Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi számit szerintetek érdekes,...

Mi számit szerintetek érdekes, taralmas életnek?

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiben utazás, fejlődési lehetőség, emberek megismerése, általuk kölcsönös tanulási lehetőség is van. Olyan tevékenységet végez az ember, ami számára nem nyűg, hanem mintha játék lenne - a nehézségek hatására is. Emellett megvan számára az alapvető létszükséglethez szükséges feltételek.
2018. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol fejlődés következik be, ahol az ember nemesebbé válik, tapasztal és tanul. Tanít. Ahol rájön, az élet igazságára, vagy legalább megérzi, keresi.
2018. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A tartalmas és érdekes életbe mindenképpen az utazások tartoznak bele, a világ különböző helyeinek és embereinek a megismerése. De amikor nem utazol, akkor is meg kell töltened az életedet eseményekkel, programokkal, baráti összejövetelekkel, kirándulásokkal, tanulással, múzeum - színház látogatással, olvasással,étterem látogatással. Az utazásnál nem arra gondolok, hogy elmész a spanyol tengerparta egy hétre és kifekszel a napra, hanem arra, hogy összegyűjtöd a helyi látnivalókat és azokat megnézed. De a legfontosabb, hogy ha van valami vágyad, azt mindenképpen valósítsd meg, ne mondj le róla, mert akkor az fog boldoggá tenni. Én például inkább nem veszek magamnak havonta új ruhát, nem költöm a pénzemet drága kocsikra, de minden évben elmegyek 3-4 szer külfödre világot látni, ha kell hátizsákkal, sokszor sátorral is a barátainkkal, és emiatt igen tartalmasnak érzem az életemet. Amikor hazajövünk már egy hét múlva tervezzük, hogy hova megyünk legközelebb. Ja,és 50 évesek vagyunk, de még kb. 20 helyre szeretnénk eljutni a világban.
2018. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mint sokan előttem írták, nekem is a sok külföldi utazás fontos része a tartalmas életnek és a fejlődésnek. Még annyit hozzátennék saját tapasztalatból, hogy bár a rövidebb utak is hasznosak, igazából a hosszabb ottélések okozzák a legnagyobb fejlődést. Akár 1-2 hónap is teljesen más tud lenni mint egy 1-2 hetes "nyaralás", teljesen másképp látod a helyet meg az embereket miután kikapcsolt a "nyaralás mód" és bekapcsolt az "itt élek" mód, főleg ha dolgozol is.


Ami még nagyon fejlesztő: az olyan helyek ahova eszed ágába nem lenne menni! Nekem úgy hozta a sors hogy a munkám miatt Indiába kellett sokszor utaznom. Mindenhogy ellenálltam neki, évekig sikerült is kibuliznom hogy ne kelljen mennem de aztán nem tudtam tovább kidumálni. Kb halálfélelemmel és undorral indultam neki, az első pár napban csak saját, magammal vitt kaját ettem és percente fertőtlenítettem a kezem :D Az első hét végére teljesen átfordultam, elfogadtam, megszerettem. Olyan redva helyeken is élvezettel ettem jó társasággal ahova el nem tudtam volna képzelni hogy beteszem a lábamat. Aztán még sokszor voltam ott, nyomornegyedekbe is eljutottam, sőt egy ashramban 3 hetet is eltöltöttem, később a családomat is elvittem (2 éves gyerekkel együtt) egy kis nyaralásra oda. Teljesen átformálta az élethez való hozzáállásomat, a gondolkodásmódomat. Bár nagyon sok helyen voltam világszerte, nekem India volt a legemlékezetesebb és a legnagyobb hatással rám.



Én abban láttam a legnagyobb hasznát az utazásoknak hogy segít felfedezni hogy ki is vagy valójában a sok kultúrális kondícionálás és propaganda anyag mögött ami az utazás előtt nem is ve(he)ttél észre.


Ott a sok ember aki sose hagyta el az országát életében, más kultúrákról csak a TVből tud és bevesz mindent amit a hírekből hall, teljesen berögzült, irányított, téves elképzelésekkel és úgy nyomatják mintha mindent tudnának a világról mert néznek híradót. Még valami amire megtanít a sok kultúra megismerése, hogy rájössz hogy nem tudsz semmit, hogy minden sztorinak van másik oldala, amit biztosan igaznak hittél az is csak a te szemszögedből az, hogy nem az a "jó" amit te gondolsz/hiszel, hogy a te életmódod és erkölcsöd szöges ellentéte is lehet ugyanolyan "jó", és hogy minden ember teljesen egyforma csak teljesen másképp. ;)

2018. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék hogy ezek így elmondva természetesen nem érnek semmit, hiszen ilyesmit ezerszer hallhat az ember otthon is élete során, de megtapasztalva teljesen más, csak akkor van transzformációs hatása! Teljesen más szinten "esik le"!


Ami még fontos hogy az ember az ellenállásait engedje el amikor ott van. Pl ismerek olyat aki úgy ment el Indiába hogy ugyanúgy jött vissza, és hogy soha többet oda nem menne. És ismerek olyan párt ahol a férj teljesen megváltozott, a feleségnek meg semmi nem esett le. Szerencsémre az én feleségemnél is meglett a hatása és sokkal közelebb is hozott minked egymáshoz.


Valamint még annyi hogy más embereknek más-más helyek nyitják fel a szemüket, és a hely még életszakasztól/helyzettől is függ szerintem. De az a tippem hogy minél nagyobb ellenállással megy valahova az ember, és ott elengedi az ellenállását, annál nagyobb lesz a fejlődés.

Én most Ghánától félek éppen amire próbálnak rábeszélni és már 2 éve halasztom :)


Amúgy az ilyen low-budget hátizsákos világjárások lehetnek még nagyon tutik ilyen szempontból, vonz is elméletben de most nem tudom elképzelni a gyakorlatban hogyan tudnám azt kivitelezni. Talán majd nyugdíjasként :)

2018. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsó két válasz irójával egyetértek.

Jómagam is utaztam hónapokat egyedül Dél-Amerikában, más emberként jöttem haza.

Az utazás, más helyek,emberek,szokások,életek megismerése teljesebbé tudja tenni az életet.

2018. márc. 20. 22:47
 7/7 kokohoho ***** válasza:
Aminek értelme is van és aminek a végén nem bánsz majb semmit!
2018. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!