé fejlődni, de magamtól nem megy. Szerintetek a pszichológus segithet?

2018. febr. 12. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichológus segíthet. Felismerted a problémát, fordulj hozzá bizalommal.
2018. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét bajod?
2018. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt, hogy bár nincs papirom róla, de pszichológus szerint több, mint valószinű, hogy depressziós vagyok vagy hajlok afelé, szóval emiatt is lehetek ebben a helyzetben. Mivel nincs az a nagy szájam, és nem beszélek folyton, sőt, ezért minden 2+ fős baráti társaságban levegőnek meg értéktelennek érzem magam. Lehet ebből indult ki, hogy nem is akarok már senkivel találkozni.

(és amúgy 21/L vagyok)

2018. febr. 12. 22:35
 4/5 anonim válasza:
Hasonló helyzetbe vagyok, írj rám ha van kedved beszélni.
2018. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem, csak a kisebbségi érzéses rész nélkül.
2019. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!