Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan érvényesüljek társaságb...

Hogyan érvényesüljek társaságban és munkahelyen?

Figyelt kérdés

Anyám meghalt, apám teljesen elhagyott. Sajnos az állami gondozás nem jutott ki nekem, hanem sima internátusban tanultam, éltem, csak senki nem várt haza.

Egy veszekedős kapcsolatból hamar terhes lettem, és boldogságomban engedtem elmenni a veszekedős apát.

Mesés terhesség után mesés gyermekem született. Boldogan élünk, csak teljesen magányosan.

Sajnos közben megéltük a nélkülözést, éhezést is. Ez felőrölt, azt hiszem, nevetségessé váltam az emberek szemében, mert nagyon nehéz volt, és ennek látható jelei voltak. Lyukas ruha, szüretelés az útszéli gyümölcsfáról, ócska adományok cipelése ócska zacskókban. Eleinte kedvesek voltak az emberek. Amikor bedurvult a helyzet, már kerültek. Végül a kisegyházunkból is kiutáltak, kinéztek. Könnyen lehet, hogy ennek anyagi oka volt, mert tizedfizető egyház. Igyekeznek szabadulni a támogatandóktól.

Sokat tettem azért, hogy változtassak a helyzetünkön, ami most sokkal elfogadhatóbb.

Szeretetben élünk, a gyermekem sokkal kiegyensúlyozottabb más gyerekeknél. De továbbra is kerülnek bennünket.

A munkahelyekről és magán körökből is kirúgnak, kiutálnak, kizárnak engem. Mások olyan könnyen teremtenek kapcsolatot. Van, hogy én is, de valami zátonyra futtatja ezeket.

Egy társasági nő nemrég azt is elterjesztette, hogy leszbi vagyok. Szerencsére nevetséges, dehát ennyire védtelen vagyok?

A férfiak egész végig kerestek, a legmocskosabb dolgaikkal. Szerencsétlennek vagy nem tudom minek tűnhetek, ha nem egy meglett negyven még ötvenéves azt hiszi, hogy meghív kávéra, és orállal hálálom meg. Már évek óta senki nem léphet a lakásomba ezek miatt az alakok miatt. Sajnos arra is figyelnem kell, milyen napszakban fogadok el kávémeghívást, mennyi gyalogosforgalom van arra, stb. Kimondottan célpontja lettem - valami láthatatlan dolog miatt - az ilyen szemétládáknak, kimondottan szexuális célra. Amúgy nem vagyok húszéves, szóval felfogni nem tudom, de már rutinnal védem ki a manővereiket. Sokan egyszerűen kijelentik, hogy legközelebb nálam találkozunk, holott az illem azt diktálja, hogy én vagy meghívom vagy nem jöhet.

Még soha senki nem segített a társkeresésben. Pedig minden nőben rejtőzik egy tehetséges kerítő. A kisegyházunkban annak idején még akadályozta is a főnéni, hogy hozzám illővel társalogjak. A kisegyházban egyébként állandóan teszteltek és leckéztettek.

Valami miatt nem feltételezték, hogy ez a nehéz élet bizony kikupálja a jellemet.


A nehézség egy dolog. A kitaszítottságot nem értem. Én nem szoktam senkit eltaszítani. Csak illetlen, máglyára érett férfiakat. Őket nagy mennyiségben, mert célpontjuk lennék, és védekezem.


Tiszták vagyunk, de egyértelműen szegények. Okosan élünk, és boldogan.


2018. febr. 26. 05:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem olyan könnyű barátokat találni. Közeget, társaságot még nehezebb.


Sajnos az anyagiak vízválasztót jelentenek az emberek között. Energiát takaríthatsz meg, ha elsősorban azok között keresel, akik anyagi helyzete a tiédtől nem sokat különbözik, kulturálisan mégis közel állnak hozzád. És tőlük se kérj kölcsön soha. Még tojást se.

2018. febr. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos lehet, hogy az írt férfiak azért ilyen bunkók, mert anyagi rászorultságodban sajnos ezzel sakkoznak, és az aktust érzelmi kapcsolatot nélkülözve, üzletszerű kontextusban képzelik el. Ezért is gondolják, hogy ilyen könnyű, hogy ennyi az egész. Esetleg miniszoknyát hordasz vagy mély dekoltázst? Sokat mutatkozol bizonyos kávézókban, egyedül is? Fent vagy az interneten egész alakos csábos fotóval? Ezek félreértésre adhatnak okot.
2018. febr. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nevetséges, ha egy nő a helyzetedben szegény, és a szegénység külső jegyei nem indokolják a magányt, ha tiszta vagy és kedves.

A társaság 25%-ban a család, neked ez nincs.

50%-ban a párunk, neked nincs.

A maradék 25% nagy része a kollégák és a hitélet.


Nálad a hitélet sokkal fontosabb, és ennek mentén felvirágozhat az életed. De ne legyen ilyen anyagias egyház, mint a régi volt. Ha új közösségbe mész, szerényen mondd el a vezetőnek, hogy nem családban nőttél fel, ezért alapvető dolgokat nem tudsz az emberekről. Szívesen veszed, ha tanácsot adnak, kijavítanak, bár a döntéseket önállóan hozod meg.

2018. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon megrazo olvasni, sajnalom...nem benned van a hiba. Hidd el neked egy cica jobb tars lenne, tapasztaltam azert mondom!! En gyulolom az embereket nem vagyom baratsagra annyian atvertek
2018. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!