Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek jogosan szólt be?

Szerintetek jogosan szólt be?

Figyelt kérdés

Ma reggel mentem a munkahelyemre és az utcán telefonáltam. Miközben beszéltem, használtam csúnya szavakat is. Mögöttem vitte anyuka a kisgyerekét gondolom oviba, mert még nagyon kicsi volt és amikor letettem a telefont, a nő se szó, se beszéd belémkötött, hogy moderáljam magam, mert itt a gyerek is, "mossam ki a számat" mielőtt az ő gyereke előtt így beszélek.


Rohadt ideges lettem és megkérdeztem, hogy mi a f*x köze van hozzá, hogy én milyen szavakat használok, miközben valakivel beszélek és hogy le*rom a gyerekét, hogy hol van, zárja be burokba és akkor nem hall soha egy csúnya szót sem. Nagyon ideges lettem, direkt rátettem egy lapáttal.


Mit gondoltok erről? Azóta ezen gondolkodom, hogy milyen alapon szólnak bele idegen emberek, hogy a másik, hogyan beszél a telefonban.



2018. febr. 23. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az a véleményem, hogy mindketten bunkók voltatok.
2018. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Abban valamilyen szinten egyetértek veled, hogy semmi köze hozzá, hogy te hogyan beszélsz. Nem azt mondom hogy Nobel-díjas dolognak tartom a gyerek előtti káromkodást, de előbb utóbb elkerülhetetlenül megtanulja majd ő is.

Ellenben a reakciód kicsit szolidabb is lehetett volna. Még a mosd ki a szád ellenére is

2018. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%

Hát jól lehordtad😂!mit szólt hozzá?


Amúgy én is így gondolom,hogy nem kéne bele szólni más dolgába!jóhogy nem megy oda felnőttekhez is(gondolom még tini/gyerek vagy,ha nem akkor bocs)foglalkozzon a maga dolgával

2018. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom-tudom, nem kellett volna még rátennem egy lapáttal. Ezt most így lenyugodva, már látom, de ha láttátok volna azokat a vérben forgó szemeit, meg ahogy a nagy műkörmeivel mutogatott felém és szó szerint visított. Az a tipikus "kihanemén" anyuka a szent és sérthetetlen kölykével.


Egyébként én nem tudtam, hogy ott egy gyerek mögöttem x méterre, mert nem is néztem hátra, amíg anyuka el nem kezdett kiabálni utánam.


Ja, 3-as, hogy mit szólt? Mondogatta, hogy remélem, nekem nem lesz soha gyerekem, mert milyen anya lennék. Erre még volt egy válaszom, hogy én sem irigylem az ő gyerekét. :D

2018. febr. 23. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyereknek semmi baja nem lesz, ha ismeretlen szavakat hall. A problémát itt azt jelenti (nem tudom milyen obcén szavakat használtál), hogy a gyerek rákérdez arra amit nem ért, és az anyukát zavarba hozza, mert nyílván hazudni fog a saját gyerekének.


Ezt én így kezelném. Mi az a f...z?

Nem számít mi a f..., az számít, hogy gyenge emberek használják ezt a szót. És a gyerek erős akar lenni, sosem fogja használni a szót.


Még az sem számít, ha valaki lef...szozza, mert a "mosd ki a szádat" ez bölcsesség, tényleg figyelni kell mit mondasz ki. A másik oldala a gyerekek füle nem károsodik, ha hallja a szót.


Természetesen úgy reagáltál ahogy várható volt a csúnya szavakat nyugodt ember nem használ, csak aki ideges, összhangban nincs magával a világgal, diszharmónia, és a nő még rátett egy lapáttal, ő volt a benzin , te a tűz.

De a nő csak abban volt tévedésben (hacsak nem hallotta Nietzsche gondolatát a fülről), hogy ártalmat szenved a gyereke. A nőnek viszont abban igaza volt, hogy mosd ki a szádat, ha érted mit jelent aminek hangot adsz, mert bizony nem játék a szó. "Nem az ől meg ami bemegy, hanem amit kimondasz"

Itt arról volt szó, amit megeszel, megmosod a kezed előtte. Beviszed a szádba. Ez fontos. Na de az is, amit kimondasz a száddal, arra miért nem vagy oly figyelmes.

(Nietzsche szerint a fül a félelem szerve)

2018. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem meg jól tetted, hogy leoltottad :D
2018. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nincs joga hozzá.Nem is kellett volna odafigyelni neki a beszélgetésedre.Biztosan frusztrált volt és kötekedni akart valakivel.Nem mintha díjaznám a káromkodást,de azért más telefonbeszélgetésébe nem szólnék bele,főleg nem olyan valakijébe akit nem is ismerek.Azt,hogy káromkodást halljon a gyereke nem akadályozhatja meg.Kíváncsi vagyok a gyerek apukája mindig szépen beszél-e otthon.
2018. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem káromkodtam, csak használtam néhány csúnya szót. Tényleg nem mondhattam sokat, és nem folyt a számból a ronda beszéd, mint a kocsisnak, de még ha így is lett volna sem lett volna köze hozzá.
2018. febr. 23. 16:55
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Tévedel, mert igenis köze van hozzá hogyan beszélsz.

Itt most fontos megérteni két dolgot. A nő áthallotta, hogy menő nem vagy, és megmerte mondani, szádat kimosod. De, ha egy 110 kilós kancigány vagy, nem jár a pofája, úgy hidd el.


Magyarán látta, hogy egy csíra beszél, úgy mint a nagyok, és bizony vette a bátorságot. Ezért akadtál ki. Beszélhetsz csúnyán, de ha nincs mögötte ember, csak vihar egy pohár vízben.

Mit mond Nietzsche: hazugságot lélegzel ki és hazugságot lélegzel be.

Gondolkozz el rajta.

2018. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es, te bolond vagy. Mégis miért volna köze hozzá? És ha kétszer ekkora vagyok, az automatikusan feljogosít, hogy használják bizonyos szavakat? Szeritnem hanyagold ezt a kérdést, mert irtó nagy hülyeségeket írsz!
2018. febr. 23. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!