Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kiment a divatból ez az...

Kiment a divatból ez az illemszabály?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy én vagyok-e lemaradva esetleg.

Arról van szó, hogy az elmúlt időszakban megfigyeltem, hogy akármilyen összejövetel van, ahová feleséget, barátnőt, barátot, férjet, jegyest lehet hozni, a munkatársaim megérkeznek, helyet foglalnak a közvetlen közelemben, mellettem, szemben, stb, és NEM mutatják be a velük lévő embert. Nem az az illem, hogy a közös ismerős bemutatja a két ismeretlent egymásnak?

Vagy ez már elévült?

Nekem picit kellemetlen volt, hogy sorra érkeznek az emberek és senki nem mutatja be a vele lévőt, pedig egész estére egymás mellé van helyünk például, vagy buliban vagyunk és egy asztaltársaságba kerültünk. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem szólok az új arcokhoz, később szóba elegyedtünk, és a nevére is rákérdeztem, de ez akkor is érdekes nekem.

Ha én viszek valakit, azt mindenkinek bemutatom, azzal kezdem, mikor az asztalhoz kerülünk.


Volt olyan, hogy bankban futottam össze egy ismerőssel, aki a feleségével volt. Odaléptem, mert megláttuk egymást, köszöntem mindkettőjüknek, majd pár szót váltottam a férfival, azt vártam, bemutat a feleségének, hogy "ő itt XY, a ZW cégnél voltunk kollégák". Ehelyett semmi, pár szót szólt, majd mivel kínos volt, hogy a felesége nagyon bámul, inkább lekoccoltam. Szóval mi az oka ennek?

Nekem kellene bemutatkoznom?

Hogy van az illem ilyen helyzetben? Mert ha én tévedek, akkor legalább tudjam és akkor nem leszek kényelmetlenül a jövőben.


34 éves nő vagyok.



2019. febr. 18. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Én ilyenkor roppant hülyén érzem magam, hisz igazából a bemutatáskor köszönök az "új " személynek. Mondhatni, akkor üdvözlöm.

Viszonylag friss kapcsolatom van, ha olyan helyre megyünk, az az első, hogy bemumatom a társaságnak, illetve fordítva. Nemcsak hogy illem, jelentősen megkönnyíti a későbbi kommunikációt.

40/F

2019. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, én is azzal kezdem ilyen esetben, hogy a társaság egyes tagjai számára új jövevényt bemutatom. Ezért éreztem magam kínosan, hisz nem tudhatom, pontosan kije az ismerősömnek, illetve hogy hívják. Így aztán van az elején egy kínos döcögés. Volt olyan helyzet, hogy az új jövevény is azt várta, hogy a közös ismerősünk majd bemutatja - azt a szitut átléptük és bemutatkoztunk egymásnak.

Szóval nincs abból gond, mint ahogy a 18. században volt, hogy bemutatás nélkül nem szólhatunk egymáshoz - a dolog nem emiatt kellemetlen, de szinte meg sem tudom fogalmazni, miért. Nekem van egy hiányérzetem itt a többiek viselkedésével kapcsolatban. Ha esetleg tévedek, akkor legalább tudni szeretnék róla.

2019. febr. 18. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!