Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki ezt meg magyarázná?

Valaki ezt meg magyarázná?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a magyar ember utálja a cigányokat (IGEN UTÁLJA) de közben meg cigány zenére táncol. Szerintem ez szánalmas! Éppen egy falunap volt, és itt a 90% ember lenézi a cigányokat (rasszisták, fajgyűlölők) de közben falunapon énekeltek "magyar énekesek,, cigány zenét, és a magyarok fele táncolt rá. Nem nem mulatos zene, hanem cigányság zenéire. Akkor most hogy is van ez? És a legrasszisták csinálták! Lehet írkálni ezt meg azt, de nem érdekel!!! Én voltam ott és megkérek mindenkit a kérdésre válaszoljatok, nálam egy cseppet is ki vágta a biztosítékot! Onnan tudom hogy azok, mert eltelik ez a falunap (cigány zenével) és másnap már lenéznek stb. Valaki érdemi választ? Én cigány vagyok és érdekelne a dolog. Ja és nem vagyok putris, az egész cigány fajt utálják, ISMÉTLEM AZ EGÉSZET, LEHET SZÓ RENDESRŐL VAGY NEM RENDESRŐL!


Egyébként egy kis falu, rajtunk kivűl még lakik egy cigány család. Szóval lenéznek, lehet összefüggéstelen baromságokat írni, mert a saját szemmemel láttam. Szóval érdemi választ valaki??


21L roma.



2018. jún. 10. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Korlátoltság! Úgy van ahogy mondod, a rasszista magyarok is olyan zenére mulatnak, amit cigány származású magyar zenész szerzett, és zsidó származású magyar ember írta a szövegét, emellett teli pofával, fröcsögve cigányoznak és zsidóznak! Mert barmok.
2018. jún. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem, ha minden magyar ember rasszista, évek óta bármit tesznek a cigányokért az rossz és kevés, akkor miért fogadják el azt a rosszat és keveset tőlük, miért állnak sorban a segélyért (én is látom minden nap), miért fogadják el, hogy kizárólag a cigányságukból adódóan ingyen étkezést és magasabb ösztöndíjat kapnak az iskolákban mint azok a magyarok akik ugyanolyan vagy még kevesebb pénzből élnek, miért nem mondják, hogy köszönöm de nem kérem? Nem igaz, hogy a magyarok alapból utálják a cigányokat. Az igaz, hogy vannak mindenféle emberek magyarok és cigányok között is. Annyira, hogy én már találkoztam kopasz, skinhead cigánnyal is. :D Nem is emlékszem milyen zenét hallgatott. Egyébként szerintem minden attól függ az ilyen falunapokon, hogy mennyi pia fogyott. Egy idő után minden nő szép, és minden zene jó, néha emiatt átmeneti világbéke is lehet, de általában valaki összever valakit a végére. Nehogymár ebből általánosíts az egész társadalomra.
2018. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
nekem is vannak előítéleteim bevallom, de téged szeretlek, ha gondolod írj rám.
2018. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2


Na ez így van! A cigány zenét nem a Magyar szerezte, hanem a cigányság. Ha nem lennének cigányok, nem lenne cigány zene. És a többieknek pedig azt mondom, hogy azért utáljuk mi cigányok a magyarokat, mert ők is utálnak minket. Ahogy elnézem, érdemi választ nem kaptam.... Vajon olyan nehéz kérdést tettem volna fel? Szégyen amit a magyarok csinálnak, utálnak minket, de mi cigány zenéinkre táncolnak mulatnak. Ez szánalmas, ja és sok magyarnak az irigység szúrja a szemét, mert mi a történelembe is bekerültünk.

2018. jún. 10. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Oké, akkor válaszolok. Amit cigányzenének neveznek az attól az, hogy cigányok játszák jellegzetes hangszereken. Sem a műfajt, sem ezeket a hangszereket nem a cigányság találta fel. A világszerte ismert cigányzene nem létezne a magyarok nélkül, alapjaiban a magyar népzenére támaszkodik és mindenféle stílus keveredik benne. Ezért is szeretik sokan, és azért is mert sok tehetséges cigány zenész van. Olvass utána: [link]


"A kávéházi cigányzene vagy röviden csak cigányzene, illetve másik közismert nevén magyar nóta a magyarcigányok által játszott, elsősorban szórakoztató célzatú magyar népies műzene. A cigányzene-magyar nóta elnevezések kettőssége szemléletesen jelzi a műfaj kettős kulturális kötődését. A köztudat sokáig hol a magyar, hol a cigány autentikus népzenével azonosította – helytelenül. A zenetudomány hamar tisztázta a félreértést, ám ekkor – mint számára érdektelen szórakoztató műfaj – ki is került a zenekutatás fókuszából. A műfaj tudományos feldolgozottsága (mind a komolyzenéhez, mind az autentikus népzenéhez viszonyítva) mai napig alacsony szintű."

2018. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ti cigànyok útàljàtok a magyarokat,de mègsem cigànyúl hanem magyarul beszèltek mèg egymàssal is!


Akkor hogy is van ez?


Gyűlölitek a magyar nèpet,de azèrt mègis jó itt èlni ès beszèlni a nyelvünket?

2018. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó te nálad elmentek.
2018. jún. 13. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért mert a vérükben van a magyaroknak is a dinom-dánom, savalé-romalé. De mi lenne ha megkérdeznél közülük egyet?
2018. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!