Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyenek a mai fiatalok?...

Miért ilyenek a mai fiatalok? Lényeg lent

Figyelt kérdés
a "mai fiatalok" rossz kifejezés, nem akarok általánositani, és ráadásul én is az vagyok. De miért van az, hogy a mai fiatalokat csak a dohányzás, a drog és a szex érdekli, igazából és nem is az, hogy ez érdekli, mert ez minden fiatalt érdekel és érint mert új dolgok, kipróbálni meg ilyesmi, de miért ilyen gátlástalan köztéma ez?

2018. márc. 3. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%

Mert a vallás eltűnésével ezeknek már nincs akkora "bűn"tudata. A társadalom alakítja mindazt, ami jó vagy nem jó.

Régen boszorkányt égettek mert ebben hittek.

Most nincs abból botrány ha egy kiskorút cigizni látnak, a kutya sem szól érte. Ha ezért pofon járna, szigor vagy halálbűntetés, ne aggódj senki nem merne cigizni diákként. :D

2018. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Azért gátlástalan köztéma, mert nagy üzlet.
2018. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem pont erre gondoltam, én is dohányzom, vagy épp szivtam már füvescigibe mégsem hiresztelem, vagy beszélek róla. Inkább annak a háttere érdekel miért "menő" ez.
2018. márc. 3. 18:38
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Mintha a vallás bármire is megoldás lenne, hagyjuk már. XD


Én is mai fiatal vagyok, 17, és én inkább a kivétel kategóriát erősítem a kérdésedben leírthoz képest, habár ez a rész "új dolgok, kipróbálni meg ilyesmi" mit takar? Nekem az egyik életelvem az újdonságok kipróbálása, persze nem a tudatmódosító szerek és az alkalmi partnerek szintjén.


Válaszolva a kérdésedre, rengeteg olyan embert állítanak a fiatalok elé, aki ezt mutatja, hogy ez a jó. Talán ez is az oka.

2018. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 akkor inkább úgy fogalmaznám, hogy mikor belecsöppennek a nagyvilágba minden újat kipróbálnak ami adott, és ma már elég egy buliba elmenni és ez mind majdnem biztos, de legalább kettő. Amire esetleg még én következtetni tudok és egyetértek veled, hogy mert ezt látjuk mindenhol. Viszont sokkal inkább, hogy nagyon sok tizenéves nem találja a helyét
2018. márc. 3. 18:45
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Engem meg tudod mi zavar? Az, amikor másokkal vannak egyesek elfoglalva. Mi van, ha csak a szex, csak a drog és csak a pia érdekel valakit? Abszolút nincs se nekem, se neked, se a Józsi bácsinak köze hozzá. Mindenki el tudja dönteni, hogy miként szeretne élni. Ne legyünk már ennyire korlátoltak. Elvileg egy teljesen szabad világban élünk. Szerencsére nincsen vallásos befolyásoltság - legalábbis annyira, mint régen -, nincsen Európában háború, nincsen rabszolgaság, szabadok vagyunk. Mindenki azt csinál, amit szeretne addig, amíg azzal nem árt másoknak. Vagy netán jobb lenne egy feudális államberendezkedés, a világi és az egyházi hatalmak egybemosódásával, monarchiával? Szerintem költözz a Vatikánba. Ott csak azzal vigyázz, nehogy hátulról kapj áldást. Magyar mentalitás. Megint megmutattuk! :)
2018. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=rAWNYrwXhHk


A társadalmat és a médiát akartam ócsárolni, de ez a nagyszerű videó tartalmaz pár gondolatot a témával kapcsolatban, még ha nem is a fő témája, megéri megnézni.

2018. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot. Régen is zömében ezek a dolgok érdekelték az akkori "mai fiatalokat", minden korszaknak megvannak a maga mai fiataljai.
2018. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mert minden ember menekül valamibe. És sajnos ők ebbe menekülnek. Így kapcsolnak ki.


S vannak néhányan akik azt hiszik, hogy aki kitűnik az unalmas és balfék.


Na, meg sokan szerintem nem akarnak kimaradni a "jóból" és mennek ezen az úton a sajátjuk helyett.

2018. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#7 Szerintem meg amit te mutatsz, az a magyar mentalitás.Mert támadásnak veszel egy ártatlan kérdést, és igenis, ez mindenkit érint ha ez egy köztéma. Mert én is hallgatom, te is hallgatod és egy metrón mondjuk még józsibácsi is hallgatja. Ezért hangsúlyoztam ki, hogy dohányzom (nem is rövid ideje) de igenis kinosan érint, ha egy elegáns öltözetben cigitől bűzölögve megyek bárhova, vagy mert kiskorú vagyok leszolnak, és igen téptem már be, mégsem kezdem el egy félig idegen társaságnak pedzegetni mennyire nagyokat flasheltem(mert nem szoktam amúgy) nem tolo 0-24ben egy beszélgetésben tolni mennyire pangok egy cigire vagy egy jointra, és lehet én vagyok prűd de nagyon kinosan tud érinteni egy társaságban mondjuk, mert közeli barát beszélje meg velem, de nem igazán érdekel más, számomra nem fontos ember mekkorát kurt egy buli után, és ez az egész inkább egy lánytól kellemetlen
2018. márc. 3. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!