Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most nem vicc, de hogy lehet...

Most nem vicc, de hogy lehet megélni itt Magyarországon fiatalként?

Figyelt kérdés

Eddig igazából annyire nem törtem magam a fizetéseken, mert nem tudtam normális munkát vállani az iskola mellett.

De ez egy vicc, nagyon max. bruttó 150.000 forintot megkaphatsz pályakezdőként... Pedig nem kamu szakra jártam.


Ez nagyon nem jövő.


A másik az undorító emberek itt Magyarországon, az áskálódás és a mások tönkretétele, a rosszándék... Ja az egészségügyről nem is beszéltem, fiatalkémt csak oda ne merj menni...

Meg az is szánalmas, hogy bármit megtehetnek veled...


Nagyon szélsőségesként hangzik, de ez a helyzet.


2019. jan. 26. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Pályakezdőként ne minimálbérrel kezdj, hanem garantált bérminimummal, mert az br. 195 000. Gyárban többet kapnak az emberek.


Az egész ország a vicc kategória, de tényleg. Itt rabszolgaság van.

Mondják itt a CSOK-ot is, fiatal pároknak.


Saját lakásod, hitel nélkül sehogy, hacsak nem örökölsz.


Én pl. egy olyan szakterületen dolgozom, közalkalmazott vagyok, ahol legalább 10 éve nem volt béremelés. A bérkiegészítést kapok, hogy elérjem a garantált bérminimumot.


De azért focistadionra, meg egyéb nagyszabású rendezvények megszervezésére szükséges volt pályázni.


Jobban teszed, ha tényleg nagyon odafigyelsz az egészségedre, mert ami itt folyik, párom szavával élve, az betegség ügy.

2019. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Véleményem, hogy elértük a vadkapitalizmust. Abból is a legvadabbat.

Ha keresett szakmád van, nagyon jól fizetnek, megengedhetsz magadnak sok mundent, az egészségügyet is.

Ha olyan szakmád van amiért valamiért nem fizetnek jól, ráfáztál.

Gyakorlatilag a kommunizmusból ahol mindenkinek volt garantált munkája, az USA féle berendezkedés felé megyünk, csak mindenki sokkal szegényebb. Ezért itt sokkal több embernek megy túlélésre a játék.

A mondás hogy a "pénz nem minden" sajnos nem állja meg a helyét, ha nem tudsz a családodnak betevőt adni.

Ezért kérdező javaslom gondolkodj el azon hogy tudod piacképessé tenni a tudásodat, ha úgy érzed jelenleg nem az, vagy hogy tudsz spórolni.

2019. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Én most nettó 280.000 Ft-ot keresek, amiből félre tudok tenni havonta legalább 100.000 Ft-ot. 2 éve dolgozom főállásban. Esélytelen, hogy saját lakásom legyen valaha is.


25/F

2019. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Várjatok!!!


Hozok pattogatott kukoricát meg kólát és várom a trollokat!


Mert ilyenkor jönnek a:


"Én gimnájzijum altt megkerestem mérnők-informatikuss-agysebészként havi 4 millót, ha te nem, akko lúzer vagy!"


"Én 7 általánost végeztem, most egy amerikai multinál vagyok a NASA beszállói megbízotja, és van 5 floridai meg hawaii házam"


"Én óvodában a taknyomból formáztam szobrokat és azokat árultam. 11 évesen elköltöztem otthonról, és most vettem jachtot, meg Ferrarit, kettőt! 15/L"

2019. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Az a helyzet (Tudom, troll vagyok!!!), hogy manapság, tetszik vagy sem, de jó néhány OKJ szakma, többet ér a diplománál!

Diplomás munkanélkülit ismerek, de olyan "melós-szakit", akinek nincs munkája, na olyat nem! Csak sok fiatal és a szüleik szemében ciki, proli, féreg, senki, egy villanyszerelő, vagy CNC-s, vagy asztalos.

2019. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Keresni kell más lehetőségeket . A lakás ház vétel építkezés mindig csak a szűk rétegnek ment könnyen . A nyomi szocializmusban 25 évre vettek fel hitelt a szüleim amit úgy tudtak le hogy 2 melóhelyre jártak minden szombaton is .Felesleges nyugathoz viszonyítani mert akkor a másik végletet is hozzuk fel , Afrikában aki napi 3szor étkezik nem kukázik és új ruhája van császár .
2019. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Én Angliában élek. Itt kint egy pályakezdő fiatal ha nem töltötte be a 21 évét óránként 5 fontos bért kap. Utána minimálbérrel indulhat.

A munkahelyi áskálódás, egymás árulása,tönkretétele nem magyar eset. Itt kint is megy nagyon, csak annyi különbséggel, hogy otthon legalább tudod ki mocskolódik veled. Itt a szemedben jópofiznak, közben meg írják a főnöknek a kreált panaszukat ellened. El se hiszed hány volt kollégámat sajnáltam az ocsmány elbánás miatt amit kapott. (pedig én még nem is gyárban vagy mekiben dolgozom.. ott még durvább) Egészségügyről meg annyit, hogy ami itt megy kész röhej. Csak 1 példa ami nemrég történt velem. Begyulladt a fülem. Felhívtam a körzetit, hogy a falat kaparom annyira fáj. Kaptam időpontot a telefonhívástól számítva 2 héttel később. Addig szedjek paracetamolt. Így elmentem az ügyeletre. 4,5 órát ültem mire bekerültem, ahol nem doki hanem nővér vizsgál meg. Diagnózis. Látja, hogy kívülről bedagadt de belülről nem lát semmit. Szedjen paracetamolt. Másnap elmentem a kórházba, hogy márpedig orvost akarok. 4 óra várakozás után orvos nézi, majd a következő történt. Nem tudja mi ez, ezért megnyitja a googlet, és a keresőben beírja, hogy fül fájás. Az általam elmondott tünetek alapján keresi ki a lehetséges betegséget. Felír egy recept nélküli fülcseppet, és szedjek paracetamolt. Ja a fülem addigra úgy bedagadt, hogy a szememet sem tudtam kinyitni. Végül egy magánorvoshoz kellett mennem ahol 510 fontot fizettem, hogy kenetet és vért vegyen. Az én esetem nem egyedi. Bármikor olvashatsz kint élő emberek történeteiről amit átélnek egészségügy gyanánt.

Szóval ne hidd, hogy ez csak otthon létezik

2019. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Mit csináltál volna a válság idején? Én akkor lettem pályakezdő, bár már suli alatt is dolgoztam diákmelót. Sok céget megjártam, de mindig azon voltam, hogy haladjak, nem volt lehetőségem külföldön szerencsét próbálni. Most, 34 évesen van lakásom, jövőre kinullázom a hitelt, többet tudok megtakarítani, mint amennyit hitelre fizetek, eltartom magam... Oké, 3 év alatt nagyon durván megemelkedtek a lakásárak, de azért aki akar, az tud haladni, ha más nem, hát szerencsét lehet próbálni külföldön is.
2019. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Azért tegyük hozzá hogy ma már iszonyat nagy különbség van diploma és diploma között. Aki az építész-művész-féle semmitmondó szakokat végzi el csak azért, hogy elmondhassa, hogy ő is diplomás ember, az ne csodálkozzon, ha minimálbérrel fogják foglalkoztatni, mert a "tudása" semmit nem ér. Érdekes, egy SOTEs orvost vagy egy Corvinusos számvitelest nem éhbérért szokták dolgoztatni. Szakmák esetében ugyanez a helyzet. Minden területen vannak profik és szakbarbárok. Ez mindig is így volt, és így is lesz.
2019. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Én négy éve dolgozom. Ez alatt az idő alatt a fizum 230 és 510 nettó között ingadozott, igaz amaikor 510 volt akkor havi 230 órát dolgoztam. Azóta váltottam rosszabbul fizető, de nyugisabb területre, most stabilan nettó 290. Van 8 millió forint megtakarításom. Jelenleg albérletben élet de rezsivel mindennel együtt fizetek 50-et albérletre. A jövővel kapcsolatban bizakodó vagyok, mert egyébként mélyponton van a szakmám és keveseljük a fizetést.


Ami a magyar EÜ-t illeti. Te ha munkanapon elvándorolsz a háziorvosodhoz és kivárod a sort, akkor még aznap megnéz egy orvos. Ilyen mint fentebb említette az angliai kolléga nem mindenhol van. Akut problémával, ami tényleg fontos vagy azonnal ellátnak a sürgin, vagy ha nem olyan életbevágó akkor egy-két héten belül megoldják. Egyébként a háziorvosod nagyjából mindenhova tud neked időpontot hamar intézni, ha tényleg sürgős a dolog. A fejlett nyugati országokban elérhető technikák túlnyomó többsége nálunk is elérhető. Amiben a magyar EÜ nagyon le van maradva az a körítés, a kórtermek állapota a kommunikáció továbbá a hálapénzrendszer működése, habár az utóbbiról a betegek is éppen annyira tehetnek.


Ó és ha fiatalként hülyeséggel keresed fel az EÜ-t és ott is ezt a stílust nyomod, akkor valóban nem lesznek veled kedvesek. De ellátni el fognak.

2019. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!