Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai világban ez a divat,...

A mai világban ez a divat, hogy mindenki tegez mindenkit?

Figyelt kérdés
Számomra ez rendkívül felháborító, amikor vadidegenek, akikkel sosem láttuk egymást,tegezéssel indítják a kommunikációt. Húszas éveiben járó Férfi vagyok és itt most nem a tiszteltről van szó. A tiszteltet nekem meg adja a családom, a barátaim és az ismerőseim. Ahhoz, hogy én tegeződjek valakivel, ahhoz nekem szükséges némi ismeretség, hiszen az mégiscsak egy közvetlenebb kommunikációs forma.
2018. ápr. 16. 02:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát szerintem huszonévesek nem szokták magázni egymást (ha csak nincsenek valami hivatalos helyzetben), és amúgy igen, szerintem a legtöbben igyekszenek túl a lehető leghamarabb eljutnia tegezésig (mert az kényelmesebb), még ha nem is mindenki indít azzal első körben.
2018. ápr. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

És akkor képzeld el, még 44 éves korodban is ez lesz.

Hogy miért?

Mert vannak olyan tahók, meg sötétek, akik másképp nem képesek kommunikálni, csak tegeződve, mert be van szűkülve a kommunikációs csatornájuk.

De legalább tudni fogod, kiket kerülj nagy ívben.

2018. ápr. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan érzek, de ez csak szocializáció kérdése. Párszáz éve a magyarban még nem is létezett a magázás, mindenki tegeződött.


Ne legyél mogorva öregember már huszonévesen, a világ folyamatosan változik :)

2018. ápr. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó reggelt kívánok, fiatalember. 30-as éveimben járó nő vagyok. Tudja, valószínűleg azért lehet ez a jelenség, mert a legtöbb ember számára a magázódás olyan hivatalos, és hivatalos ügyeken kívül egyszerűbb kifejezni magunkat tegeződő formában. De ha önt ez zavarja, akkor legyen szíves ezt minden esetben jelezni mások felé. Itt az oldalon pedig nem tudhatjuk, hogy ki hány éves (hacsak nem írja ki, és nem ír egyértelműen magázódva).
2018. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, sajna ez van. Azonban a tegeződés mögött érződik, hogy ki flegmaságből teszi; kinek pedig azért van a hanghordozásában a másik felé irányuló emberiesség is.
2018. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem sokáig kell emiatt aggódni. Hamarosan visszatér a bárók, grófok, nagyságosok és méltóságosok kora. Ha pedig eltéveszted az alázatos megszólítást ku..a nagy taslit kapsz. Így aztán légy türelemmel és minden jóra fordul.
2018. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem a tiszteletről szól, de én nem érzem ezt problémának, tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet, magázódva is lehet bunkónak lenni, nem ezen múlik. A neten meg ugye mindenki tegeződik. Élőben így bőven túl a 40-en még mindig szeretem, ha jóval fiatalabbak tegeznek.
2018. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig épp az a fura, amikor találkozom egy hozzám hasonló korú nővel üzleti ügyben, és magázódni kell, miközben ugyanezt a nőt egy fesztiválon vagy buliban lazán lesziáznám, és lehet, hogy két óra múlva már kézen fogva sétálnánk.

Ilyenkor mindig nevetgélek magamban, hogy hova ez a fenenagy illem?!

A hozzám hasonló korúak közül, akiket legalább látásból ismerek (pl. a házban lakó kisgyerekes anyuka vagy apuka, a pénztároscsaj, stb.), tegezem. Teljesen ismeretleneket a hétköznapi életben azért első körben általában magázom.


Én szinte feleslegesnek találom a magázódást, szerintem egyrészt sokkal könnyebb a kommunikáció úgy, ha nincsenek a felesleges, udvariaskodós körök, másrészt akivel találkozom, azzal nagyjából azonos társadalmi rétegbe, kultúrális közegbe tartozom, ezért sem tartom feltétlen indokoltnak a magázódást.

2018. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én személy szerint szeretem megtartani a három méter lépés távolságot idegenekkel. Ha akarnék, akkor se tudnék idegen emberekkel közvetlen lenni, illetve tegeződni sem tudnék senkivel úgy, hogy nem ismerjük egymást. Az internet teljesen más világ a kommunikációt illetően.
2018. ápr. 16. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás 29 éves nő vagyok.

Olyannyira távol áll tőlem a magázódás, hogy ha hivatalos környezetben egy szimpatikus, barátságos egyénnel beszélgetek, koncentrálnom kell, hogy nehogy véletlenül letegezzem.

Szocializáció, mindennapi környezet és megszokás kérdése, ne vegye rossz néven, ha letegezik. ;)

2018. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!