Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnőtt kori beilleszkedési...

Felnőtt kori beilleszkedési problémát hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni, eddig tanultam, de az új munkahelyemen nem tudok beilleszkedni, úgy érzem.

Szeretnek mindenkivel kommunikatív lenni, de azt veszem eszre hogy mindig csendben vagyok. Ez nagyon zavar és tudom hogy kifele is rossz képet alkot rólam.

Új emberekkel korábban is ilyen voltam, nem tudok megnyílni, viszont olyanokkal akiket régóta ismerek közvetlen vagyok és beszédes.

Hogy tudnám ezt leküzdeni, vagy fejleszteni?

Van még valaki ebben a helyzetben?



2018. nov. 7. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt most általánosan írom, mintha simán barátokat keresnél.


Ne úgy állj hozzá egy "idegenhez", hogy "na, ő most a barátom lesz", hanem úgy, hogy "(én) a barátja leszek".


Nekem úgy tűnik, hogy fordítva próbálod megülni a lovat. Igazán jó társaság akkor leszel, hogyha megtudsz hallgatni másokat és megnyílnak neked, aztán szépen lassan az lesz a benyomásuk rólad, hogy jó fej vagy és ha nem csak magára gondol az illető, akkor majd ő is érdeklődni fog irántad, neked is lesz időd (később) megnyílni, beszélni.


Tehát fontos, hogy érdeklődést mutassál mások iránt, ezt persze csak kérdésekkel lehet elérni. Odamész valakihez a nap végén vagy a hét elején, megkérdezed tőle, hogy milyen volt a napja/hétvégéje és máris van téma, amiről tudtok beszélni. Ő mesél az ő hétvégéjéről, ha visszakérdez, akkor te is mesélsz a tiedről, közben (valószínűleg) több potenciális téma is felfog jönni, amiről érdeklődhetsz. Persze ez akkor hatásos, hogyha látszik rajtad, hogy őszinte az érdeklődésed és nem pedig faggatni próbálod, mert az nagyon erőltetett és kellemetlen tud lenni mindkettőtöknek.


Mint bármilyen más készség, ez is fejleszthető gyakorlással.

2018. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, jókat írtál, megfogadom a tanácsokat.
2018. nov. 7. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!