Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is szívesebben tesztek...

Ti is szívesebben tesztek eleget olyan kéréseknek, amik előtt nem köntörfalaznak, hanem rögtön a lényegre térnek?

Figyelt kérdés

Van ez a tipikus, amikor valakivel nagyjából jóba van az ember, és egyszer csak rámír az illető, hogy


"Ő: szia, mizu?

Én: szia, xy............. És veled?

Ő: hát semmi, és egyébként minden rendben veletek?

Én: igen, köszönjük

Ő: figyelj már, arra gondoltam, tudnál-e nekem segíteni abban, hogy xy........."


Én az ilyentől undorodom és sokkal kevésbé szivesen segítek az ilyennek, csak illemből.


Viszont mikor így irnak rám a semmiböl, hogy


"Ő: szia, segíts már nekem abba, hogy xy..........."


Valamiért nekem ez a változat a nyerő, nem bírom a köntörfalazást, a jópofiskodást. Ha kell valami írja azt, mert tudom, hogy egyébként nem kiváncsi rám, de ha szüksége van a segítségemre, akkor segíteni fogok.


Persze nem azt mondom, hogy ezt mindennap megtenném ugyanannak az embernek, de ha csak néha-néha van ilyen, nem bánom.


Ti hogyan álltok ehhez a dologhoz, melyik verziót preferáljátok?



#kérés #köntörfalazás #jópofiskodás
2018. júl. 16. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Így kérek segítséget és tőlem is így ajánlott.

Tudom, hogy fura neki egyből belevágni de én meg büszke vagyok rá, hogy látszik annyi jóindulat a gondterhelt pofázmányomon, hogy mer kérni. Jólesik az egyszerűbb verzió, na.

2018. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a köntörfalazást, a célozgatást még úgy sem, mert valaki még azt is eljátssza, hogy csak utalgat, meg elrejt a mondandójában célzásokat, hogy én kérdezzek rá a bajára, illetve az ő kérését megelőzően már segítséggel álljak elő.
2018. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanígy vagyok ezzel.
2018. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt szeretem inkább, ha egyből a lényegre térnek, én is így szoktam közölni a dolgokat. Még ha valami kínos dolgot is kell pl. mondanom valakinek, akkor is szívesebben vágok bele a közepébe, hogy legalább hamarabb túlessünk rajta, minthogy egy órahosszáig ott magyarázkodjak :D

Meg nekem kicsit ellenszenves is, ha valaki így köntörfalazik, van pl. egy ismerősöm, aki tudja, hogy imádom a cicákat, de már így is van 3 és több cicát nincs pénzünk etetni, beoltatni, ivartalaníttatni, stb. De mégis mindig tukmálja rám a kiscicáikat és havonta rámír azzal, hogy "jajj szia, hogy vagy? Hogy sikerült a vizsgád? Mit csinálsz mostanában? AMÚGY nagyon cukik a kiscicáink..", és elkezd képeket küldözgetni róluk, hogy hátha megesik rajtuk a szívem és hazahozok legalább egyet. És ebben az egészben az zavar, hogy amikor rámír és elkezd rólam kérdezgetni, azt gondolom, hogy ahh, de kedves, hogy gondol rám, aztán kiderül, nem is én érdeklem, csak nincs kinek lepasszolniuk a macskáikat..

2018. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy vagyok vele, hogy célozni a vurstli céllövöldéjében kell, utalgatni meg a bankszámlára. Ha meg kérnének valamit, mondják meg nyíltan, egyszerűen. Nem gondolni kell, meg sóhajtozni, hanem kibökni, pont. Én is így kérek.
2018. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát azért én hozzáteszem hogy ne haragudj hogy csak így a semmiből.. és nekem se esik szrul ha legalább ennyit bele visz a random kéregetésbe.
2018. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!