Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet egy zsenivel...

Hogyan lehet egy zsenivel élni együtt?

Figyelt kérdés
Ismerkedem egy sráccal, és nagyon intelligensnek tűnik. Szeretnék vele maradni, ha nem is párkapcsolatban, legalább barátként. Hogyan érhessük el, hogy egy zseni ne unja meg magát mellettünk?
2019. jan. 16. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Nézz meg pár Agymenők epizódot az első évadokból és megleled a választ. :D
2019. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazi koponyák nem olyanok mint az agymenőkben.
2019. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Aszondod' érhessük?
2019. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
51%
#3: Aszondod, ezzel elkapálhassa magát?
2019. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Hagyjuk már azt a förtelmes Agymenőket, könyörgöm...

Nem túlzás amúgy azt állítani a srácról, hogy zseni?? Miből gondolod, hogy érdemes rá ezt mondani?

2019. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zseni, hanem te nem vagy túl okos, és ezt az "érhessük" kifejezésre alapozom. Egyébként humor mindig jó szerintem, kivéve persze, ha aspergeres vagy autista és nem érti, de humorhoz alapban szükséges egy intelligencia szint. :)
2019. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdemes tisztázni, hogy a felek mit éreznek egymás felé. Lehet, hogy a zseninek szüksége van barátra vagy hasonlóra, de lehet, hogy nem, mert szociálisan nincs felkészülve rá. A számára érdekes, fontos (szak)területről érdemes felkészülni, hogy érezze, hogy érdekesnek találod őt 8tehát lehessen közös téma). <Ezt nem versenyzés szinten űzve gondolom, hogy "ki tud többet">.
2019. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a barátom!☺️🤙
2019. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyere és próbáld ki :P
2019. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem két ismerősöm nagyon okos volt; lehet làtni ha valaki zseni vagy a közelében hár, AGYMENŐZÉS nélkül. Egyszerűen a viselkedése, a felfogása, a beszéde.


Nem éltem velük, de sokat voltunk együtt.


Kicsit bajkeverő volt az egyik, imádta áthágni a szabályokat. Mesélte, hogy az adrenalin kell neki. De hétköznapi dolgoknál.


Neki nem volt kihasználva a zsenialítása (különleges oktatás, stb). A tehetségéhez képest nem volt kihívás a tanulás.


Egyszer megkérdeztem, azt mondta magas pontot ért el régebben az iq teszten, de diszkréten megtartotta magának az eredményt egy "Nem emlékszem mennyit értem el a teszten." mondattal.


Bármiről lehetett vele beszélgetni.


Néha magába fordult, máskor nyitott volt; de a magányos pillanataiban sem zavarta el az embereket.


A barátaival kincsként bánt és nekik notóriusan becsmérelte a nem oly közeli ismerősök tudását - pl pionír helyett azt mondta, "pionitárius" vagy egy szóban felcserélt két betűt, stb.


A határokat ismerte, pl nem mászott a barátai aurájába, tudta, mikor kell meghúzódni a háttérben.


A hisztit nem szerette.


A másiknak azt hiszem 137 vagy 139 volt. 140 alatti, de okos.


Ő neki nagy kihívásokat adtak szülők, tanárok, iskolán belül s kívül... ami lekötötte.


Visszahúzódó volt, a szabályokat betartó.


jókat lehetett vele beszêlni, emellett sokat bohóckodtunk, nevettünk.


a hangulata nem ingadozó. Másokat nem becsmérelt a tudatlansága miatt.

2019. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!