Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magyar muszlim nők járhatnak...

A magyar muszlim nők járhatnak egyedül társaságba?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mennyire veszik szigorúan a vallási előírásokat. Itt, mivel nem megoldható általában, hogy egy férfi rokon kísérgessen így a legtöbben egyedül járnak.

Az iszlámban egyébként is meg van határozva, hogy mindig az adott ország törvényeivel kell egyeztetni a szokásokat a béke érdekében. Ebbe nem férne bele, ha valaki korlátozni próbálná egy nő személyi szabadságát ilyen módon itthon.

2019. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ebbe nem férne bele, ha valaki korlátozni próbálná egy nő személyi szabadságát "

Bitos? Én erről tudnék mesélni.

2019. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, utána meg otthon szétverik.
2019. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak muszlim ismerőseim, egyikükkel barátok is vagyunk, bármerre mászkálhatnak, ilyen külföldi utakra is, hogy pl. kiugrunk Bécsbe. Nem minden muszlim férfi egy vadember.

(Én is nő vagyok, nyilván ha férfi lennék, kisebb eséllyel mászkálnának velem, de azt mondjuk nem muszlim férfi se nézné jó szemmel, ha a feleségük kettesben mászkálna másik férfival, nem?)

2019. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 mesélj, #1 vagyok és muszlim
2019. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

>"Ha egy férfinek mindig kísérnie kell egy nőt, az korlátozza a nő >>"személyi szabadságát"<<"

>"Muszlim vagyok"


Mesélj még, kaffir.

2019. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ó Noura te vagy az? :D

Azt a mondatot azért elegánsan kihagytad, hogy mindig követni KELL az adott ország törvényeit. Ha bárki korlátozza egy felnőtt nő szabadon járását az Magyarországon igencsak törvénybe ütközik.

2019. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, még csak muszlim sem vagyok, csak az ezoterikus iszlám iránt, mondjuk úgy, erősen érdeklődő személy (René Guénon, Nasr, etc.). Elég szégyen ez neked, ha még egy nem muszlim is egy pillanat alatt átlátja, hogy kaffir vagy. Mióta állnak az emberi törvények (qanun) a tradícionális, vallási törvények felett (sharia), kaffir?


[link]

2019. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk amióta csak létezik az iszlám. A muszlimoknak be kell tartani mindig az adott ország törvényeit amennyire csak lehet.

Bocsi, de te, mint"ezoterikus iszlám iránt erősen érdeklődő". Mondtál két nevet, a Quran volt már a kezedben? Én uram bocsá' nem csak érdeklődök a születésem óta, saját vallásom iránt.


Mondogatod, hogy kafir. Tudod te egyáltalán, hogy mit jelent?

Szállj le a földre, az a ló túl magas neked.

2019. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsi megnéztem a linket, őszinte részvétem. :D

Quran és a 40 hadith. Ezek az elsők. Ezek nélkül te elolovashatsz a világon bármennyi iszlámRÓL SZÓLÓ irodalmat, sosem fogod érteni.

2019. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!