Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet velem a baj? Beteg...

Mi lehet velem a baj? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés

32 éves férfi vagyok.


Arról szeretnék beszélni hogy nem tudok barátokat szerezni. A fő oka a viselkedésem. Legalább is ezt a visszajelzést kapom leginkább.


Vegyünk egy munkahelyet. (Anglia)


Általában nem szívesen beszélek a munkatársakkal, mert folyton kínosan érzem magam egy egy beszélgetés után.

Olyan mintha meg akarnánk tudni valamit rólam hogy aztán röhöghessenek a dohányzóban vagy az ebédlőben.


Próbálok barátkozni az elején, de mindig oda jutok hogy nem érdekel mi van velük. Hiszen őket sem érdekli mi van velem. Akárhányszor beszélgettem valakivel mindig félbeszakított valaki és nem folytattuk a témát. Szóval ilyen felszínes kommunikációk vannak, ezért megtartom magamnak a véleményemet.

A munkatársaimat arrogánsnak, rosszindulatúnak és ostobának tartom. A viselkedésük, a beszélgetéseik, minden amit cselekszenek hülyeségnek tűnik.

Persze magamban azért tudom hogy nem vagyunk egyformák és el kell fogadni mindenkit úgy ahogy van.

De mégsem megy. Pont azért nem mert dühöt érzek amiért nem tudok velük kommunikálni.


Igyekszem a munkára koncentrálni. A legtöbb munkatársam nem köszön, én szoktam. De ez is hangulat függő.

A munkahelyen megy a rádió, leginkább populáris csatorna, az aktuális szar popszutykok.

Utálom, de mivel nem lehet saját fülest használni zenehallgatásra ezért inkább sapkát hordok és alatta egy bluetooth fülesen hangoskönyveket hallgatok. A másik fülemben egy füldugó hogy ne halljam a rádiót. Az borzasztóan idegesít.

Látszik hogy bolondnak tartanak amiért nem szeretem a rádiót. Meg hogy nem nézem azokat a dolgokat amiket ők.



Televíziót sem nézek, csakis letöltött filmeket vagy youtube-on csatornákat.

Amúgy sem szeretem a tv programokat. Rühellem az állandóan ismétlődő filmeket, sorozatokat.

Nem szeretem a régi filmeket nézni mert idegesít hogy mindig ezt adják, mintha nem volna más film a világon a Bud Spenceren meg a reszkessetek betörőkön kívül.

Agymosottakká akarják tenni az embereket azzal hogy mindig ezt nézetik velük? Miért jó ez az igénytelen szórakozás?


Nem szeretek egy csomó dolgot amit az emberek zöme imád.

Viszont annál több dolgot szeretek amit az emberek zöme utál vagy nem is tud a létezéséről.

De emiatt nincs témánk. Magányosnak érzem magam és kirekesztőnek.


Idegesítenek az emberek hülyeségei, az hogy mindenki a telefonjában lapít, facebook-ozik nemhogy beszélgetnénk valami érdekesről.

Van hogy feldobok egy témát amit hallottam és esetleg őket is érdekelhetné. Viszont nem jut sehová a beszélgetés.

Pedig néha jó lenne szenvedélyesen beszélgetni valamiről. De úgy érzem egyedül vagyok a világban.


Savanyú embernek érzem magam, pedig rengeteg dolog érdekel, de nincs kivel megosszam. Kivéve a feleségem talán.

Nem tudom, többé már nem.


Mi lehet a bajom?

Hiszen fitt vagyok, sok dolognak tudok örülni, pl természet, drámák, zene, ételek, főzés, sport, művészet, irodalom, tudomány.


Néha olyan minta haszontalanul élnék és nem is lenne szabad léteznem.



2019. jan. 11. 00:07
 1/6 csakénvagyokaznyugi ***** válasza:
100%

Van amiben teljesen egyetértek veled, nekem az osztálytársaim felszínesek, soha egyetlen szót nem beszéltem még velük a leckéken kívül, mindegyik akkor keres meg, ha kell valami, okosnak hiszik magukat, osszák az észt, azthiszik érdekel bárkit, a többiek meg úgy csinálnak, mintha őket az aktuális téma mennyire érdekelné.

A suliban általában egyedül vagyok, nem tudok mit mondani a többieknek.

Tanulj meg nem törődni velük, komolyan.

Semmi baj nincs veled, kicsit másabb témák érdekelnek, és ők nem a te társaságod.

2019. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hozzászólni nem tudok, mert én is ugyanebben a helyzetben vagyok.


De a kérdést szeretném követni, ezért kommentelek.

Illetve nagyon tetszik ahogy leirtad a helyzetet (nem a helyzet tetszik, hanem a megfogalmazás, látszik hogy értelmes vagy)

2019. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem mire célzol. De mégis igazságtalannak és kirekesztőnek tartanám magam ha elfogadnám hogy mindenki hülye csak én vagyok a normális.

Viszont legtöbbször erre a következtetésre jutok, de nem okoz örömet az érzés. Nem olyan mikor győzelmi mámort érzek, inkább azt érzem hogy ha ezt elfogadom csak még messzebb kerülök az emberektől.


Igazából lenne igényem a társaságra de nem érdekel semmi ami a legtöbb embert.

Nem érdekel a foci, sem a piálás vagy a csajok nézehetése.

Úgy érzem rossz utakon járok.

2019. jan. 11. 00:51
 4/6 A kérdező kommentje:

2/3


Nem tudom eldönteni hogy értelmes vagyok-e vagy sem. Vannak akikre felnézek és hozzájuk mérten nagyon messze vagyok az értelmestől.


A baj az hogy még ha valóban én vagyok a normális az nem ment meg a magánytól, a kiutálásból.


Így is érzem hogy semmibe vesznek. Igyekszem nem foglalkozni vele, hiszen nem azért vagyok ott hogy kedveljenek. De amikor látom hogy egymással ennek ellenére jól kijönnek, akkor elgondolkodom rajta hogy mégiscsak bennem kell hogy legyen a hiba. Mert ha ők el tudják fogadni egymást akkor engem miért nem.


Nagyon fárasztó egész nap ilyenekkel foglalkozni. De nem hagy nyugodnî.

2019. jan. 11. 01:00
 5/6 anonim ***** válasza:
nem benned van a baj, a világ beteg, én is ilyen vagyok, próbáld elengedni, beilleszkedni, megváltozni úgy sem tudsz, persze tudom nehéz
2019. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj a viselkedéseddel, az az egyetlen baj, hogy egy korlátolt környezetben élsz. Engem sem érdekel szinte semmi, ami a nagy átlagot, nem szeretem a felszínes csacsogást, a mainstream kultúrát, nem nézek TV-t, nem hallgatok rádiót, teljesen már érdeklődési köröm van, mint az emberek többségének. Pont emiatt nem tudok sehová sem beilleszkedni, csak az a helyzet, hogy ilyen emberek közé nem is akarok. Értelmes emberek között dolgozom, de nagyon kevés emberrel találom meg a közös hangot, a többséggel olyan szinten mások vagyunk, hogy a köszönésen és a munkán kívül nem beszélgetünk semmiről, de ezt nem tartom rossznak, nem barátkozni járok be.

Szerintem ne ott keress barátokat, inkább keress olyan csoportos foglalkozásokat, amik kapcsolódnak az érdeklődési körödhöz vagy valamelyik hobbidhoz, na meg keress olyan eseményeket, amik érdekelnek és nyiss ott emberek felé. Én is megtaláltam a magam baráti körét, szerintem nem lehetetlen olyan embereket találni, akik kilógnak a copy-paste többségtől, de jelentősen javulnak az esélyeid, ha alapból olyan környezetben próbálod fellelni az ilyen embereket, ahol nagyobb eséllyel találsz közös kapcsolódási pontot valakivel.

2019. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!