Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Letezik olyan, hogy egy...

Letezik olyan, hogy egy embert nem erdekli, ha egy nagyon jo baratja meghalt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 18. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Elég ellentmondásos ez így. Kizárható, hogy létezik ilyen.
2018. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nem érdekli? Nekem haltak meg jó barátok, meghaltak szüleim. Tudomásul vettem, tovább léptem. Az élet nem áll meg, 1-1 halállal.
2018. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Teljesen hidegen hagyja
2018. febr. 18. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem létezik. Ha valakinek van egy nagyon jó barátja, akkor vannak erős pozitív érzelmei a másik ember iránt, tehát a másik ember halála az ő érzelmeiben is változást okoznak. Olyan létezik, hogy valaki szándékosan elnyomja a benne keletkezett érzelmeket, uralkodik magán és kifelé nem engedi megjelenni ezeket a viselkedésében.
2018. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem létezik. Éppen az ilyen embereknek van a legnagyobb támogatásra szükségük.


Az én apukám nyáron halt meg, 13 éves koromban. Mindig is ő volt a példaképem, apás voltam, rajongtam érte... Lány létemre soha egy könnyet sem ejtettem, az iskolában nem hitték el nekem, hogy mi történt, mert "pozitív" irányba változott a viselkedésem, elkezdtem beszélni órákon, görcsösen ragaszkodtam a barátaimhoz... csak éppen azt nme látta senki, hogy lelkileg taccsra voltam vágva.

Az osztálytársam, aki éveken át minden alkalommal zokgoni kezdett, amikor valakinek szóba került az anyukája - neki is meghalt szegénynek -, teljesen rendbejött, teljes életet élt - él. Rajtam lassan, de egyre inkább elhatalmasodott a depresszió, leamortizálódtak a kapcsolataim, vezéregyéniségből magányos farkassá váltam, nemsokára brutális agórafóbiám alakult ki, roncs lettem, amiből 15 év alatt sem sikerült kilábalnom még. Még mindig fáj, hogy apu ilyen korán elment és nem láthatta a nagy pillanataimat.

Na, a környezetem ebből a folyamatból csak annyit látott, hogy nem érdekelt apukám halála, nem érdekelt semmi, egy flegma és bunkó kamasszá váltam aki mindenkit "lenéz" és most meg szimulálok, hogy ne kelljen dolgoznom. A saját családom soha nem vitt pszichiáterhez, a tanáraim leszarták az állapotom, a férjem rángatott életemben először el és még akkor sem akarta senki elhinni a szakvéleményt.

Köszi mindenkinek :D

2018. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!