Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nézik le sokan a gamerek...

GombaPorkolt kérdése:

Miért nézik le sokan a gamereket/azokat, akik játszanak hobbiból (észérveket kérek, nem gyűlölködést! )?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan még a mai világban is úgy tekintenek azokra, akik játszanak a gépen, hogy nyomorék szerencsétlen, élettelen tökfejek, stb.


Igaz, hogy függőséget is okozhat, ha sokat játszanak, de ez majdnem mindenre igaz. Az is igaz, hogy mondjuk a sok ülés egészségtelen, de ugyanezt elmondhatom azokról is, akik pl hazamennek és TV-znek, őket pedig mégse szidjuk.


A közösségi élettől való "elvonás" is baromság; akik játszanak csapatban/haverokkal, azok is szocializálódnak, nem egy jó barátság köttetk jtékokon keresztül, ez pedig nem történik meg TV-nézéssel vagy újságolvasással. "Mítosz" az is, hogy barátjuk/barátnőjük sincs gamereknek, vagy hogy képtelenek szocializálódni. Ilyen 10-ből max 2 van.


Ugyanakkora hibáik vannak azoknak is, akik csak TV-znek otthon vagy az igazi "átlagember" életet élik, hogy csak szürke, semmitmondó dolgokat csinálnak. Plusz, ha már az ember játszik mondjuk otthon, az még mindig sokkal jobb, mintha minden este pl elmenne bulizni, vedelné az alkoholt berúgna, és másnap kezdené elölről. Semmivel nem rosszabb az, ha az ember játszik, mint bármi más hobbi; ha pedig a káros oldalait feszegetjük, a többi "normális" elfoglaltságnak is van ugyanennyire káros oldala.


Szerintem ideje lenne felnőnie sok embernek, és elgondolkoznia a mai világon, hogy igenis változnak az idők, és ami régen kapott egy X adott megítélést, az ma már nem feltétlen él, és sok minden ugyanolyan normális hobbi lett mára, mint bármi más. Az sem igaz, hogy a gamereknek nincs jó munkája, vagy hogy csak a gamerkedés nem hozhat megélhetést (lásd: százezer dollárokat nyerő világbajnok csapatok/játékosok). Elkeserít, hogy másokat ez alapján ítélünk meg, és ennyire ellenszenvesek vagyunk egy hobbi iránt, mikor nagyon sokszor mi magunk sem vagyunk jobbak vagy csinálunk jobb dolgokat. Sokan a fiatalabbak közül, akik szidják az "élettelen gamereket" csak az Instn és Facen élik az életüket, amikor épp nem részegek és hánynak, és itt ki is merült nálunk a "társasági élet"; az idősebb generáció közül sok pedig csak hazamegy, letesped a TV elé, olvassa az újságot, majd tunyul (tisztelet a kivételnek, ez nem általánosítás akar lenni, sok ettől eltérő ember is van!!!)



2018. nov. 25. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el. 2 gyermekes családanya vagyok. Én sosem játszottam ilyenekkel, de ég bennem a vágy, de komolyan. :) Pont mondtam is a férjemnek pár hónappal ezelőtt hogy nehogy vegyünknilyen os4-et vagy mit, mert annyira érzem hogy rákattannék, aztán a végén éhenhalna a család. :D

Aki meg elítél ezért anélkül hogy ismerne, ne bánkódj, nem érdemli meg hogy érdekeljem a véleménye!:)

2018. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, engem emiatt még nem ért hátrány , pedig lány vagyok és szeretek játszani gépen, PS4-en, ha van időm.

Amíg nem vész el semmi fontos teendőt, kötelességet,akkor semmi baj sztem vele :)

2018. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem is az hogy elítélnek inkább csak annyi hogy nem a való világban él a gamerek nagy része. Ahelyett hogy olyan dolgokat csinálnának ami "igazi" ahelyett belesüppednek egy kamu világba, azaz nem nagyon élnek, és nem is tudják miről maradnak le. De ettől függetlenül én azt vallom hogy mindenki csinálja azt amitől jól érzi magát. Ha téged nem zavar akkor miért ne?
2018. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

mert van egy csomó f szkalap ezen a földön, akinek ha megszakadsz se tudsz megfelelni. nem az az alapvető bajuk, hogy gamerek vagyunk, hanem hogy nem ő vagyunk. ha játszol, az a baj, ha kondizol, az lesz számára elfogadhatatlan, ha az olvasás a hobbid, az szörnyűséges, és általában, hogy képzeled, hogy nem pont ugyanolyan tökéletes példánya vagy az emberiségnek, mint ő?

csak a számítógép, mint olyan, egy új jelenség még mindig viszonylag, és ez népszerűvé teszi azok körében, akik szeretik lenézni a többieket. de pl. amikor száznéhány éve megjelent a jazz, az volt a "divatos hiba" a "mai fiatalságban", valami hasonló funkcióval, mint ma a net.

szóval add fel, aki hlye, az az is marad. inkább sz rd le őket, és érezd jól magad az emberiség többi részével!

2018. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
3, tényleg ne vedd kötekedésnek, mert nem annak szánom, de mondasz "igazi" dolgokat?
2018. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ezen nem kell sokat gondolkodni. Elmenni enni egyet, vagy moziba, vagy kirándulni, horgászni, elutazni valahova... Stb Stb
2018. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor számodra az olvasás is rossz dolog? Ott is egy "kamu" világban merül el az ember, filmeknél ugyanez.
2018. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem nézem le. Én is jatszottam egy időben, volt hogy semmi más nem foglalkoztatott, de nem hívtam magam gamernek. Ahogy nem hívtam magam tévénézőnek, olvasónak, zenehallgatónak, mozizónak, beszélgetőnek sem. Így ha valaki azt mondja magáról hogy gamer, nekem az jut eszembe, hogy nem egyszerűen csak szeret játszani, hanem vagy hivatásosnak vagy függőnek gondolnám, hiszen ha csak kedvtelésből teszi és ugyanannyira természetes része az életének mint másnak a focizás vagy a sakkozás, akkor nem azonosítja be magat az egész tevékenységgel.

Légyszi aki gamernek tartja magát fejtse ki mit jelent ez számára, miben más ez mint egy bármilyen másik kikapcsolódási lehetőség.

2018. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a játékon kívül is van életed, a kötelezettségeidet elvégzed, ha nem halsz éhen, kit érdekel más véleménye? Mindenki úgy és annyiszor engedi ki a gőzt, ahogy és amennyiszer akarja, ha ezzel nem okoz másnak gondot.
2018. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 he84 ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel. Nem ítélem el a gamer-eket én se. Ha nem ártanak senkinek, nem szép lenézni, elítélni őket, ahogy másokat más dolgokért se, főleg ha ő így jól megvan és ha nem árt vele senkinek se. Én nő létemre szeretek szintén a gépen játszani nagyjából 8 éves korom óta. Nem gyakran és nem folyamatosan mindig, de néha igen, soha nem voltam gamer. Meg amióta van netünk, azóta netezni is természetesen itt-ott időnként. Nekem a hobbijaim nagy része mindig is a gépen belül volt, legyen az neten, vagy néhány játék olykor. Ezen kívül szeretek néha sétálni, úszni is, főleg néhány éve sétálni, úszni pedig egyéb okból már nagyon ritkán járok, de semmi köze a géphez. Én például anno egy Sims 2-ős SG fórumon ismertem meg több mint 10 éve 2004-ben egy régi jó barátomat, aki azóta is a legjobb barátom. Meg még nem egészen 1 éve egy másik barátot is megismertem itt, plusz egy másik weboldalon egy másikat is néhány éve, aki nő mint én, az előtte említett 2 barát férfi. Tehát őket a gépezésnek, a netezésnek köszönhetem, na meg persze a véletlennek és szoktam velük élőben is talizni, olykor sétálni is.
2018. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!