Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Betegesen társaságkedvelő...

Betegesen társaságkedvelő vagyok, ebből származhat valamilyen hátrányom a jövőben?

Figyelt kérdés

Utálok itthon, vagy bárhol egyedül lenni. Bárhová egyedül menni. Az egyedüllétet maximum akkor tudom elviselni, ha tudom hogy belátható időn belül megyek valakivel valahová (lehetőleg még aznap), vagy ha nem is megyek valahova, de legalább lesz valaki akivel időt tölthetek.


Ha simán el kell mennem a fodrászhoz, akkor is igyekszem mindig úgy csinálni, hogy elhívom az egyik ismerősömet magammal.


Egyszerűen csak úgy látom értelmét az életnek, és az abban töltött perceknek, hogy ha valakivel megélem azokat. Amikor valaki azt ecseteli, hogy mennyire jó óra hosszákig otthon ülni és magányosan lenni senkihez nem szólni és semmit nem csinálni, és belegondolok a helyzetébe, hogy mi lenne ha nekem kéne ezt csinálnom, akkor szinte nem túlzok, de az öngyilkosság kerülgetne.

Ezt már sokszor betegesnek érzem, és az ismerőseim is bolondak néznek mikor erről van szó.


Ennek a dolognak van valami negatív következménye a jövőmre nézve? Nem fogok belebolondulni ebbe az egészbe?

Most 20 éves vagyok (fiú).



2018. márc. 4. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem származhat. Ha szeretik is mások a társaságot, így nem zavarja őket, hogy elhívod, akkor nagyon is jó dolog.


Én is szeretnék úgy élni, mint te, de sajnos én nem kedvelem ennyire mások társaságát és ők sem az enyém.

Sok ismerősöm van, akinek fontos a társaság és elítélnének azért, hogy egyedül csinálok sok mindent.


Miért kellene úgy élned, mint a magánykedvelők? Vagy mi bajod, a kérdésből ez nem igen derül ki. Csak hasonlítgatod magad másokkal, hol ott mindenki más, ezt elkell fogadni. Ez nem olyan, hogy most “te vagy-e beteges, vagy a magányt kedvelőek azok-e”. Egyikötök sem az.

2018. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolom, hogy esetleg hátrányos lehetne, mert ha neadjisten valamiért úgy alakulna az életem, hogy kevés ember lesz körülöttem, akkor nem fogok depresszióba esni?
2018. márc. 4. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben származhat ebből hátrányod, ha nem tudod a későbbiekben fenntartani ezt a folyamatos társaságot magad körül.

Ha egyedül maradsz, baromi szokatlan lesz, és igen, elképzelhető hogy depressziós leszel.

2018. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!