Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szeretem ha vannak körülöttem,...

Szeretem ha vannak körülöttem, de mégis nehezen nyílok meg. Van itt másvalaki is, aki szintén hasonló?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben, hogy érthető legyen.

Szóval alapvetően eléggé zárkózott vagyok. Csak a családommal, illetve néhány régi, közeli baráttal szeretek beszélgetni. Új emberek, vagy idegenek társaságában mindig feszengek, kínosan érzem magam. Nem szívesen beszélek magamról, csak felszínes témákban. Nagyon nehezen nyílok meg, és sok idő kell hozzá, hogy valakit a bizalmamba fogadjak.

Szeretek itthon, a szobám magányában egyedül lenni. Olvasgatni, filmezni, zenét hallgatni,netezni stb. szóval szeretek elvonulni a világ elől, és egyáltalán nem érzem ilyenkor magányosnak magam.

Viszont ezek ellenére szeretem a "tömegrendezvényeket". Imádok jó koncertekre járni, vagy pl tömött szórakozóhelyekre menni, érdekes módon itt egyáltalán nem zavar a sok ember. Meg szívesen sétálok végig a belvároson, élvezem a nyüzsgést körülöttem. De csak addig, amíg nem kell interakcióba kerülnöm senkivel.

Sokan ezt nem értik, sőt sokszor én sem magamat. Hogyha zárkózott vagyok, és szívesen vagyok egyedül, akkor hogyhogy nem taszít a tömeg és a sok ember? ezt kérdezik sokszor. A választ én sem tudom. Esetleg van itt valaki, aki hasonlóan gondolkodik? Mi lehet ennek az oka?



2019. jan. 8. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána esetleg, hogy nem vagy-e asperger szindrómás? Nekem van ilyen fiú ismerősöm és pont jellemzőek rá a leírtak.
2019. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

megfigyelő típus vagy, ennyi..

én is így vagyok..

2019. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan ilyen vagyok. Szeretek egyedül lenni, pl mikor suliba jártam még anno, akkor utáltam reggel a sok embert az utcán, a buszon pl... Viszont koncertre szeretek járni, vagy a karácsonyi vásárokat is szívesen megnézem.

Nehezen nyílok meg én is, nagyon sok idő kell hozzá, amihez ált. az embereknek nincs elég türelme. :) elfogadó vagyok, annak ellenére, ogy én zárkózott vagyok szeretem a beszédes, harsány embereket (nem csak az a fajta van, aki eltapossa a csendes embert). Viszont ők nem mindig tudnak teljesen elfogadni, látom rajtuk. :D

2019. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmi voltam/vagyok,emiatt is rombolták le teljesen az önbizalmamat és kedvemet ,folyton csesztettek miatta mindenhol,családban/rokonságban,középiskolában,azt szoktam kívánni bár ne születtem volna meg
2019. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom jellemezni magam, hogy csak megfigyelni szeretem az embereket. Például néha csinálom azt, hogy a belvárosban sétálva leülök egy padra, és figyelem figyelem a körülöttem lévőket, ez eléggé le tud kötni.

Egészen addig nem zavarnak az emberek magam körül, amíg nem kell kapcsolatba kerülnöm velük. Viszont ha már valaki (főleg egy idegen) megszólít, vagy nekem kell idegenekhez szólni, akkor rögtön szorongani kezdek.

2019. máj. 8. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is🙋‍♂️
2019. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az introvertált személy iskolapéldája vagy. Kb az emberek 20-25% ilyen (én is). Javaslom olvasd el ezt, segít helyretenni pár dolgot (bár, ha behatóbban is érdekel a téma, akkor inkább néhány professzionális, pszichológiai témájú könyvet javasolnék): [link]


Az önismeret egy fontos és hasznos dolog, ha biztosra akarsz menni végezz el egy komolyabb személyiségtesztet, abból rengeteget megtudhatsz magadról (olyasmiket is amire alapjáraton nem is gondolnál...). 26/F

2019. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!