Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nehéz külföldön? (lent)

Nehéz külföldön? (lent)

Figyelt kérdés

Hello

A kérdésem az lenne,hogyha az ember külföldre költözik,mennyire nehéz kapcsolatokat kiépítenie?

Teljesen egyedül lennék kint és még csak az a kifejezetten extrovertált személyiség se vagyok.Soha nem voltam jó az emberi kapcsolatokban.

Arra gondoltam hogy egy idő után megunom a magányt és már csak azért is ki megyek és megpróbálok élni.

Ti hogy voltatok ezzel amikor kimentetek?



2018. jún. 18. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi extra, vannak kollégák, akikkel beszélgetsz, idővel el-eljártok sörözni, ilyesmi.


Svájcban élek, nehé, mert a németek nagyon zárkózottak.


A magyarok hálisten normálisak, meg van francia kolléga ő totál jófej.

2018. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így van, ha egyébként nem az az elsődleges problémád a kezdetekben, hogy megtanulj jól beszélni, illetve hogy könnyen elhelyezkedj, akkor szinte már nincs olyan ország, ahol ne futnál magyarokba...


ameddig az ember tanulja a nyelvet, és egyébként nem megy neki olyan ragadósan, addig jobb csak arra koncentrálni, olyan környezetben lenni, a magyar olyankor csak megzavar meg letompít...

2018. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Angolul beszélek.Bár gondolom gyakorlatban majd koppanok a sok akcentus meg minden miatt,de majd idővel belejövök.

Amúgy nem igénylem a magyar társaságot.

2018. jún. 18. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek itthon is nehéz ismerkedni, barátságokat kialakítani annak kint sem lesz egyszerűbb.
2018. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehéz. És a magány a honvágyat erősíti, nem azt, hogy kimozduljak. Eleinte még minden felé járkáltam, de már semmi nem érdekel, csak ülök a szobába egész nap. Kerülöm az embereket. Persze mindenki más.
2018. jún. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Ha kiköltözöl (de amúgy ez Mo-n is érvényes), a legrosszabb dolog amit tehetsz, hogy bezárkózol. Külföldön még az a minimális szociális hálód sincs meg, ami amúgy lenne (gyerekkori ismerős, iskolatárs, stb.) - és az ittenieknek miért lenne érdeke téged megismerni, mikor nekik van már egy helyi hálójuk...? Tehát neked kell alkalmat keresni és adni rá, hogy új kapcsolataid alakuljanak ki. Persze, ehhez kell egy relatíve magabiztos nyelvismeret (legalább annyi, hogy értsd a poénokat és te is hozzá tudj tenni egy társalgáshoz valamit a semmit érő nyelvvizsga-kliséken túl, mint ki vagy, honnan jöttél, milyen családban nőttél fel... ezek elég ritkán jönnek fel életszerű társalgásban).


Én úgy voltam vele, hogy úgyse ismer itt a franc se, legrosszabb esetben akár egy egész hétig fognak emlékezni az arcomra... aztán kerestem helyi társaságot ugyanazzal a hobbival amit Mo-n is műveltem és csapódtam hozzájuk. Nem különösebb kunszt, bár eleinte nyilván van egy megfelelési kényszer, ami amúgy tök felesleges.


Amúgy valaki előttem már mondta, de nagy igazság: akinek Magyarországon nehezen ment a kapcsolatok építése, annak mindenhol nehezen fog menni.

2018. aug. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!