Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen/kollégiumban van...

Egyetemen/kollégiumban van esélye, hogy (önkéntelenül) nyíltabb lesz az ember?

Figyelt kérdés
Jelenleg elég anti-szoc ember vagyok, sose járok sehova és még barátnőm se volt(egyszerűen nem tudom, hogyan kéne "olyan" módon közelednem feléjük, hogy ne legyen friendzone),azaz ez a tipikus otthonülő, a világról/környezetéről "mit sem tudó" vagyok,aki még nyári munkát sem csinált és a legkevésbé sincs önbizalmam.(summary:ergo életképtelen vagyok). Ezen szeretnék változtatni, azzal hogy egyetemen kollégista leszek. Mennyi az esélye, így hogy "akarva-akaratlanul" nyíltabb személyiségű leszek, aki meg tud állni a saját lábán? Az egyetemet szeretném én fizetni az eddig megtakarított pénzemből, de szüleim erősködnek, hogy majd ők állják(már a kollégiumot ...az egyetemnél állami a cél), amiért hálás vagyok, de ennyi idősen már nekem illene legalább ennyit finanszíroznom. Ti mit gondoltok?
2019. jan. 27. 00:54
 1/6 bdpst válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, a koleszban mindenki nyitottabb lesz. Nincsenek ott a szülők, de még a régi ismerősök se mindig, szóval tiszta lappal indulsz, nincs meg az előítélet irántad. Ez elég felszabadító érzés :) Meg ott valahogy nem tudod elkerülni az embereket, tuti, hogy befogad majd valaki, ha nem vagy elutasító és morc.
2019. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég valószínű. Nem lesz annyi magánszférád, mint otthon, és sok mindenen osztoznod kell másokkal.

Kompromisszumokat kell kötni, jobb esetben nem csak te leszel tekintettel rájuk, hanem ők is rád. Én is ebben bízom, idén megyek egyetemre, és a kolit magamnak tervezem fizetni. Az biztos, hogy egy introvertáltnak elég nagy kihívás lesz, de legalább jó irányba fejlődök majd tőle.

2019. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kapásból kapsz 2-3 vadidegent a nyakadba akikhez muszáj alkalmazkodnod. Ha jófejek még ki is fognak rángatni magukkal ide-oda.


A friendzone marhaságot meg felejtsd el. Utálom amikor barátkozok egy pasival és kiderül, hogy fuckzone-ba rakott....

2019. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze! Én fél évet külföldön töltöttem, négyen voltunk vadidegenek egy szobában, idővel pedig legjobb barátok lettünk. De úgy, hogy előtte én voltam a legintrovertáltabb ember a világon. Nyilván meg kell tanulni alkalmazkodni, meg kilépni a komfortzónádból, de valóban fejleszti az embert, én azóta magabiztosabb lettem.
2019. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azsociális vagy . hihetetlen senki sem tudja a különbséget az anttiszoc meg az aszoc közt?
2019. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak esélyes, de 100%, hogy így lesz. Én is ilyen voltam, nem is akartam koleszba menni, aztán megszerettem. Ez együtt jár az egyetemista léttel, sokkal jobb, mint szobát/lakást bérelni.

Ami a költségeket illeti, ez attól függ, milyen szakon vagy. Ha tudsz mellette diákmunkát vállalni (van rá időd az órák és a tanulás mellett), akkor illik legalább alkalmi munkákat vállalni. Aztán második szemesztertől az ösztöndíj is segítség lehet, azonban teljesen nem feltétlen tudsz függetlenedni a szüleid pénztárcájától, és, ha segíteni akarnak, ne utasítsd vissza :) Csak lássák rajtad, hogy nem vered el a pénzt, nem hülyeségekre költöd.

21/L

2019. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!