Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért baj ha valaki nem...

Miért baj ha valaki nem vállal diákmunkát?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista vagyok, és erre a nyárra nem vállaltam munkát.

Ezt ha valaki megtudja (akár korombeli akár idősebb) akkor főbenjáró bűnnek tekinti.

Szakközépiskolába jártam engem már érintett a kötelező nyári gyakorlat, így felmenő rendszerben 2-3-4 hét gyakorlaton voltunk nyaranta, annyi pénzért amiből kb a bérlet és a kaja kijött. Ezen kívül párszor vállaltam alkalmi diákmunkákat. (Meg ugye az érettségihez kötelező 50 óra közösségi munka, de azt ne is számítsuk.) Tehát mondhatjuk, hogy az eddigi nyarakat elég aktívan töltöttem.


Most egyetemen a vizsgaidőszak elhúzódott július elejéig, így 2 hónap a nyári szünetem, úgy döntöttem inkább pihenek, a barátaimmal töltök időt, plusz a családommal. Itthon a kerti munkába szoktam besegíteni.


Pénzre olyan szempontból nincs szükségem, hogy a lényeges dolgok megvannak, egyedül egy autó lenne jó, de az nem pénzkérdés, szimplán nem támogatják amíg nincs kellő rutinom (ez valahol érthető).


Mégis az emberek többsége hatalmas csodálkozás közepette egyenesen szentségtörésnek tartja, hogy én a nyári szünet nagy részét pihenéssel töltöm.

Más is tapasztalt ilyet? Mi ezzel a probléma?

19/f



2018. júl. 18. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Irigyek, hogy te pihenhetsz. Ilyen a magyar irigy.
2018. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném erre a jelenségre ráhúzni a "magyar mentalitás" jelzőt, mert én is magyar vagyok és rajtam kívül sok embert ismerek, akik nem háborodnak fel azon, hogy valaki pihen nyáron. Ezzel szemben vagy egy hangosabb kisebbség/többség(?) akik mélységesen elítélik, ha egy kamasz/fiatal felnőtt nem dolgozik a nyári szünetben.
2018. júl. 18. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Egyfelől, könnyű amíg anyuék mindent a feneked alá tolnak, lásd első válasz, irigység.

Másfelől, majd rájössz amikor diplomával a kezedben az első interjún megkérdezik milyen tapasztalatod van, csináltál-e valami szakmait egyetem alatt stb.

2018. júl. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első év után nem nagyon van lehetőség egyetemen szakmai munkát végezni. Tulajdonképpen a szórótárgyak és alapozás volt az első évben, akik a szakról dolgoznak egyelőre nem szakmai munkát vállaltak. Azt pedig nem hiszem, hogy később tapasztalatként tekintenek arra, ha valaki mekiben dolgozott, szórólapot osztott stb.

Később nyilván én is szeretnék szakmában dolgozni egyetem mellett, de az nem két félév után lehetséges.

2018. júl. 19. 09:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlen baj, de egyetem alatt már hasznos. És az lehet, hogy szakmába vágót nem lehet találni, de azért egyetemistaként már, ami jobban néz ki az életrajzban, mint a ruhahajtogatás meg a hamburgersütés, igen. Arra lenne érdemes ráhajtani. Megtanulod a saját magad által megkeresett pénz értékét. Én is túl későn kezdtem el dolgozni, láttam is a hátrányait.
2018. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én is most végeztem az első évemmel az egyetemen (csak egy évvel idősebb vagyok nálad), de ugyanezt tapasztalom. Szinte mindenkinek az az első kérdése, hogy "mit dolgozol a nyáron vagy az egyetem mellett?" és mikor elmondom, hogy nem dolgozom és egyelőre nem is tervezem, akkor kb. úgy néznek rám, mint a véres rongyra... Nem értem, hogy ennek mi az oka. Én soha nem dolgoztam diákmunkán (egyedül a kötelező 50 óra közösségi szolgálat, ami ilyesmi), mert egyszerűen nem volt rá szükségem és most sincsen. A szüleim mindenben támogatnak és szerencsére ezt anyagilag is megengedhetik maguknak. Mindenem megvan, amire szükségem van és igazából nem vágyom semmire, amire gyűjtenem kellene. Van valamennyi összegyűjtött pénzem is, ami bőven elég szórakozásra, hobbira, tehát arra sem kell külön pénzt keresnem. Így legalább az egyetem alatt van időm a tanulmányaimmal foglalkozni, a szünetekben pedig pihenhetek és foglalkozhatok a hobbimmal, barátokkal, tanulhatok amit akarok és érdekel. Ha majd lesz rá lehetőségem, hogy olyan munkát vállaljak, ami szakmailag is hasznos, akkor az már nyilván más tészta, mert azt én is fontosnak tartom, de nem gondolnám, hogy sok előnyöm származna abból, ha pl. elmegyek eladónak vagy raktárosnak.


Egyébként én a környezetemben is azt látom, hogy az dolgozik, akinek szüksége van rá, mert pl. a szülei nem tudják támogatni vagy csak kis mértékben esetleg gyűjt valamire stb., de nálunk a szakon még ez sem olyan gyakori. Tényleg nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az embereknek ezzel a problémájuk... Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy miből, mennyiből, hogyan fedezi a költségeit és mivel tölti el az idejét, engem legalábbis nem érdekel, hogy másnál mi a helyzet.

2018. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!