Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jobb meghalni fiatalon,40-es...

Jobb meghalni fiatalon,40-es éveink végén?

Figyelt kérdés

Kb innentől kezdődik az öregedési fázis, amikor már a mentalitás is változik, ergo nyugodtabbá válik az egyszerű ember.

Lehet másnak butaság, de nem kellene hogy megvárja az ember míg az idő elmúlik felette, 50 felett meg mindenkitől hallja az ember hogy csak egészség legyen, ott kíméli magát ahol tudja.


Kurt Cobain is fiatalon ment el, ráadásul hirtelen ami számára nem volt várható, de az ilyenek emberekről elmondhatjuk hogy éltek, és úgy lett vége az életüknek.


A családon kívül mi más szólna amellett hogy éljünk 60-80 évig, bár ki mire vágyik, unoka stb


Ez a kérdés azért merült fel bennem sokadszorra, mert ma megjegyezte a nyugdíjas szomszéd hogy fiatalos lendülettel pattanok fel a motorra, és mindig sietni lát.

Ezen el is gondolkodtam, hogy ha más így lát, és én is így vagyok boldog, akkor ennek így kellene befejeződnie.


2018. júl. 24. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
40 év felelett kezd csak jó lenni, akkor már nem érdekel mások véleménye
2018. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a legjobb, amikor kezd leépülni az ember mentálisan és fizikailag. Ez Kurt Cobainnak hamarabb jött el, míg nem drogozó emberek akár 70-80 éves korukig is aktívak maradnak. Egy leukémiás, rákos, szellemi fogyatékos embernek meg az lenne a legjobb ha meg sem születne.
2018. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Máshogy értelmezed, én azt írtam hogy nem szabadna megvárni hogy elmúljon körülötted minden, amit azelőtt csináltál, siklóernyőzés, testépítés, hobbi stb ugyanis az fizikai állapot véges.

2018. júl. 24. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Oké. Ha te a 49. születésnapodat boldogan és egészségesen fogod megünnepelni, akkor mit fogsz másnap tenni? Megölöd magad, mert innentől már csak lefelé vezet az út? Vagy inkább dacolsz az idővel és próbálsz továbbra is egészségesen élni, sportolni, utazgatni, élvezni az életet. Én is azon agyaltam 20-21 éves srácként, hogy milyen sz@r lesz majd 40 évesnek lenni, aztán idén májusban túl estem rajta és azt vettem észre, hogy mindent ugyanúgy csinálok, mint 20 évvel korábban. Kövezzenek meg érte, de nem hiányzik sem a házasság, sem a gyerek. Nem is látszom 30-nál többnek. :)
2018. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Kurt Cobain egy különleges, majdhogynem emberfeletti tehetséggel megáldott művész volt, azon kívül ma már tudjuk, hogy súlyos pszichiátriai betegségek alakultak ki nála azért, mert nem tudta elviselni a társadalom kényszeres rabláncait (amelyektől többnyire mi is szenvedünk, aki ilyen anonim oldalakon írogatunk). Többszöri öngyilkossági kísérlet után halt meg, először több doboz gyógyszert vett be, aztán heroin túladagolással próbálkozott de azt is túlélte, végül fejbelőtte magát a saját garázsában. Amikor megtalálták R.E.M szólt a házában,bár nem tudni pontosan azt ki hallgatta, talán Ő, talán Courty vagy Frances, nem lehet tudni. De a lényeg, hogy ne temesd még el magad, teljesen felesleges és értelmetlen, bármilyen sz@r is az élet, a halál a legrosszabb dolog. Utána már semmilyen esélyed sem lesz arra, hogy legalább még egy kicsit boldog legyen az életed. Ha csak egy olyan nap lesz még amikor jó érezted magad, akkor nem éltél hiába. Az angoloknál pl. 45 és 65 éves kor közé teszik a középkorúság befejeződését, tehát addig náluk középkorúnak számít valaki. Azon kívül ami nem is olyan régen lett bebizonyítva: nem mindenki ugyanabban a ritmusban öregszik, biológiai értelemben eltérés lehet a naptár szerint kiszámolt és a valós életkorod között. Szóval könnyen meglehet, hogy valójában akár néhány évvel is fiatalabb vagy idősebb vagy a saját korodnál. Szokták mondani, hogy egy idő után már az emberek nem számolják az éveket és ez szerintem tök jó dolog. Teljesen mindegy mennyi idős vagy, ne ettől tedd függővé az életviteledet, élj úgy, csináld azt ami jól esik. Ha 40 évesen lobogó hajjal Nirvana számokra akarsz bulizni akkor tedd azt és nem másokkal foglalkozz. Az emberek egyik fele csökött és tudatlan, szerintük a kor a fontos, a másik fele meg fittyet hány arra ki mennyi idős és azt hiszem nekik van igazuk. De visszatérve még egy mondat erejéig szegény Kurt Cobainre, szegény nagyon komoly lelki válságban volt, nem tudom, de gondolom, hogy miről lehetett szó és meg tudom érteni miért akarta otthagyni ezt a nyomorult világot. "Frances és Courtney, ott leszek az oltárotoknál. Courtney, kérlek folytasd, Francesért. Az életéért, ami sokkal boldogabb lesz nélkülem."
2018. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!