Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy 10 évvel ezelőtt, a...

Úgy 10 évvel ezelőtt, a húszas éveim elején úgy viselkedtem, hogy joggal mondhatta rám bárki, hogy "k. Va". Néha úgy elfog a szégyenérzet és a bűntudat, hogy szinte rosszul vagyok. Csak pszichológus segíthet?

Figyelt kérdés

Ha visszatekintek, sok szempontból olyan, mintha nem is én lennék az az ember. Még ennyi idő távlatából is nagyon bánt a dolog, mert alapvetően egy kedves és érzékeny ember vagyok (ma már családanya is), és nem tudok azonosulni azzal, aki voltam. Nyilván a rendezetlen családi hátterem is hozzájarult ehhez az egészhez, de nem akarok mentegetőzni.

Mit tehetnék? Néha még rémálmaim is vannak emiatt. Köszönöm szépen a válaszokat.



2018. jún. 24. 05:49
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A múlt elmúlt, a jövő még nem jött el, egyedüli lehetőség a jelen pillanat arra, hogy tégy valamit magadért.

Nekem a múlt elengedésében sokat segített a meditáció, mely letisztítja a tudatot.

Ha nem függünk mások véleményétől, ha belátjuk, hogy a szégyenérzet nem visz előrébb, akkor könnyebb.

Minden múlandó, én is, te is, az élethelyzetek is. A karma (itt nem kell ezoizére gondolni, egyszerű ok okozati összefüggésekre csak) is múlandó. Nem kell cipelni mindent magunkkal. Ami volt, az megtörtént, megváltoztani nem lehet a múltat, de lehet a jelenben egy helyes úton járó jövőt alapozni. Az ifjúkori kilengések miatt ne ostorozd magad különösen, ha már családod van és másképpen élsz.

Tehát ezt az önmarcangot engedd el, önszeretet-fejlesztés segítségével.

2018. jún. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem Te vagy az egyetlen. Én is hasonlóképpen érzek néha. De úgy gondolom az ember fiatalon megtapasztal átélt dolgokat,ami formálja a jellemét. Akkor ott valamiért Te Neked olyannak kellett lenned. Azt írtad most rendezett életed van. Ez a lényeg, milyen példát mutatsz a családodnak. Nevess egy jót az egykori önmagadon- tanításképp meg elmondhatod a gyerekednek- ez így nem jó. Legalábbis én el fogom mondani a lányomnak azokatna dolgokat amiket átéltem- hogyan éltem meg és mi az amit megbántam mi az amit nem. Egyébként teszem hozzá- a mai 30as nők sokszor úgy viselkednek mint a tinik... (26N)
2018. jún. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Figyeld ennek a számnak a mondanivalóját, főleg a refrént. Nagyon szeretem:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

2018. jún. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Pszichológus jó lehet, igen :)
2018. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezeket a dolgokat Istennel kell rendezni.
2018. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Ez a férfiak hibája, mivel miután a nők minden jogot megkaptak arra, hogy a qrválkodó énjüket is minden gond nélkül kiélhessék, mégis mi tartaná vissza őket?
2018. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez tipikusan olyan dolog amin már nem tudsz változtatni.

Hiszen már megtörtént.

Igy kell elfogadni ahogy van.


Az a lényeg hogy megbántad és már nem lennél olyan.

Ne korbácsold magadat túl keményen miatta.

2018. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!