Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindig meg akartam felelni...

Mindig meg akartam felelni másoknak és ezért nincs fejlődés, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sok éven át aláztak meg kamaszként és úgy érzem, ez "beépült a személyiségembe", mindig mindenkinek meg akartam felelni, még ki nem mondott elvárásoknak is. El akarták hitetni velem, hogy engem soha sehol senki sem fog elfogadni, szeretni. Sokszor volt, hogy alaptalan dolgokat terjesztettek rólam és mások kitalációi miatt megvetés tárgya voltam, amikor pedig el akartam mondani az igazságot, az senkit sem érdekelt.

Általános - és középiskolában történtek ezek, életem későbbi szakaszában pedig olyan embereket találtam, akik rendszeresen kihasználtak (vagy anyagilag megkárosítottak, bizalmammal visszaéltek) és csak addig tartották velem a kapcsolatot, amíg segítségemre szükség volt. Barátaim soha sem voltak, én kiálltam azokért akiket barátaimnak hittem, ha értem kellett kiálni akár csak egyetlenegyszer, a "barát" soha sem vállalta.

Bármilyen közös együttlét alkalmával szinte minden pillanatban az hatja át a gondolkodásomat, hogy mindenkinek megfeleljek, nehogy túl hangosan mondjak valamit, nehogy bárki megharagudjon, nehogy bárki rámförmedjen... Soha nem tudtam elengedni magam és csak úgy lazán, spontán lenni.

Harmincas éveim közepén túl vagyok és úgy érzem: lelkileg semmit sem fejlődtem, ezek a gondolatok olyan szinten erősek, hogy fogságban tartanak.

Szakember sem tudott még egyenlőre segíteni.

Hiába keresek célokat, bármit, ezek a gondolatok erősebbek bárminél... Annak való tudatos tudása, hogy "senki sem tud mindenkinek megfelelni", "aki mindenkinek meg akar felelni az senkinek se tud, még önmagának sem" nem segítenek.



2019. febr. 2. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A fejlődésed következő lépcsőfokára értél azzal, hogy felismerted a hibáidat és gyengeségeidet. Ezt a listát gyorsan égesd el...

Most írd össze az erősségeidet, hogy mi az, ami NEKED jó, amitől erősebbnek érzed magad és ami önbizalmat ad. Ezt a listát fénymásold 50 példányban, ragaszd fel az összes létező helyre a lakásban, majd kezdd el azokat fejleszteni. Csakis ezzel foglalkozz!

Sok sikert!

2019. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyen egyszerű lenne? :-)

Még az is gondot okoz egyébként, hogy pl. szituációkon képes vagyok sokáig, évekig agyalni, amikor vagy kellemetlen szituációba kerültem, esetleg mások aláznak meg. Azt is tudom, hogy a szituáció többi résztvevője már régesrégen elfelejtette amin agyalok, de nekem nagyon nehéz.

2019. febr. 2. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen egyszerű. Vedd rögtön észre, ha a múlt jár a fejedben, állítsd le magad, azt hagyd ott és azonnal válts a jövőre! Előre megyünk, nem visszafelé!

Az járjon nonstop a fejedben, hogy milyen szeretnél mától lenni, mit akarsz elérni, miben vagy jó, mik az erősségeid... Stb... Pár napig nehéz, amíg átáll az agyad az új szokásra az új gondolkodással, de hidd el, 100%-ot változol fél év alatt!

2019. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!