Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes lenne haza költözni...

Érdemes lenne haza költözni Németorszagból?

Figyelt kérdés

Egy közepes városban élek heti 34 órában dolgozom egy étteremben, igazából megvagyok és ez az, nem tudok tovább lépni megragadtam annál,hogy már van albérletem és össze sporolt pénzem(havi 300 eurot tudok félre tenni ami tudom kinti élethez képest nem sok).

Na most ami nincs jogsi, és egy auto amit csak magyarországon tudnék megcsinálni(jogsi)(autot venni akár itt kint is)

Plusz széretnék egy szakmát mert csak egy érettségim van.

És szeretnék párkapcsolatott amire több esélyem van otthon.

De a nagy gond az, hogy otthon egyszerüen nem tudék így élni nem tudnám magam eltartani tudom egy jó infos szakma megfelelő lenne de nem értek hozzá.

Nem tudom mit tegyek itt kint max valami bolti eladó/hegesztő/targoncás iskolát tudnék elvégezni.

Vagy talán a jogsit otthon kéne? Aztán itt kint azzal elhelyezkedni? De akkor is tuti egyedül leszek..

Németül kb A2 színten tudok.

23/F


Tanácstalan vagyok :/

persze minden ismerösöm azt mondja maradj kint mert mindenki ilyen életre vágy..kivéve egy, egy idős ismerösöm aki szerint itt kint sosem lesz karrierem( valahogy ugy érzem otthon sem) és tartos kapcsolatom sem :(



2019. febr. 11. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Saját tapasztalatból mondom: NE GYERE HAZA legalább addig amíg jó pár milliót össze nem raktál. Most még fiatal vagy a nyelvet tanuld ezerrel és meglátod utána hamarabb előrébb jutsz. Itthon egy lepukkant ember leszel ha vissza jössz. Sajnos ez a realitás.
2019. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, miért nem tudod ott megcsinálni a jogosítványt?

Meg párkapcsolat terén sincs rosszabb esélyed, mint MO-on.

Miért nem tudsz továbblépni és jobban fizetö munkát keresni?


Persze, ennek feltétele a nyelvtudás, de ez alapdolog kellene, hogy legyen. MO-on semmi esélyed a megélhetésre sem, meg családra sem. Fektess több energiát a nyelvtanulásba, ott igen jó lehetöségek vannak, minimum B2 kellene, ami kellö szorgalommal egy év alatt elérhetö, föleg, ha németek közt vagy.

2019. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Én a helyedben Svájcba mennék, ott lehet a legjobban keresni, a németek is oda mennek.
2019. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Ha már ilyenre gondolsz akkor meggondolandó, hogy haza gyere, de én ugyan azt mondom neked, mint amit nekem is mondtak annó. Neked kell tudnod, mik a fontosak az életedben. Egy biztos, odakinn mindig ausländer maradsz, és kereshetsz több ezer eurót, ehetsz finomakat, járhatsz olyan helyekre ahol idehaza egy fiatal nem igen jár,de ha ezeket nincs kivel megosztanod mind mind üres élmények lesznek neked. Itthon nem fogsz százezreket keresni be kell látni, ez életszínvonalad is csökkenni fog, de döntsd el mi éri meg jobban, ha szenved a lelked odakinn, vagy haza jössz és legalább családdal vagy? én tapasztalatbol mondom. 20 évesen kimentem, 24 évesen jottem haza. 4 évet lehúztam kint, baráti kapcsolataim nagyon felületesek voltak, volt olyan mikor egész nap délután 2 órakor szólaltam meg, mert épp akkor találkoztam a Kauflandba menet, az egyik török szomszédommal aztis németül és csak annyi hogy Hallo. Ez valami borzalom volt. teljesen elidegenedtem az emberektől. Be kell látni az az 1300-1400 euró nem ér ennyit. Más helyzet akinek itthon hitele, tartozása van, esetleg párjával megy ki, de egyedül be lehet gajdulni, pláne ha lelkizős vagy. Saját tapasztalatbol mondom hogy gyere haza. nem leszel gazdag, talán soha sem, de hidd el a lelked békésebb lesz. Nem mindenki bírja a külföldöt, a magányt, az egyedüllétet.
2019. febr. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"odakinn mindig ausländer maradsz, és kereshetsz több ezer eurót, ehetsz finomakat, járhatsz olyan helyekre ahol idehaza egy fiatal nem igen jár,de ha ezeket nincs kivel megosztanod "


EZ nem igaz, CSAK AKKOR, ha nem tudod a nyelvet, illetve nem illeszkedsz be az ottani társadalomba.

Én elég régóta élek Németországban, és nem tekintenek "Ausländernek", rengeteg bara´tom van az itteniek közt, minden élményt meg tudok osztani velük is, sokkal inkább, mint a magyarországi ismerösökkel, akiknek elöször el kell magyarázni az élmények, események hátterét, kultúrális alapjait, mert más környezetben élnek.

Persze ha egy szobában ülsz és azon jár az eszed, hogy a "hülye németek" nem értik, amit magyarul beszélsz, meg a magyar viselkedési szokásoat furcsának találják, akkor ne csodálkozz, ez nem az ö hibájuk, hanem a tiéd!

2019. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
A nyelvvel vannak nagy gondok. A2 az édeskevés, így természetes, hogy nem érzed magad jól. A helyedben keresnék sürgősen egy VHS-t és beiratkoznék egy német kurzusra.
2019. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás és szakma nélkül már bocs de mi a fenére számítottál? Mondjuk még így is többet tudsz félretenni mintha itthon próbálkoznál.
2019. febr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"egy idős ismerösöm aki szerint itt kint sosem lesz karrierem" -> már bocsi, de a2es nyelvtudással és érettségivel sehol nem lesz karriered... Ha stabil egzisztenciát szeretnél kialakítani, akkor le kell tenni valamit az asztalra. Magyarországon is jól meg lehet élni, ha van egy szakmád, amiben profi vagy, és nagy rá a kereslet.


Amúgy megértem a helyzetedet,én fél évig tanultam egy német egyetemen, és ha nem lett volna kint két barátom, akikkel elvagyok, nagyon magányosnak éreztem volna magam,így is voltak mélypontok. Én nem tudnám a pénzt a családnál fontosabbra tartani...

2019. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kapsz itt mindenféle választ, pro és kontra, de neked kell tudnod, hogy mi áll a dolgok hátterében, miért vágysz te annyira haza, mit vársz te a hazaköltözéstől? valamilyen lelki háttere van. Igen nem vagyunk egyformák, valaki jobban barátkozik, valaki kevésbé- nyelvtudást tegyük félre mert A2 vel is bőven össze tudsz barátkozni. Igen a logika azt mondja, hogy ezekért ne dobd fel az anyagi egzisztenciádat, de megéri a leked sanyargatni érte? Ez rajtad múlik, itt normális választ nem fogsz kapni. Vagyis kapsz, de mindenkinek a saját véleménye az igaz, az enyém is. Mindenkinek más az életútja, valaki azt mondja ne dobd fel ne gyere haza, valaki ki sem menne külföldre. Ne legyél befolyásolható, mert észérvekkel bárki le beszélhet. Hallgass a lelkedre mit akar. Ha kint maradsz, akkor viszont ne keseregej, ne siránkozz magadnak hogy milyen rossz. Keress barátnőt, barátokat - jogsit is eltudod végezni kintről. Ha haza jössz, tudod mi vár rád. itt is megéldegélnek az emberek, tudod hogy mit vállalsz, meg aztán oly mindegy, fiatal vagy még tudsz változtatni, akkor is ga nem jön össze.
2019. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az idős ismerősöd amit mondott van benne ráció, nem bántásból mondom amit mondani fogok. Németország munkaerő hiánnyal küzd, ezt nyomják régóta- igen de mi kell neki? Szakképzett, nyelvet beszélő, beilleszkedni képes munkás-Ha így elhelyezkedsz sikered van szinte biztos. Ha nem így mész ki, hanem valami betanított húsipari, vendéglátós, építőipari munkás (ami megjegyzem nem szégyen munka, sőt ezt is el kell vegezni) akkor nagy babérokat nem aratsz, fizud még így is bőven több lesz mint idehaza, esetleg kiemelkedsz szalagvezetőnek a nyelvtudásod végett, de nagyon nem fog változni az életed-erre gondolt valoszínű az idösebb ismerősöd. és nem mondott hülyeséget, azért ezt teis látod a saját szemeddel- gondolj bele se jogsid, se olyan szakmád, meg nyelvtudásod is gyengécske. nem bántásból mondom ezt sem, de nem vagy nagy versenytárs a többi emberrel szemben. Persze kitartó munkával energia befektetéssel össze tudod hozni, de mondom ahhoz tedd oda magad, és akkor ne gyere haza adj magadnak időt és csináld meg magad odakinnt.
2019. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!