Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg bunkóság jogász...

Tényleg bunkóság jogász ismerőstől jogi tanácsit kérni ingyen?

Figyelt kérdés
Nem volt nagy dolog, de gondolom idevesíti, hogy mindenki megtalálja vele...
2019. febr. 12. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kérdéssel nyugodtan hozzá fordulhatsz, ha jó ismerősöd, de komolyabb ügyben (pl. szerződések véleményezése), ügyletért illik valamit fizetni, még barátnak is.
2019. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem illik, mert voltaképpen kihasználjátok a szakmai tudását. Ha jogi tanácsot kérsz akkor legalább adj neki egy kis pénzt. ha nem fogadja el, akkor valami minőségi piát.

Egy idő után tényleg bosszantó ha mindenki "ingyen" kér segítséget.

2019. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyszerű kérdés volt
2019. febr. 12. 22:54
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy 10 percig beszéltünk róla, semmi komoly.


De rájöttem, hogy ilyet nem illik. "Na te akkor tudsz nekem segíteni, feljelenthetem ezt a fazont?" ennyi volt szóval semmi komoly...

2019. febr. 12. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

De ha elmész egy jogászhoz, akkor ott is ezt a kérdést teszed fel neki.

"Ön tud segíteni nekem, feljelenthetem a pasast?" A jogász elmondja mit kéne csinálni, vagyis jogi tanácsadást ad neked. Te megköszönöd, majd kifizeted az X. összeget amennyibe került.

A barátodat meg ingyen használjátok.. Azzal védekeztek, hogy csak 1 kérdés volt, és 10 percig beszélgettünk..Na ezért nem illik ezt csinálni.

2019. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rájöttem gechiség volt, tényleg... Senki nem osztogat csak úgy ingyen ilyeneket, akkor miből élne meg a szakma... Nyilván pénzt nem fogadott volna el érte, de tényleg kihasználtam...
2019. febr. 12. 23:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha közeli ismerős, és tényleg egyszeri alkalom (vagy nagyon ritka), akkor még éppen belefér.
2019. febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#4 De, az már komoly, hiszen a válaszhoz meg kell ismerni a hátterét az ügynek. Én nem ilyen kérdésre gondoltam, hanem sokkal egyszerűbbre, pl. milyen mértékű illetéket kell fizetni valamiért, vagy eljárási díjak, esetleg egy adott jogszabály hatályos-e még, milyen formában kell beadni x kérelmet valahová stb. (#1 voltam).
2019. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

10 percig beszéltünk róla

naponta csak 5 ember kérdez tőle valami kis semmiséget az már majdnem 1 órájába fáj... elhiheted hogy nem csak te kérdezel tőle

2019. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem erősen túlzásba esett itt mindenki. Én bárkinek szívesen beszélnék 10 percet olyan dologról, amihez értek munkámból kifolyólag. Ha nem kellett extra erőfeszítest tennie, pl utánanézni, hanem tudott magától beszélni és tanácsot adni 10 perc alatt, akkor abban nincs semmi. Persze számít, hogy milyen viszonyban is vagytok egymással és hogy direkt ezzel kerested-e meg vagy ettől függettlenül is beszéltek-e, de egyszeri alkalom akkor se gáz.
2019. febr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!