Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell reagálni arra, ha...

Hogyan kell reagálni arra, ha az ember szemébe mondják mások előtt, hogy ronda?

Figyelt kérdés

Vagy mondjuk azt, hogy ,,hát ez sz**rul áll'', vagy ilyesmi. Pl ha új a hajam, vagy egyszerűen csak az illető úgy gondolja ronda vagyok, és a szemembe mondja mások előtt?

Viccel kéne elütni, vagy visszaszólni?

A konkrét dolog az volt, hogy baráti társaságban többen megdícsértek, hogy milyen csinos vagyok ma, mire valaki elém állt közülük és elkezdte mondani, hogy szerintem nem vagy szép, sz**rul nézel ki, nagyon rosszul áll neked ez a haj.

Teljesen lefagytam, nem tudtam mit mondani és amikor mások kérdőre vonták csak annyit mondott, hogy joga van a véleményéhez, ha mások mondhatják nekem, hogy jól nézek ki, ő miért nem mondhatja, hogy nem, ő legalább őszinte és nem nyal be senkinek...

Nyilván joga van a véleményéhez, de akkor is nagyon megalázó volt, pláne, hogy nem én kértem nyilván, hogy dícsérjenek meg, szóval nem egy ilyen öndícsértető hercegnő vagyok, akit végre valaki leszállított a földre. Meg amúgy nem érdekelne, mert kinek mit tetszik, de jó hangosan mindenki előtt... Olyan rossz volt, és csak álltam ott lefagyva vörösen...

Nagyon rossz, hogy nem tudtam mit reagálni, szeretnék felkészülni arra, hogy ha legközelebb ilyen előfordulna, valahogy oldjam a helyzetet, csak nem tudom hogyan...

Ti mit reagálnátok ilyenkor? Szerintetek mit kell tenni ilyen helyzetben?


20/L



2018. jún. 18. 08:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Veszekedni felesleges mert akkor érzi hogy megbánt. Nekem hasonlóra az volt a válaszom hogy ez van mindenkinek meg van a maga véleménye.
2018. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem vicc téma, ez kifejezetten bunkóság volt részéről. Szerintem itt a káromkodás, visszaszólás, hajtépés is belefér. Attól függ, hogy hogyan reagál a visszaszólásra.
2018. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezzel saját magát égette le.

Az még oké, hogy azt mondja, hogy ez a haj annyira nem tetszik, mint a korábbi. De lerondázni valakit, bunkóság.

Egyébként, ha mások dicsértek, akkor valószínűleg féltékeny volt, azért szólt be.

Én csak annyit mondtam volna, hogy köszi, én legalább nem vagyok bunkó.

Na meg ha az ember más emberekkel akar érintkezni, akkor alapvető, hogy legyen benne egy kis empátia, meg tudjon normálisan viselkedni.

Nem kell dicsérni, de beszólni sem, ha nem tetszik neki. A vélemény elmondása nem egyenlő a direkt megbántással meg beszólással.

2018. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Ezért nem szabad elfogadni a dicséretet sem, nem szabad mutatni, hogy örülsz neki, ha megdicsérnek (függetlenül attól, hogy te kérted vagy nem te kérted-e a dicséretet), mondván hogy téged nem érdekel mások vélemnéye a külsődről (sem negatív, sem pozitív).

Így az alázást is elengedheted a füled mellett és mások sem fognak vele foglalkozni, hisz tudják hogy ez a téma téged nem érint.

2018. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Engedd el a füled mellett, nem neki akarsz tetszeni.
2018. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

inkább örülj annak, hogy van egy darab ember a társaságban aki nem képmutató, hanem őszinte.

az ilyen embereknek kicsit nyers a modoruk, ezt meg lehet szokni.

2018. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Nemhogy örülnél, hogy valaki ŐSZINTÉN megmondja, ha valami szarul áll.


Ugyanis a többiek is ugyanezt gondolják, nyugi, csak bennük még annyi gerinc sincs, hogy a szemedbe mondják, és majd, ha elmentél fognak nevetni rajtad.


Ismerősöm ilyen, baja van xy-nal, ahhoz gyáva, hogy közölje vele, majd utána nekem ecseteli, hogy

- hogy vehet fel ilyen ruhát

- a haja valami borzalom

- minek sminkeli magát, ha nem tud, stb.


Én ellenben rögtön megmondom - NEM bunkón -, hogyha valami nem jó a másikon, vagy pl. "pandaszemű", idiótán áll a haja, stb.

2018. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
lehet, hogy őszinte volt, de egy baromi nagy tapló is. meg lehet osztani normális stílusban is a negatív kritikát
2018. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
le kellett volna tépni az arcát, csak a miheztartás végett, azután már a saját rondaságával foglalkozott volna
2018. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Egy ki**szott tapló, az biztos :D Meg lehet azt mondani diszkréten, hogy nem áll jól ez a haj, meg ez a ruha, nem megalázni mások előtt (tuti egy lány volt :D ). Nem tudom, hogyan reagáltam volna, a lefagyást nem csodálnám. Vagy egy vállvonással elintézem, kerülöm az illetőt, és menjen mindenki a dolgára. :D
2018. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!