Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felhívsz valakit mobilon. Nem...

Felhívsz valakit mobilon. Nem veszi fel. Meddig csörgeted?

Figyelt kérdés

1. Néhányat csörgetem, majd bontom. Biztos okkal nem vette fel, majd visszahív.


2. Amíg ki nem fut a hívás és a hálózat nem bontja.


3. Még ostromlom is. Maratoni hosszan kicsörgetem, ha bontja a központ, hívom újra és újra.



Önmagában nincs rossz válasz, mert csak felmérem a telefonálási szokásokat.

Ha válaszoltok, akár indokot, kifejtést is örömmel olvasok. Köszi.



2018. szept. 23. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen okból hívom. Ha sürgős és nagyon fontos, akkor a lehető legtovább csörgetem, illetve ha nem veszi fel, utána írok neki sms-t, hogy amint tud, hívjon. Nem hívogatnék senkit folyamatosan egymás után többször, hacsak nem áll fenn a lehetősége annak, hogy nem hallja a telefonját, akkor hívnám újra kicsit később, de nem azonnal és nem sokszor.


Általában ha hívok valakit és nem életbevágó a dolog, akkor egyszer hívom, csörgetem egy ideig, majd leteszem, ha nem veszi fel. Ezután várom, hogy ő jelentkezzen, amikor ráér.

2018. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

2. és butítva a 3.

Csörgetem, ameddig ki nem sípol. Várok 5 percet és csörgetem megint, ameddig ki nem sípol újra. Elég hatásos.

2018. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Rám a kettes vonatkozik. Nem teszem le néhány csengés után, mert lehet hogy csak messze van a telefonjától, és picit több idő neki, míg odaér.

Ha bontja a hálózat, akkor nincs bennem az az érzés hogy mi van ha épp most akarta felvenni. Akkor én mindent megtettem hogy elérjem, úgy érzem. Ezután vagyok vele úgy, hogy majd úgyis látja a nem fogadottat, és visszahív.

2018. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyben kb. öt-hat csörgést várok, általában visszahívnak, ha már ráérnek, ez fordítva is így megy. Ha családtagomat hívnám és mondjuk aggódom érte, akkor lehet megpróbálom 5-10 perc múlva is, esetleg üzenek is. Baráti kapcsolatokban sokkal lazább, először írok üzit, ha van kedve reagál, ha nincs, akkor majd valamikor fog, ezzel én is így vagyok, ha csak nem jelzi, hogy baj van, sürgős dolog.
2018. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vagy 5-6 csengésig. Esetleg még egyszer megpróbálom 10 perc múlva, hátha a WC-n ült éppen korábban.
2018. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

1. ezt nem sürgős munka/magán ügyeknél


2. fontos, sűrgős, de nem élethalál


3. Ha valami extra nagybaj van akár meló/akár magánügy. Nincs info, és nagyon nagyon sűrgős, balesetgyanús, káreseményes cucc..

2018. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincsenek olyan köcsög ismerőseim,akiket nem lehet elérni mobilon.

Aki (rendszeresen!) kisípolós,soha nem veszi fel,jelenleg nem kapcsolható,meg ilyenek,azzal megszakítom az élő emberi kapcsolatot is,mert egy semmirekellő nyomorék.

2018. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1-től 6-osig köszönöm a válaszokat.


7-es, nem értem ezt a minősítgetést.

Nyilván ha valaki rendszeresen elérhetetlent alakít, akkor előbb utóbb a kapcsolat végét jelentheti, de a kérdés nem erről szólt.

Ha valaki nem tudja azonnal fölkapkodni, attól még nem köcsög és nyomorék. Ezen javaslom elgondolkodni.

2018. szept. 23. 22:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha alapból nincs sok kedvem beszélni az illetővel, csak valamiért muszáj lebonyolítanom a hívást, max. 2-3 csengetésig várok, majd leteszem és imádkozom, hogy ne hívjon vissza.

Ha olyasvalakit hívok, akit kedvelek és valamit muszáj elmondanom neki szóba, akkor kb. 5-6 csengetés után adom fel.

Ha a szüleimtől akarok valamit, pl. hogy ha mennek boltba, hozzanak már nekem egy csokit, előbb végigcsörgetem anyát, amíg a hálózat nem bontja, majd ha nem veszi fel, apát is ugyanígy :D

2018. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5. csörrentésig viszem a dolgot, majd szétkapcsolom.
2018. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!