Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet túllépni valakin?

Hogy lehet túllépni valakin?

Figyelt kérdés
Sokaknak ismerős gondolom, egy viszonzatlan, plátói szerelemről van szó. Nekem azért nehéz kicsit, mert még sosem kedveltem ilyen szinten senkit. Első "nagy szerelem" úgymond. Már két éve csak őt figyelem, miatta rengeteg időm megy el, mert persze szeretnék neki megfelelni, rengeteg terv, várakozás rá itt-ott, stb. De ez számomra is evidens, hogy egy lehetetlen kapcsolatról beszélünk. Őszintén már csak tovább lépni szeretnék. Új hobbikat kerestem, elkezdtem ismerkedni új emberekkel, stb, de eddig még nem használt egyik sem. Mit tegyek? Hogy lehet tovább lépni?

2018. ápr. 8. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Az idő gyógyít.
2018. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Tiszta tudattal.


Nem vicc. Ha lecsendesítjük az elménket, ha befelé figyelünk, akkor menni fog.


Erővel és akarással nem fog működni az elengedés. Hiába mondogatják, hogy engedd el engedd el, ez ma már divatos közhely olyanok szájából, akik nem értenek a lélek működéséhez.


Akinek mégiscsak sikerül “elengedni” valami kínzó érzést, nem tesz mást, mint az ahhoz való érzelmi kapcsolódását figyelmen kívül hagyja, letagadja önmaga előtt, vagyis elfojtja. Elengedésről szó sincs. A psziché, a személyiség törvényszerűségei attól még, hogy nem ismerjük vagy tagadjuk őket, pont olyanok, mint a fizika törvényszerűségei: tehetsz rájuk, de attól még hatnak rád.


Éppen ezért nem ez a helyes út.


Forrás: harmonet

[link]


Itt nagyon jó ötleteket és véghezvihető módozatokat találsz.


Az idő is segít, de ha csak önmagában az időre hagyatkozunk, az gyenge hatásfokú lesz.

2018. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Hónapok óta ugyanez a kérdés kavarog a fejemben. Néha úgy érzem teljesen bedilizek tőle. Igyekszem én is elfoglalni magam, amennyire csak lehet, de nem könnyű, hogy ne gondoljak rá. Pedig tudatosítanom kell magamban, hogy valószínűleg soha többé nem fogok hallani felőle semmit és személyesen sem fogom megismerni.
2018. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

#2 ha elfojtod azzal csak rosszabbul jársz...

elfogadás egyáltalán nem az hogy elfojtod amit érzel. Az elfogadás csak annyi hogy elfogadod az érzéseid/gondolataid halmazát, és ugyanígy más emberek érzéseit/gondolatait is elfogadod. Persze lehet vitatkozni melyik jó, mert megértem. A kérdező miatt írtam ezt le, mert sokat segíthet, főleg úgy, hogy anno (5-6 évvel ezelőtt) hasonló cipőben voltam mint ö. :)

2018. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi sem lehetetlen csak ne add fel egyátalán tudja hogy szereted? Nem csak figyelni kell és várni hanem cselekedni.Ha nem tudja hogy szereted menj oda és közöld vele.Ha valamit szeretnél akkor tegyél érte ennyi.
2018. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!