Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti havi hány bulit engednétek...

Ti havi hány bulit engednétek meg a 15 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Eddig nem ment ilyen helyekre ( fél ev múlva lesz 16 ) és mostanában az unokatesója (aki 100 kmre lakik) rendezett két házibulit, arra elengedtem. Mondta hogy összehaverkodott ott másokkal, és hívták el ugyanott Pesten. Én erre egyből nemet mondtam, de elkezdett győzködni hogy ugyanaz a társaság lesz csak más helyen lesznek stb. Amúgy rendes lány, kicsit szétszórt, de takarít, szokott segíteni. Az eddigi két buliból teljesen normálisan jött haza. Ti elengednétek?

2019. jan. 21. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Pont abban a korban van, mikor bekaphatja a legyet vagy csak szimplán megerőszakolják akár fényes nappal. Volt rá példa. Szerintem ne menjen sehova. Tanuljon a kis szivem önvédelmet. Majd csak azután :D
2019. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha fel van világosítva minden védekezési formáról igen. Mert elég egy felvilágositatlan gyerek és nulla védekezés új élvezetek a pubertás mellett...és tudod a végét

De ha eddig mértéket tartott remélem nem fogják most túl itatni és vigyáz rá valaki.

Azért meg védeni remélem valamennyire meg tudja magát ha mondjuk egy nagyobb 18+-os félfiú érzékelhetően keriti...

Valaki legyen mellette

2019. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
Ismered a társaságot, akikkel van? Milyen zenét hallgatnak? Ez most nem vicc. Azonnal lehet tippelni, hogy füvezni fognak-e, vagy sörözni. Miféle házibulik ezek? Kinek a lakása? Simán lehet, hogy huszonévesek is vannak. Van megbízható barát, aki vigyáz, figyel a lányodra? Elérhető ilyenkor telefonon? Én a társaságot biztos, hogy lecsekkolnám előre, tuti fent vannak a kölykök közösségi oldalakon. Már abból sokat le lehet venni.
2019. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az unokatestvére lakása. Nem voltam huszonévesek, mindkét buli elején ott volt az unokatestvére anyja, részben ő is szervezte őket. A lányom mondta hogy inni ittak, de egy füves sincs a csapatban.
2019. jan. 21. 22:31
 5/26 A kérdező kommentje:
Ag unokatestverével kiakora óta nagyon jóban vannak amúgy.
2019. jan. 21. 22:33
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen esetben csak akkor engedném el, ha ismerem a társaságot, és megbízom bennük. A világ marhára veszélyes hely egy tinilánynak, még akkor is, ha a "barátai" nem akarnak rosszat. Mert mondjuk mi van, ha meg kell védeni? Megtennék-e ezt érte úgy, hogy 2szer látták eddig? Vagy ha isznak, és a lányod valami hülyeséget akar csinálni, akkor lehetne rájuk számítani, hogy megállítják?

Oké, vele lesz az unokatestvére, ami jó, de nem változtat a tényen, hogy nem ismeri jól a társaság többi tagját..

Egy ilyen pesti útra nem engedném félidegenekkel ilyen fiatalon.


(Megj.: az ivás ezerszer veszélyesebb és károsabb mint a füvezés, az alkohol meg minimum akkora "kapudrog" mint a fű. Nemigen hallani olyanokról, hogy fű befolyása alatt vált valaki erőszakossá, vagy csinált meggondolatlan dolgokat, az alkohol viszont pont, hogy ilyen reakciót vált ki sokakból. Szóval ha már idegeskedni akarsz valamiért, akkor inkább ezért...)

2019. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
5%
Nem kell hogy ő is olyan legyen mint a 90%a a ribi lányoknak. Ő még 15 tartozhat a normális 10%ba akik nem a neten instán mutogatják a testüket, meg a seggét rázza buliba fiuknak. Korablie fiú ként azt mondom a szülőnek az a dolga hogy vigyázzon a lányra, hogy ne legyen olyan szenny mint a többi lány. Szóval szerintem egybe SE.
2019. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg szerintem, zárd be a lakásba, néha nyisd ki neki az ablakot, hogy kapjon egy kis fényt és oxigént és ennyi.... Persze. Szerintem simán el lehet engedni, miért ne? Azt írtad, hogy nincsen vele semmi baj, rendes lány és a társaság is ugyanaz lesz. Szerintem a helyszínnek pont nincsen nagy szerepe.
2019. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy 15 évesnek, elsős gimnazistának még nem való a bulizás, ejszakázás. 16-17 év körül már belefér időnként, de egy 15 éves még gyerek az ilyesmihez. Ha nagyon szeretne menni, akkor csak olyan helyre engedném el, ahol ismerem a helyszínt és a jelenlévőket és nagyjából a korosztályával van, nem engedném felnőttek közé. 100 kilométerre meg pláne nem engedném rendszeresen, még érte sem tudnék menni, ha hirtelen valami baj történne. Ekkora távolságra azért nem kis idő elutazni és hazajönni, úgyhogy ha nagyon szeretne menni, akkor legfeljebb hosszú hétvégéken, iskolai szünetekben engedném el.
2019. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A lányom másodikos gimis ha számít valamit... de azok alapján amit mondtok simán bezárhatnám a házba, es sehova nem engedhetném, mert "megerőszakolják" meg "hú de veszélyes ez a világ" stb. . A társaság 70-80 százaléka lány amúgy, mindenkinek megmutatta a facebook profilját és normálisnak tűnnek.

Igazából úgy vagyok vele, hogy egy 18 évest ugyanúgy meg tudnak erőszakolni, mimr egy 15 évest, ez nem korfügggő. Csak a távolság ilyeszt meg, meg az hogy egy szamomra ismeretlen lánynál lesz a buli.

2019. jan. 22. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!