Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok ilyen 26 évesen?

Miért vagyok ilyen 26 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Rettenetesen visszahúzódó vagyok,nehezen beszélek emberekkel,föleg idegenekkel. Nem találok senkivel sem közös témát,ill.a beilleszkedés is problémát okoz számomra. Szemkontaktust képtelen vagyok tartani,akár ismeretlennel akár családtagokkal. Alapjáraton kedves,segítőkész ember vagyok.

Gyerrkkoromról annyira emlékszem,hogy az oviban egyedül játszottam állandóan. Bevonultam az egyik üres sarokba, és elvoltam. Persze jöttek volna játszani a többiek,de nem vágytam társasàgra. Második osztályos voltam,amikor pszichológushoz hortdak,mert a tanárom szerint túl visszahúzódó voltam. Talán emiatt volt az,hogy soha nem volt egy barátom sem,piszkáltak a suliban. Most felnőttként sem változott a helyzet. Nem vágyom társaságra,nem tudok emberekkel beszélgetést kezdeményezni,de rendesen válaszolni sem. Zavar ha a szemembe néznek,és beszélnek hozzám. 3 gyermekem van és párom. Előtte az ismerkedés is katasztrófa volt. Nem tudom hogy a tanulás mennyire befolyásolja ezt, de egyedül magyar helyesíràsból és olvasásból voltam jeles. Tanulás sem ment,hiába tudtam,hogy tanulni kell és fontos,egyszerűen nem tudtam koncentrálni és odafigyelni rá. Mai napig zavar,mindrn bajom van,ha mennem kell valahová,pl.nagyobb tömegbe (szülői értekezlet,orvosi vizsgálatok,hivatalos ügyintézés stb). Nem tudom,hogyan lehetne ezen változtatni ha egyáltalán lehet? Nem vagyok depressziós,jó a kedvem,kimozdulni szeretek,ha pl.egy egy sétàra vagy bevásárlásra megyünk,esetleg szülőkhöz,tesókhoz. Szerintetek mitől lehet? Nem ért semmi trauma.


2018. márc. 12. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltál pszichológusnál, és nem mondták hogy mentális betegséged van? Üvölt belőled. Ez az oka.

Ha így jól érzed magad, felesleges változtatni.

2018. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Ha helyesírásból jeles voltál, akkor miért nem hagysz egy-egy szóközt a vesszőid után?

Egyébként egyesnek igaza van. Ha így jól érzed magad, miért kellene változtatni? Lehet, hogy valami kora gyerekkori trauma okozza. Csak ha változtatni szeretnél rajta, akkor keress szakembert.

2018. márc. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet szociális fóbia vagy talán autizmus is (?), egy szakember többet tudna mondani.
2018. márc. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat, nem egetrengető "hiba" a szóköz kihagyása vessző utàn,késő este,kapkodva megírva,kómásan :)

Nem a kedvem rossz, hanem az zavar,hogy képtelen vagyok emberekkel kellőképpen kommunikàlni. Úgy érzem, mintha egy feladat volna, amit lehetetlennek érzek megcsinálni.

2018. márc. 13. 06:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy Aspergeres vagy. Menj el szakorvoshoz, nézesd meg magad.
2018. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!