Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezt az elképzelésemet megenged...

Ezt az elképzelésemet megengedik egy kórházban december 24. -én gyerekekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van itt egy ismerősöm ebben a kórházban,csak még nem tudtam vele beszélni.Nem nagy dolgot akarok,csak arra gondoltam hogy dec. 24.-én délután bemennék a gyerekosztályra,szeretnék mesét olvasni a gyerekeknek ha megengedik.Ezzel kapcsolatban több kérdés felmerül bennem ,ha megengednék :


- gondolom a gyerekosztályon sokféle beteg gyerek van,vannak gyógyíthatatlan,és gyógyítható gyerekek,vannak akik tudnak kommunikálni,és akik nem... illetlen nem akarok lenni,nem tudom kik örülnének ennek jobban,visszaigazolás számomra nem szükséges,tehát egy nagyon beteg gyermek is nagyon örülhet valaminek,amit nem tud elmondani,kimondani


-korosztály szerint vannak csoportosítva a gyerekek ? ez is kérdés,nem tudom,bár szerintem ez lényegtelen


- biztos sok gyerekkel együtt vannak ilyenkor a szüleik,ott nem alkalmatlankodnék,kérdezzem meg van-e olyan szoba akiknek nincsenek látogatói,szülei ? Van ilyen egyáltalán gyerekosztályon egy kórházban hogy senki nem látogat egy gyereket ?


- innen a megyei könyvtárból ki tudok venni mesekönyveket,karácsonyi témájú legyen,vagy teljesen mindegy ?


- sok pénzem nincs,de vmi apró ajándékot vinnék,az ehető legyen,vagy inkább valami apró tárgy ? Lehet hogy sok gyerek nem ehet édességet vagy ilyesmit,úgy se akarok járni hogy pl. viszek 6 darab valami tárgyat,közben átjön másik szobából is pár gyerek,és nekik semmit nem tudok adni .Lehet hogy jobb lenne az ehető,mert egy pici tárgyat egy kicsi gyerek le is tud nyelni,nem tudom.


- mielőtt megyek aznap,előtte ki kellene választanom kikhez megyek ? csak hogy ne ismeretlenül toppanjak be valahova,tehát egy pici ismerkedés előtte


- illő-e pár fotót csinálni amikor ott vagyok telefonommal,mégiscsak kórházi környezet,pl. ha nagyon beteg gyerekek akkor nem,ha nem annyira,közös fotót velem csinálhatok ? Ezt felrakhatom a közösségi oldalamra ? Egy fotóm sincs fenn rólam,semmi az életemről,de egy ilyet szívesen felraknék,de csak akkor ha ez normális,nem erkölcstelen.


Ennyi lenne dióhéjban pár aggodalmam,megköszönném ha leírná valaki a véleményét.


37/N


2018. okt. 25. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel az adott kórház vezetöségét keresd meg - NE az ismerösödet, kivéve, ha a ö az igazgató/föorvos -, és töle kérj infókat.

Senki más nem tud mondani erröl semmit, mert nincs egységes szabályzás

2018. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, még egyszer, mindettöl függeltenül nagyon szép ötlet töled, hogy ilyenre gondolsz!
2018. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálad melyik kórházról van szó, de több helyen keresnek erre a célra önkénteseket:

[link]

2018. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azt gondolom, valóban azoknak a gyerekeknek van erre szüksége, akiket egyedül hagynak a kórházban.

"Van ilyen egyáltalán gyerekosztályon egy kórházban hogy senki nem látogat egy gyereket ?"

-igen, van. Amikor a kisfiammal bent feküdtem, volt bent egy 2éves kisgyerek, akihez konkrétan naponta 1 órára jött be az anyja-apja :o


Szerintem mindegy, milyen mese, de ha azt nézem, hogy milyen gyerekeknek lehet rá szüksége, jobb ha nem karácsonyi, nem a családról, szeretetről szól elsősorban.


Fotózni semmiképpen. Adatvédelem, személyiségi jogok, stb... Szóval max magadról szelfit, illetve olyan gyerekről, akinek ott van a szülője és megengedi hogy lefotózd, posztold.


A gyerekek nagyjából korosztály szerint vannak a kórtermekben. kicsik-nagyok (náluk már külön fiú-lány), babák is külön.


Vinni nem kell semmi, max ha nagyon akarsz, akkor gyümölcsöt, gyümölcslevet. Vagy egy csomag ceruzát, filctollat, esetleg színezőt -ezeket az osztály számára. De itt leginkább magadat, a mesét, az idődet viszed, mint ajándék.

2018. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem minden kórház egyforma, úgyhogy a legjobb erről az osztály vezetőjénél erdeklődni.

Nem szabad ítélkezni, vannak akik újszülöttel maradnak otthon ameddig az alig két éves kórházi ellátásra szorul és sokan egyedülálló szülők kocsi és segítség nélkül.

Nem tudom hol milyenek a körülmények, de nehezen tudom elképzelni, hogy szenteste egyedül hagynának gyerekeket egy kórteremben. Vannak időszakok mikor annyi hely sincs, hogy a fertőző betegeket egymástól elkülönítve helyezzék el, vagy hogy ne egymás bilijén kelljen átsétálni, az ételeket a pelenkázóasztalon tudják elhelyezni, igen azon ahol a pelenkát cserélik a rotás kisbabákon... lehetne ezt még sorolni és persze olyan helyek is vannak ahol éppen megfelelőek a körülmények, és el tudom képzelni, hogy van ahol meseolvasásra lenne igény (nem találkoztam ilyesmivel) talán olyan helyeken jöhet ez szóba ahol hetekig tartó kezelésekre tartanak bent gyerekeket, de szerintem a legtöbb esetben pihenésre, nyugalomra van szüksége a bent lévőknek, na meg a szüleikre lenne.

Azt meg hogy ezt meg akarnád osztani a facen kifejezetten visszatetsző dolognak találom, mindegy hogy gyerekekről vagy felnőttekről van szó. Ha segítesz, akkor azért mert emberek kiszolgáltatott helyzetben vannak, és ha engedélyt kapsz rá, hát jóérzésű ember akkor sem mutogat másokat ilyen helyzetben.

Mivel fogalmunk sincs róla melyik kórház melyik gyerekosztályáról lenne szó, így az étel-ital-játék kérdés is többesélyes.

Ha segíteni szeretnél inkább azt kérdezd meg mire lenne szüksége a bent lévőknek, és ne azon gondolkozz te hogyan képzeled el a segítségnyújtást.

2018. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!