Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ekkora probléma ez...

Miért ekkora probléma ez ebben az országban? Hát nekünk tenyleg nincs jogunk élni ezen a világon, teljesen átlagos emberként? Miért kell ezt titkolni? Miért kell ezért bárkit is elítélni?

Figyelt kérdés
Szégyellem hogy roma származású vagyok, és elmondani nem tudom mennyire bánt az, hogy egy egyébként okos, komoly ugyanakkor szeretetreméltó embert elítélnek olyan személyek, akik mindaddig amíg nem kerültek tudatába ennek az információnak, kedveltek és szerettek.

2018. ápr. 21. 22:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos a rasszizmussal sokat nem tudsz kezdeni, max ne mondd el a szarmazasod, es kesz.
2018. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Énis roma vagyok ,nő.. rajtam sem látcik nevemen igen. De nem szégyelem! Sose tagadnám meg magam sem a szüleimet akik tisztességgel neveltek és iskoláztattak .rendes embernek neveltek fel! Szerintem inkáb gondolkodj el hogy ön magában mért ezek álszent emberek hiányoznak a te életedböl! Élvezhető az élet ha nem ilyen embereket keresel! Neharagudj de nem értem a gondolkodást. Minden jot 26 /N
2018. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
67%

Te se általánosíts, mert nem minden magyar ember ilyen. Ha normális életet élsz, és úgy is viselkedsz hogy megbecsüljenek érte, akkor senkit nem fog érdekelni hogy cigány vagy. Ergó, roma srácok akik hatan ülnek a buszmegállóban csinos lányokra vadászva, akaratuk ellenére követve őt és beszélgetést kicsikarva, nagyon nem okés.

Nem kell szégyellned hogy cigány vagy. Igen, sokszor megfognak ítélni. De pont ezért kellene türelmesebbnek lenned. Ha valaki meg akar ismerni, és jó benyomást tudsz kelteni benne, akkor azután sima út vezet ahhoz hogy ne ítéljenek meg. Akik pedig csak egy mocskos cigányt fognak mindig látni benned, azokat tojd le nagy ívben.

2018. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon a cigányok évszázadok óta adnak okot arra, hogy mindenkit finoman szólva óvatosan kezeljenek, aki az átlagnál barnább. Fejed tetejére állhatsz te, hogy te nem bűnözöl, akkor is egy kalap alá leszel véve velük.


Ha beállítana a nappalidba egy medve, sikítva menekülnél, nem? Eszedbe sem jutna feltételezni, hogy csak beszélgetni jött. Pedig lehet, hogy ez az egy medve igen. De ez az első ami eszedbe jut?


Nem kell szégyellned a származásodat, és azt sem, amit a legtöbb fajtársad csinál. De a helyzeten változtatni nem tudsz. Barna vagy, kinéznek, kész. Ez van.


Az egyetlen, amit a magadfajta tisztességes romák tehetnek, hogy felülsz egy repülőre, és elmész oda, ahol nem néznek ki. Észak-Amerika, Ausztrália, Ázsia, akárhová. Kanadában például romák százai találtak nyugalomra. Biztos lehetsz benne, hogy azok is hasonló cipőben jártak, mint te, mert büntetett előélettel belépni sem engednek az országba, nemhogy letelepedni.

2018. ápr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos a putris cigányok tehetnek arról, hogy normális romákat egy kalap alá veszik velük. Menj végig Budapesten a körúton, nézd meg milyen egy cigány család, akit nap mint nap látnak az emberek. Hangos, trágár, ordenáré módon viselkedik. Vagy akár mondhatnám a vidéki kisvárosokat, falvakat. Azoknak nem érték a tanulás, isznak, lopnak, fenyegetnek és bántanak másokat, lehetetlenség egy közösségben élni velük. Tanulatlanok, állat módjára viselkednek, semmi becsület, csak a seftelés, a dolgok"okosba" megoldása. És ebből van több sajnos.

Tisztelet a minimális kivételnek...

2018. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
23%
Én is cigány vagyok!
2018. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
66%
Magyarországon a 10 % nem csak a romák ellen van korlátolt előitélettel,mindent gyülnek aki ami más. Ennyi.
2018. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
28%
Gyülőlnek*
2018. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Szomorúan, de sajnos be kell látnom, ezt jobb titkolni mások előtt.

Én szavakba önteni nem tudom megfelelően, mennyire bánt ez

2018. ápr. 21. 23:54
 10/42 anonim ***** válasza:
20%

4-es, a medve hasonlat nagyon bunkó volt. Plusz az emberiség egy faj.

Kérdező: sokan a magyarságukat kezdik szégyellni amiatt, ami itthon zajlik. A nem cigány magyarok égbekiáltó bűnei ellenére a nem cigány magyarokat nem utaljak.

Az érzéseidet megértem es sajnalom. Meg kell találnod az egyéni utadat, ami megbekit magaddal, a ciganysagoddal, es örömet ad sok mindenben, ami ezen tul van. Sok sikert kivanok!

2018. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!