Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jár valaki közületek Budapeste...

Jár valaki közületek Budapesten angol "nyelvi klubba"?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a legjobb elnevezés, de felénk ezt így hívják :) Én vidéki vagyok és az egyik szomszédos városban egy egyesület, ami külföldi önkéntesekkel foglalkozik, rendszeresen szervez ilyen nyelvi klubbokat, ahol nem a szokásos "tantermi" nyelvtanítás folyik, hanem ez inkább egy kötetlen program, ahol lehetőséged van beszélgetni a külföldiekkel és ezáltal gyakorolni az adott nyelvet. Voltam pár alkalommal pl. társasoztunk, teáztunk, twistereztünk, kreatívkodtuk vagy éppen csak szimplán beszélgettünk és közben nyelvet is tanítottunk egymásnak. Mi a magyar nyelvet, ők pedig a saját anyanyelvüket próbálták átadni és mivel a közös nyelv az angol volt ezért azt is tudtuk használni és szintén rengeteget tanulhattunk a másiktól. Én nagyon nagyon élveztem, viszont már jó régen voltam, mert sajnos nem nagyon tudtam megoldani, hogy beleférjen az időmbe. Viszont, ha minden jól megy, akkor szeptembertől Budapesten leszek egyetemista és arra gondoltam, hogy jó lenne találni egy ilyen lehetőséget, mert nekem ez nagyon tetszett, egy élvezetes időtöltés és még hasznos is. Másrészt pedig azért, mert nem nagyon van ismerősöm Pesten és szerintem ilyen szempontból is jó lenne, hiszen így is megismerhetnék csomó embert.


Szóval ilyen "language exchange", "conversation club" és ehhez hasonló dolgok érdekelnének, nem tanfolyam vagy órák és leginkább angol nyelven. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


2018. máj. 25. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tapasztalatom még nincs benne,viszont nagyon érdekelne:) 1 éve költöztem énis fel..és én is gondoltam,hogy jó lenne valami hasonlóban részt venni,csak nem tudom hol van ilyen. ha megtudsz valamit,azt megköszönném ha leírnád:D
2018. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angloville nyelvi klub
2018. máj. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, de ez egyházi szervezésű. Angol nyelvű római katolikus szentmise után van (angol teaház néven "fut").


Így is érdekel a dolog? :)


Üdv: 44 N

2018. máj. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!