Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az egy rasszba tartozó egymás...

Az egy rasszba tartozó egymás számára idegen emberek összetartanak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy focicsapat Magyarországon amiben van 22 játékos, abból 1 afroamerikai, legyen dél-afrikai köztársaság nemzetiségű. Érkezik egy másik afroamerikai játékos a csapatba, aki elefántcsontparti. Azaz teljesen idegenek egymástól nemzetiségileg és talán kultúrában is. Csak a színük egyezik.


Törvényszerűen felfedezhető-e olyan "vonzódás", hogy az új afroamerikai játékos hamarabb közelít és kezdeményez barátságot a már ottlévő afroamerikaihoz játékoshoz, mint a többi átlag európai "fehér" magyar, német, dán stb. játékoshoz?


Ezen kérdésem egyáltalán nem rasszista indíttatásból íródott. A rasszizmustól teljes mértékben elhatárolódom. Egyszerűen csak kiváncsi vagyok erre a dologra.



2018. okt. 19. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Egy "magyar", egy "román" egy "szlovák kerül egy csapatba, azok szerinted összetartanak csak azért, mert a fehér rasszba tartoznak?


Ezen az alapon Európában sosem lehetett volna háború, mert itt mindenki azonos rasszba tartozó!

2018. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem nem teljesen értetted a kérdést. Egy idegen kontinensről van szó európa (Magyarország) esetében az afrikaiak számára a példámban, kb 98%-2% az arány a fehérek javára.


A "fehér" európai embereknek nyilván európában nem kell kifejezetten összetartani, mert ők vannak nyomós túlsúlyban a többi kontinens rasszaival szemben.

2018. okt. 19. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Hamarabb fog közeledni hozzá, mert vele vagy egymással tudnak azonosulni a legkönnyebben, arról nem beszélve hogy még az Amerikai, Kanadai, Francia, Angliai fehérek is olyan viselkedésűek mint mi magyarok, van cigány ez tény, lehet velük egy faluban, városrészen élni, de max egy köszönésen kívül, meg van a két lépés távolság.


Én sem akarnék fekete emberként magamtól nyitni mások felé, mert lehet én kezet nyújtok, egy fehér bőrű meg belecsap ahelyett hogy megfogná azt.

2018. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!