Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szobatársakkal hogyan kezeljem...

Szobatársakkal hogyan kezeljem a pénzem?

Figyelt kérdés

Lesz egy szoba társam.

Hova rejtsem a pénzem, hogy ne essen kísértèsbe?

pl. ne legyen egy helyen a pénzem, hanem 2 pénztárcába vagy mit csinaljak?


2018. nov. 19. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor volt szobatársam akkor simán az éjjeli szekrényben taroltam, nagy összeg sosem volt benne, de bankkartya az igen.

Amikor nem voltam otthon, akkor természetesen nálam volt a pénztárca.

Persze amikor otthon voltam, akkor is ki tudta volna lopni a pénzt ha akarja, de megbízható gyerek volt nem féltem, és soha nem is lopott meg.

2018. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Öszintén szólva eszembe sem jutna olyan valakivel élni egy szobában, akiröl feltételezem, hogy eltüntetik a pénzem, ha lehetösége lenne erre.
2018. nov. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha több szobatárs van, akkor vegyél egy kis trezort.

[link]

2018. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy sok pénz nem volt nálam, csak a bankkártyám. Viszont az könnyen hozzáférhető helyen volt, hisz minden nap induláskor eltettem.

Előfordult, hogy valami miatt több pénz volt nálam pár napig. Akkor azt más helyen, magasan, belül tartottam, és úgy is tettem el, hogy ne lássák mit és hova teszek el.


Jó dolog, ha valamelyik szekrény zárható, és oda teszed. Vagy akár, ha veszel egy ilyen kisszekrényt. Valaki írta a trezort, az tulajdonképpen ugyanez, csak erősebb kivitelben.

2018. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Én javasoltam a trezort. Még annyit, hogy azt azért állandóan nem nyitogatnám. Pénztárcámat simán elől hagynám 10 ezer forint körüli összeggel (úgy hogy mindig tudnám, hogy a papírpénz kb. mennyi benne), bankkártyával (lekaparom róluk a CVC kódot). Ugyanígy telefont, notit is (de mindegyiket lejelszóznám, tárhelyét is titkosítanám).

Viszont telefonomban még azt is nyílvántartanám, hogy mik az értékesebb ruhadarabjaim.

2018. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy rejtegetned kell? Persze, tudom, hogy nem lehet megmondani egy emberről előre és az ördög sosem alszik stb., stb., de nekem ez valamiért mégis furcsa. 5 évig folyamatosan idegen szobatársam volt (új és új) és soha eszembe sem jutott, hogy eldugjam a pénzem (vagy bármi mást, mert akkor ennyiből már pl. telefont is lehet lopni). Nem is volt belőle semmi probléma. Ha meg esetleg mégis lett volna valami, akkor is tök egyértelmű a dolog (hiszen csak ő teheti el) és akkor el is válnak útjaink.
2018. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy fordítva is elsülhet a dolog.


Nekem olyan szobatársam volt, aki a laptopját is eldugta előlünk. Konkrétan csak akkor vette elő, ha neki vagy 1-2 haverjának kellett megnézni bármit, utána vissza a szekrénybe és lakatolta.


Nem kicsit éreztem kellemetlennek.


Amikor megkérdeztük, hogy néha használhatjuk-e (nem egész estés játék, csak NEPTUN tárgyfelvétel) akkor azt mondta, hogy csak akkor, ha veszünk hozzá külső billentyűzetet. Ott konkrétan elé tartottam a kezem, és mondtam, hogy "Nézd, nem koszos, nem fertőző..." Onnantól inkább kopogtam be idegen szobába tárgyfelvételnél, érdekes módon ők nem féltették a gépüket.


Illetve némi káröröm volt bennem, mikor pont a srácnak ment tönkre elsőnek a féltve őrzött gépe, míg az enyém azóta is 10+ éve üzemel és ő jött oda segítséget kérni...

2018. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk pénzem soha nem volt 5-10 ezernél több kéznél illetve a kártyámon sem tartottam sok költőpénzt, inkább lekötve voltak. Na meg akkoriban nem volt még paypass-om.
2018. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez meg sem fordult a fejemben. Nagy összegeket kp-ban nem tartok magamnál, a pénztárcám pedig mindig nálam van, ha elmegyek otthonról.

Miután megismertem a szobatársakat simán elől is hagyom, vagy nem viszem magammal az egészet ha kimozdulok.

2018. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!