Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A látszat fontosabb, mint a...

A látszat fontosabb, mint a valóság?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy igen. Nem egyszer "teszteltem" a környezetemben levőket, hogy hogyan reagálnak arra, ha többet vagy épp kevesebbet mutatok magamból. Ha kevesebbet senkit nem

érdekel ki vagyok, honnan jöttem. Ha viszont előveszem a státusz szimbólumokat akkor mindenki egyből nyitottabb, kedvesebb.



2018. márc. 24. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű rendszerekben gondolkozol.

Valójában itt nincs vagy - vagy viszony.

A kettő együtt működik, kiegészítve egymást.

Ha a valóság kilométerekkel rosszabb mint amit a látszattal akarsz elérni, akkor nem tudod felépíteni.

Mindig a valósághoz képest lehet csak látszatot létrehozni, ez az alap.

De valójában a tratalom, azaz a valóság éppen nnyira fontos.

Aztán a rendszer, amin belül elvileg gondolkozol, a társadalmi kapcsolatépítés, megint csak egy elég felszínes üres dolog valódi cél vagy tartalom nélkül.

Szóval ne csapd be önmagad.

2018. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Óóó. óó! 😃


Jó kísérlet, de elmondom, hogy szerintem mit láttál, és az új alapokra helyezi a következtetést.


Az emberek a magabiztos nyitott emberekhez vonzódnak. Velük jobban kielégíthetik társas szükségleteiket. Tehát pl jó lenni azokkal, akik tele vannak sztorikkal, érdeklődnak, vagy meghallgatnak téged, és mindezt őszintén magabiztosan teszik.

Mindezt pedig nem a státuszcuccokból szedik, hanem a testbeszédből, mit kommunikálsz magadról. Ezt tudatalatt csinálod, te csak annyit veszel észre, hogy milyen pózban kényelmes lenned. Mások tudatalattija pedig ezeket a jeleket lefordítja szimpatikusra vagy taszítóra.


Tehát szerintem nem a külső cicomád változtatta meg az emberek reakcióit, hanem a te belsőd változott. A giccsel nagyobb önbizalmad lett, talán szélesebb mosollyal jártál és a többi... Az embereknek ez kell, ez tetszett meg nekik, ezt veszik észre 🙂

2018. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az embereknek általában sajnos fontosabb a látszat mint a valóság.Pl.ha valakivel beszélgetésbe elegyedsz és fogorvos,vagy mérnök vagy másként fog tekinteni rád mint ha azt mondod takaritőnő vagy egyszerű munkás vagy.Ezt anélkül teszi,hogy ismerne.
2018. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!
2018. márc. 26. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!