Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy küzdhetném le a démonaimat?

Hogy küzdhetném le a démonaimat?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok, ám alapvetően szerethető figura. No ezt nem én állapítottam meg, hanem abból következtetek, ahogy a környezetemben élők viselkednek velem. Nagyon fura kettősség emészt, mivel szeretnék reagálni, de képtelen vagyok rá. Amennyire a lehetőségeim engedik, kerülök minden potenciális kontaktot. A nagyhangúakat (extrovertáltak) tudatosan kerülöm, kettő mondatot nem tudok váltani velük anélkül, hogy ne vágnának a szavamba.


Vannak emberek (ismerősnél több, de a baráttól távol), akik közelebb állnak hozzám, akikben látok lehetőséget egy értelmes és hosszútávon fenntartható kapcsolatra. Ők kezdeményeznek, a gátat én állítom fel, és ténylegesen képtelen vagyok átszakítani azt. Kifogások, magyarázkodások egészen széles és kreatív palettáját tudom felsorakoztatni a lekoptatásuk érdekében, és ezért az ambivalencia, mert az énem egy része vágyik a társaságra.


Az igazat megvallva nincsen egy darab barátom se, akivel őszintén elmélázhatnék az élet nagy dolgairól, és emiatt rengeteget szorongok. Élvezem az egyedüllétet, de néha jó volna csak úgy felhívni, és megszervezni egy túrát, sátrazást, egy utazgatást, de nincs akit felhívjak. Lehetne, de elűzöm őket magam mellől.


Ez most így lehet, hogy kusza, és visszaolvasva kicsit olyan, mintha két ember gépelte volna, így nem is várom el, hogy a többség megértse, de az, aki hasonló cipőben jár, mint amilyenben én is, kérem, mondja el, hogy talált erre a problémára megoldást? Vagy egyszerűen fogadjam el, hogy ilyen vagyok?


2018. máj. 26. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Közhely lesz, amit írok, de minden az elfogadással kezdődik.

Olvasva az írásod, szerintem nincs semmi baj veled. Introvertált vagy, de ennyi, a népesség egy jó része ugyanígy introvertált, egyáltalán nem vagy rosszabb vagy kevésbé értékes, mint mások. Azzal sincsen baj, ha nem akarsz extrovertált nagyhangú emberekkel barátkozni, szíved joga kivel barátkozol és kivel nem.

Egyedül annyit itt a baj, hogy azt hiszed kevesebbet érsz mint mások (mert introvertált vagy), és ezért nem mersz közeledni a hozzád közel álló - egyébként szimpatikus és nem extrovertált - emberekhez. Bízz önmagadban, hidd el, ők is bízni fognak benned, és elfogadnak amilyen vagy.

De muszáj neked megtenned az első lépést, kérdezd meg a legszimpatikusabb társaságtól, hogy nem lenne-e kedvük egyszer egy közös túrához, utazáshoz, sátorozáshoz, házibulihoz, kocsmázáshoz stb. Lehet nemet mondanak, de sokkal nagyobb az esélye, hogy igent.

Ahogy a mondás is tartja: Nem az a szégyen, ha visszautasítanak, hanem az, ha meg sem próbáltad.

2018. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is. Teljes mértékben. Elvagyok, de néha jó lenne valakivel megosztani a dolgokat.
2018. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Csak nagyon nehezen tudok bárhova is elmenni, társaságban lenni. Szerencsére már ott tartok, hogy jól tudom érezni magam, mert sokáig akkor is szorongtam, ha olyanokkal voltam, akiket ismertem. Még az idegenekkel nehezen jövök ki, nem mindig vagyok jól tömegben, de igyekszem önmagam adni. Fontos, hogy elképzeld, hogy jól akarod érezni magad.
2018. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!