Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti megengedtek ilyen viselkedé...

Ti megengedtek ilyen viselkedést magatokkal szemben?

Figyelt kérdés

Új lakóhelyre költöztünk, ahol sok a fiatal. Az egyik szomszéd srác jóban van a párommal, hasonló területen dolgoznak, bár inkább a párom jöhet jól a srácnak, mint fordítva. Eleinte azt hittük, tényleg szimpatizál vele, velünk, én is párszor találkoztam vele, és a többi szomszéddal, akikkel ő jóban van, élőben normálisak voltak, bár ez a srác már akkor is játszott olyanokat, hogy kérdeztem tőle, és csak a telefonját bámulta, meg hasonlók. Fél éve ismerjük egymást, most jelölt be Facebookon, de kiderült, hogy csak munka ügyben keres, hátha én is segíthetek neki. Megírtam neki, hogy az adott ügyben nem segíthetek, de a párom mesélte, hogy lesz egy másik projekt, abban nyugodtan keressen meg, ingyen is segíteni fogok, ha tudok. Erre már egy napja vissza sem ír. Közben mindenfélét posztolgat, én meg felajánlom udvariasan a segítségem, de választ sem kapok. Kb mint mikor kérdeztem tőle valamit, de ő csak a telefonját bámulta. Néha úgy kezel, mintha leprás lennék, máskor meg normális.

A másik, hogy benne volt a párom egy szomszédi kisebb Facebook csoportban, ahol az összejöveteleket beszélték meg. Idővel olyanra fordult a téma, hogy én is felvetettem magam, mivel a társasház dolgai kerültek előtérbe. Direkt rákérdeztünk, nem volt probléma, sőt az elején mondták, bárki vegyen fel másokat is. Mikor én beléptem, az egyik srác fogta magát, és pár órán belül szó nélkül kilépett. Szerintem miattam. A parkolóban kerül minket. Fogalmunk sincs, mi a baja.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen illetlen viselkedés után jogos lenne, ha ezek után max. köszönnék nekik, vagy még azt sem? És ha rákérdeznek, jogosan mondanám meg, hogy velem így nem lehet viselkedni, bunkók voltak? Az első említettel még biztos találkozom a párom miatt. Bár elegem van belőle, mert egyértelmű, hogy a páromat is csak a haszon miatt tartja, hogy jól jön neki. Jópofizni nem fogok ezek után, mint eddig.

Ti hogy viselkednétek ezek után? Lenyeltek ilyesmit másoktól?


2018. ápr. 27. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megmondom őszintén, ilyen pitiáner dolgokra nem fecsérelem az időmet. Hogy ki milyen csoportból lép ki és kerül hát az az ő dolga. Leszarom! Nincs életed? Szard le te is.
2018. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A párom ahhoz képest sokat beszél velük és sokat van velük, sőt sokat is segít az egyiküknek, hogy elnézzem, hogy velem meg leprásként bánnak. Soha nem szolgáltam rá. Kezdem azt gondolni, hogy az a bajuk, hogy ők nem tudnak csajt szerezni, mi meg nagyon régóta együtt vagyunk és boldogan.
2018. ápr. 27. 09:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kissé paranoid vagy szerintem. Legalábbis abból amit írtál ez jön le. Túlreagálod, túlgondolod. Senki sem figyeli kik lépnek ki-be egy csoportból... de hogy pont miattad. Az sem biztos, hogy csak veled viselkednek néha másképp, lehet csak rossz napjuk van, vagy ha bunkók akkor alapból azok és nem neked szól. Az is régen rossz, hogy te csak viszonzásképp szoktál jópofizni. Mindenki a ti kapcsolototokra féltékeny... persze. Nem lehet, hogy nem érzed magad elég jónak a csajodhoz képest?
2018. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mikor olyanokat mondanak a páromnak, hogy kicsit irigyek ránk, amiért mi olyan jól megvagyunk, ők meg nem találnak normális csajt? Ez nem paranoia, ez megtörtént.

A jó-rossz nap meg még valós is lehetne, ha nem egy napon belül történik a jópofi meg a bunkózás. Rámír, ha kell neki valami, majd mikor kiderül, hogy nem húzhat hasznot belőlem, lelép és nem ír vissza többet.

És nem, nem csak akkor jópofizok, ha más is, alapból kedvesen indítok mindenkivel, mert próbálok az emberekről ismeretlenül jót feltételezni, de az első srác ezt már nagyon eljátszotta. Többször is illetlen volt, holott a párom többször segített már neki, azt hittük, barátok lesznek, de mint kiderült, mindketten csak haszon reményében lennénk jók (a srác céget akar, és mi be tudnánk mindketten dolgozni neki).

2018. ápr. 27. 09:57
 5/9 A kérdező kommentje:
A csoportos kis "történetnek" meg az volt az apropója, hogy még csak öten voltunk akkor benn. Ha egy 30 fős csoportból lép ki, fel sem tűnik.
2018. ápr. 27. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Na jól van, már aggódtam, hogy az irigység nem fog feljönni. Nyilván mindenki titeket irigyel, mindenki azt lesi hogy te hova lépsz be, mindenki olyan akar lenni, mint ti. Tudod mit... lehet, hogy tényleg menekülnek előled. Fura vagy, és nem jó értelemben.
2018. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, ha szerinted van alapja annak, hogy így viselkednek veled, akkor egyszerűen kérdezz rá. Én egész biztos ezt tenném. Nem lennék sértődött és nem azon gondolkoznék, hogyan legyek én is legalább annyira bunkók másokkal, mint amennyire ők velem.
2018. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen apró dolgon nem tudsz felül emelkedni akkor zsörtölődj csak tovább. Foglalkoztathatnának az élet szépségei is, minthogy a szomszédok álláspontja :)))) Az életben ez kurv-ra nem fontos :)) Már akinek, de az meg is érdemli.
2018. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, ha veletek ok nélkül bunkó valaki többször is, aztán ha úgy tartja érdeke, keres titeket, meg szívességeket kéreget a párotoktól, az illetőn nem gondolkodtok el, milyen bunkón viselkedik. Nem hiszem el, hogy mindenki ennyire profi a lesz*rom stílusban, én a való életben nem ezt látom. Pont inkább azt, hogy az emberek mennyire hiperérzékenyek, és az egójuk miatt semmit senkinek nem lehet mondani, mert egyszerre sértődik.
2018. ápr. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!