Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért csak nagyobb társaságban...

Miért csak nagyobb társaságban tudom jól érezni magam/ beszélgetni?

Figyelt kérdés

Na jó ez most csak előjött belőlem ez az észrevétel magammal kapcsolatba.

És talán meg is tudom válaszolni.

De mondjuk fejleszteni/jobb kommunikáló skilleket hogy tudok szerezni? :D


Szóval valahogy minimum rajtam kívül 2 ember kell hogy legyen, hogy jól tudjak kommunikálni, talán azért mert így kevésbé, vagy nem rám hárul a csend/kínos csend.

És mindig lesz valaki aki felhoz egy témát. Szóval ez elő sem fordul. Vagy ugyebár nem azon rágódok, így azt észre sem veszem.


Viszont általában egy kettes beszélgetésnél, valamiért sokat figyelek a kínos csendre (jó nem mindig). Mondjuk arra figyelek hogy ne legyen uncsi a beszélgetés stb.

Persze van olyan személy akivel kettesben is simán el tudok beszélgetni.

Ja és valamiért (néha) ismeretlen tömegben/tömegközlekedésen nem szeretek komolyabb, de még kevésbé komolyabb beszélgetést se folyattatni, mert annyira nem csipom hogy hallgatják, vagy nem is tudom. :D



Nem tudom van valaki más aki ugyan így van vele?

Vagy hogy ne gondoljam túl a dolgokat. :D


Lehet sok értelme nincs a kérdésnek, de most ez valahogy ki jött belőlem, csak egy gondolat miatt, és akkor már megkérdezem. :D



2018. nov. 29. 23:39
 1/2 anonim ***** válasza:

"nem rám hárul a csend/kínos csend."

" sokat figyelek a kínos csendre"

Itt a válasz.


"De mondjuk fejleszteni/jobb kommunikáló skilleket hogy tudok szerezni? :D"

Figyeld meg magad milyen vagy amikor több tagú társaságban lazán beszélsz. Azt a laza érzést alkalmazd akkor amikor kettesben vagy valakivel, ugyanúgy csak hagyd hogy beszélj magadtól. Én azt figyeltem meg, h akármekkora baromságot is mondok, a többiek reagálnak rá meg alkalmazkodnak, csak lazán kell beszélni.

2018. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

fura, nálam fordítva van. Igazi mély beszélgetéseket akkor todok lefolytatni, ha csak ketten vagyunk.

A többiek tök bezavarnak olyankor, de ha csak ketten vagyunk olyankor tudok így lelkizni igazából, ami közelebb visz az illetőhöz :)

2018. nov. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!