Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak? Már nem bírom!

Mit csináljak? Már nem bírom!

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú, köszönöm annak, aki elolvassa)


Először az osztályommal kezdődött újra (korábban ez már szintén megtörtént a régi osztályban), hogy nem értik, amikor magyarázok, veszekednek velem, amikor segíteni akarok, bezzeg ha ők úgy gondolják, hogy nekem kell segítség, akkor mi az, hogy én vissza merem utasítani! És persze a hátam mögött megy a gossip... már fizikálisan fáj a hülyeségük néha. :(


És most a húgom is elkezdte ugyanezt! Elmondok neki valamit, megmutatom, hogy miért tévedt (segítőszándékkal, tényleg!), erre meghazudtol, s közli, hogy én mondtam az ostobaságot. Épp úgy mint az osztálytársaim.


Egyszer az egyik húgommal való beszélgetésemet felvettem és visszahallgattam később, hátha igaza van, és én vagyok a ketyós, de nem. Jól emlékszem és én mondtam a jót. Sajnos töröltette velem, mert kiakadt, hogy felvettem (ez mondjuk jogos, tudom, hogy nem szabad). Az osztályom is ugyanezt csinálja!!! Lassan megőrülök!


A szüleimnek szóltam, ők azt mondják, hogy ne foglalkozzak vele, bírjam ki. De nagyon rossz!!! Ráadásul mindenki engem néz zakkantnak, mert ugyanazt csinálják, mint annó a kommunisták, hogy annyit mondják, hogy én vagyok a téves, hogy elhiszik egymásnak. :(


A tanáraim, egy kivételével, szeretnek és kedvelnek, nekik semmi bajuk velem. :(


PL: A tanár elmesélt egy érdekességet, és mindenki ámult. Én elkezdtem tovább vinni fejben és rákérdeztem az ötletemre. A tanár hibásnak ítélte meg és mindenki kiröhögött.

Felvázoltam a tanárnak, hogy miért gondolom így, erre a tanár elfogadta és megjegyezte, hogy milyen ügyes vagyok, h észrevettem... erre mindenki csendben ült és meredt maga elé.


Amikor egy másik lánnyal volt hasonló, csak annyi különbséggel, hogy ugyanazt mondta el mint én pár percel korábban, megcserélt szórenddel, akkor már ő a zseni!


Bennem van a hiba? Mit csináljak, hogy elviseljem a dolgokat?


UI: Elnézést, ha kicsit zagyva lett, kissé meggyötört vagyok most. :(



2018. febr. 24. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Hát ez zagyva, nem kicsit, nagyon!
2018. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Aha, oké. Én rájöttem. Azért nem értik, hogy mit magyarázol, mert idegen szavakat használsz a mondandódban. Mint pl. "a hátam mögött megy a gossip". Ez idegesítő, irritáló, és aki nem érti, az meg nem is érti. Megértem őket, én is utálnálak.
2018. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ezért utálnának, főleg, hogy ezt tőlük vettem át, de akkor majd leszokok róla. Köszi.
2018. febr. 24. 16:43
 4/11 2*Sü ***** válasza:
89%

Annak adj segítséget, aki kéri azt, vagy ha nem kéri, biztos vagy benne, hogy elfogadja. Ha nem így teszel, akkor meg vállald, hogy hiába a segítő szándék, azt úgy fogják megítélni, hogy te fontoskodsz, bele akarsz avatkozni mások dolgaiba, tudálékoskodsz. Meg nyilván nem csak a mondandód tartalma, hanem stílusa is fontos.


De konkrét példák hiányában többet nem nagyon lehet mondani. Pl. mi volt az amit megmutattál, elmondtál neki? Kérte ezt? Fontos volt? Miben tévedett (szerinted)? Mivel hazudtolt meg konkrétan?

2018. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Konkrét példa: Amikor egy osztálytársamnak magyaráztam a fizikát (ő kérte, a TZ előtt), akkor odajött az egyik lány (évfolyamtárs), hogy milyen "mission impossible" hogy mi humánosztályosok fizikát tanulunk. (Én reál beállítottságú vagyok, azért mentem humán osztályba, mert kaptam az iskolából egy fülest, hogy a humánban jobbak a tanárok). Megpróbáltam figyelmen kívül hagyni a vihorászását, és magyaráztam tovább. Egy képlet levezetésnél mondtam, hogy: "És ez azért van, mert ugye F=m*a", és mutattam a kézzel írt vázlatomban is.

Erre beleszólt, hogy nem, mert az F=m*v, és hogy már látja mi megy a humánon. Előkerestem a tankönyvből a képletet, és megmutattam neki, hogy nem úgy van ahogy mondja. Erre elkezdett értetlenkedni, hogy igen, ő pont ezt mondta, én meg jöttem a hülyeséggel, az F=m*v-vel. Aztán vihorászva elment, mire az osztálytársam megjegyezte, hogy ne akadjak ki, mindenki tévedhet, és köszöni, de inkább átnézi egyedül. :(

2018. febr. 24. 16:57
 6/11 2*Sü ***** válasza:

> akkor odajött az egyik lány (évfolyamtárs), hogy milyen "mission impossible" hogy mi humánosztályosok fizikát tanulunk


Válasz: Oké.


> Erre beleszólt, hogy nem, mert az F=m*v, és hogy már látja mi megy a humánon.


Vissza lehet kérdezni, hogy ezek szerint az erő az a tömeg és a sebesség szorzata? Csak mert a sebesség egy relatív mennyiség, mihez képesti sebességről van szó? Egy vonat milyen sebességgel megy? Mondjuk a Földhöz képest valamekkorával. De a Föld forog a tengelye körül, úgy megint más a sebesség. A Föld ráadásul kering a Nap körül, a Naphoz képest megint más a sebesség.


> Erre elkezdett értetlenkedni, hogy igen, ő pont ezt mondta, én meg jöttem a hülyeséggel, az F=m*v-vel.


Válasz: Igen? Hát akkor jó, lám, jobban tudod a fizikát mint én. Bár akkor nem értem, miért kértél segítséget. Mindenesetre további sok sikert.

Válasz 2: Oké, akárhogy is volt, most tisztáztuk, hogy F=m*a, akkor menjünk is tovább…

2018. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Magyarul, téged direkt supatnak...vedd már észre.Tanulj meg nemet mondani a kétkulacsosoknak.

Sz@rj le mindenkit, mondják a birkaságaikat, mert ugye a végén az nevet, aki befejezi a sulit;)

2018. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Befejezni ők is be fogják... Csak egyre kevésbé van kedvem emiatt bemenni, órán pedig nem haladunk. (Pl: Legutóbbi matek órán 2 db feladatot oldottunk... és abból 1 a házi volt...)

Pedig egy viszonylag jónevű gimnáziumba járok... a tanárok (1 kivételével) remek emberek mind... az osztály pedig év elejen még remek volt, de egyre rosszabb...

Illetve a húgommal mit tudnék kezdeni? Ő is ugyanezt csinálja... Mivel érhetném el, hogy ez ne legyen? Én válthatom ki az emberekből, vagy csak lehet, hogy vonzom az ilyen helyzeteket? :(

2018. febr. 24. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Több esélyes a dolog. Vagy tényleg csak szpatnak ahogy előttem is írták, vagy az is lehet, hogy idegesítő ember vagy. Én is rengetegszer voltam hasonló helyzetben, és azt tapasztaltam, hogy a többieknél a "vita" nem azt jelenti hogy derítsük ki közösen, érvek segítségével, hogy kinek az álláspontja helyes, hanem azt hogy én nyerjek, ha kell az igazság kárára is.

A problémára nincs jó megoldás. Aki nyerni akar azt nem érdeklik az érvek, mondhatsz bármit. Egy dolgot tehetsz, az összes ilyen, és ehhez hasonló békát szépen lenyeled. Ha kérik hogy segíts, akkor segítesz, ha akadékoskodnak akkor ott hagyod őket. A lényeg hogy ne ezen múljon, hogy boldog vagy e vagy sem. Te legyél boldog, mert ők akkor is hülyén fognak veled viselkedni ha szomorú vagy. Ha esetleg valamiben nem értesz egyet közös beszélgetés során, akkor nyugodtan jegyezd megy ha nyitottak, érvelhetsz, lehetőleg próbáld faék egyszerűséggel, aztán ha megint behülyülnek akkor hagyd abba, és kész. Te se harcolj görcsösen az igazadért.


Nem lehet esetleg hogy gond van a kommunikációs képességeddel? Nem szemétkedésből kérdezem, de sok olyan ember van aki a beszédtechnikája miatt képtelen érvényesülni. Nekem is mondtak olyat régen (10.oszt), hogy "veled utálok beszélgetni, mert úgy beszélsz mint egy felnőtt". Röhögtek egyet, aztán utána tojtak rám. A baj egyik része velem volt, tényleg több komolyság volt a beszédemben, illetve nem tudtam kezelni a hasonló beszólásokat, de az is baj volt hogy ők meg szimplán ennyire buták voltak. (Olyan mintha fényezném magam, de tényleg így volt)


Ismerd ki társaidat, hogy tudd őket kezelni. Sok jó könyv van ilyen témában. Pl amiket olvastam: Tudom hogy mire gondolsz c. könyv, egy német mentalista írta, ha megtanulod azt amit a könyvben ír, akkor az emberekből úgy fogsz olvasni, mint sgy nyitott könyvből. Vagy pl a Békából királyfi c. Ez kicsit rágósabb, valamint nagyon a pszichológia irányába megy.


Néhány gyors tanács: Használj olyan szavakat mint ők. Nem feltétlenül az idegen, illetve a szleng szavakra értem, hanem minden más egyébre. Ezt neked kell megfigyelned. Kezeld egyszerűen a butaságot, ha vitatkoznak. Pl mond valami hülyeséget, te csak mosolyogj rá, és mond: "Tudod mit? Igazad van." Aztán letojod és nem foglalkozol a dologgal többet, had tapasztalja ki hogy mégsem volt igaza. Javaslom fejleszd a kommunikációd, az akkor sem árt ha a többiekkel van a gond, nem veled. Sok sikert. 🙂

2018. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Igen, a kommunikációs képességeim valóban... érdekesek... az egyik tanárom szerint barokk körmondatokban beszélek, illetve hadarok, mert túl sok dolgot akarok mondani egyszerre, viszont jól akarom mondani, ezért miközben mondom, 3x átfogalmazom a mondat közben... és kijön a hadart barokk körmondat :S

Akkor majd próbálok javítani rajta :)

A könyveket is köszönöm, beléjük fogok olvasni! :)

2018. febr. 25. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!