Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Liftben miért köszönnek...

Liftben miért köszönnek egymásnak az emberek ha vad idegenek?

Figyelt kérdés

Nagy bevásárlóközpont, nagyváros, a liftbe beszálláskor vagy kiszálláskor sokan köszönnek.

Nekem olyan fura. Mert még ha egy társasház liftjében lennénk..


2019. jan. 29. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem szerintem még sosem köszöntek liftben.
2019. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, ilyesmin már én is gondolkodtam. Talán mert túl zárt hely, és egy liftben nincs akkora hely, hogy személyes tered legyen, és az egyik belemászik a másik intimszférájába. Nálunk nőknél pl a céges mosdóban "illik" köszönni, holott vagyunk vagy 3000-en de alapból a munkahely egyéb területén egymás mellett elmenve nem köszönnénk...
2019. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kettes írja jól - túl közel vagyunk, összezsúfolva, és ezzel elismerjük, hogy nem szándékosan, de belemászunk a másik intim szfrérájába. Nekem bevásárlóközpontban még nem köszöntek soha liftben.
2019. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert így illik. Nemcsak liftben, de minden kis, zárt helyen, akkor is, ha nem ismerősök, pl. folyosó, lépcsőház.
2019. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Fülkés vasúti kocsiban is szokás köszönni/elköszönni. Mondjuk nekem sem köszöntek még nyilvános hely liftjében.
2019. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szoktak köszönni idegenek is, liftben is, folyosón is, pl. szállodákban, irodaházakban, intézményekben. De nekem ez tök természetes, nem fura. Nekünk még így tanították, hogy így illik. Pedig annyira nem vagyok öreg :D Vagy pl. szokás orvosi váróban is.
2019. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szokás, ha belépsz valahová.

Lift, orvosi váró, vagy bármi olyan hely, ahol sokan várnak, pl ügyintézésnél.

Eddig el se gondolkodtam rajta, annyira automatikus volt valamiért.

2019. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-es jól írja, másrészt olyan vagyok, mint a 6-os: "De nekem ez tök természetes, nem fura. Nekünk még így tanították, hogy így illik."

Ha kis térben találkozik egy ember a másikkal, akkor egyfajta bizalom jeleként is lehet ezt felfogni, tehát, hogy nem akarunk egymásnak rosszat, csak az adott helyzetet letudni akarjuk. Meg valahogy magától adódik a másik látványára való reagálás.

2019. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem köszönt még nekem senki egy bevásárlóközpont liftjében... :O

Csak otthon, a panelben szoktak köszönni, de néha még ott sem, mert egy rakás bunkóval lakok egy tömbben, úgy tűnik. :D

Eszemben sem jutna vad idegeneknek köszöngetni egy nyilvános helyen.

2019. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én ezen annyit gondolkoztam, mert annyira utálom, olyan kínos. Már írtam erről ide, hogy metrón nem köszönünk egymásnak. Pedig ugyanaz, mint a lift, csak nagyobb.


Alapból olyan rossz idegenekkel összezsúfolva lenni, és akkor még köszön is, amivel megnyitja a kommunikációt, de mivel vadidegenek vagyunk, szinte érzem a feszültséget a levegőben a jónapottól a viszlátig. Nekem kevésbé lenne kínos, ha csak csendben utaznánk. Nem lenne ennyire feszült, hogy egy emelet egy örökkévalóságnak tűnik.

2019. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!