Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért használják egyre gyakrab...

Miért használják egyre gyakrabban az Apróláb szót? Egyáltalán mire/kire használják?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom Fb-n, és a szövegkörnyezetből arra jutottam, hogy van hogy gyerekre, háziállatra, partnerre használják. Mi ez az új őrültség szerintetek? Honnan jött ez a mindenre mindenkire ráhúzható jelző? Elég zavaró, hogy sokszor nem tudom, hogy kiről beszélnek, max pár mondat után.

Nem érzem magam öregnek, de ezt tényleg nem értem, valami új szleng lenne? 😂


26/L



#apróláb
2018. nov. 18. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Van most valami új animációs mese ezzel a címmel, gondolom innen eredhet. Megtetszett egyeseknek, és elkezdték becenévként használni.
2018. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor olyan mint a Kicsim és társai :D köszi :)
2018. nov. 18. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az Avatárban nem ugyanígy hívta Toph Aanget? Vagy máshogy fordították a "Twinkle Toes"-t?
2018. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dumapestben olvasod legalább? :DD
2018. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ott :DD minden 3. postban benne van :DD
2018. nov. 19. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ott van egy nő, aki kb. naponta posztol, és ő hívja így a párját :D
2018. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3:

az "piciláb" :)

de ott a légidomár képességek miatt jött főleg ez a dolog, hisz Toph vak és nem látta ugye, csak a föld idomítással "lát", csakhogy Aang képes "repülni" légidomár létére :)

2019. febr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!