Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nézik le, szólják meg...

Miért nézik le, szólják meg folyton a kövér embereket?

Figyelt kérdés
12 éves koromig teljesen átlagos testalkatom volt, utána ahogy elkezdtem menstruálni, meghíztam. Onnantól az életem szörnyű lett. Mindenki piszkált a suliban, az utcán mindenhol. Malac, disznó beceneveken hívtak ami szörnyen rosszul esett. Minél idősebb lettem ez csak rosszabb lett. Elmentünk szórakozni ujjal mutogattak rám, nevettek rajtam. Megelégeltem elkezdtem orvosokhoz járni akik külön fele diétákat irtak fel amit nagyon nehezen de betartottam mégsem változott semmi. Később szerelmes lettem, majd össze házasodtunk, gyerekünk lett. Mégis olyan rossz érzés hogy bárhova megyek "úgy" néznem rám. Annyira elegem van ebből a társadalomból. Egészségesen élünk, mégis így nézek ki. Mindig bennem van az a félelem hogy a férjem majd talál jobbat és ettől már teljesen kivagyok. Nem értem miért ilyenek az emberek? Szerintem mindenkinek vannak hibái, mégis kinevetik a másikat.
2019. márc. 7. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert ameddig másokat bántanak, addig is elterelik a figyelmüket (és másokét) a saját problémáikról/hiányosságaikról.
2019. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Kalóriadeficites étrend, testmozgás és napi 8 óra alvás, ezek a fogyás feltételei. Én nem bántom a kövéreket, de lenézem az életmódjukat.
2019. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Az ember kárörvendő, mivel hogy a társadalom elítéli a túlsúlyos embereket, így tökéletes célpontá válnak mások szemében, kik nem ebbe a kategóriába tartoznak.Ha életedben mindent tökéletesen viszel véghez, de egyet hibázól, mindenki azt az egy hibádat fogja felemlegetni, nem a többi jót. Így mindenki ezt az egy negatív tulajdonságodat használja fel, hogy gúnyt űzzön belőled s nem nézik azt, pl hogy jó ember vagy?


Miért? Ilyen az ember, ennél pontosabb meghatározást nem tudok.


U.I.: Ha a férjed elhagy, te jársz jól, nem ő. Egy felszínes emberrel kevesebb.

2019. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki azt kapja vissza az élettől, amit megérdemel. Ha valaki rosszindulatú másokkal szemben, akkor lesz még olyan szituáció, ahol jól pofára fog esni.
2019. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem te nem vagy elégedett magaddal és kivetíted a társadalomra.

Sokan nem értik, hogy mitől tud valaki igénytelenül elhízni, de kevesen foglalkoznak ezzel hosszútávon.

Nekem is van folyton diétázó ismerősöm. Persze ez kimerül abban, hogy a bigmac menühöz csak 1 sajtburgert vesz diétás kólával. (Erősen sarkított példa, de így érződik a lényeg). Nem értek egyet az életmódjával, de nem is érdekel annyira, hogy megjegyzéseket tegyek rá. Ő maga az, aki sokat beszél a súlyáról. Az átlagos testalkatúak ritkán beszélnek erről.

2019. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

5. Miért, ha valaki diétázik, az csak salátát ehet? Ha belefér a napi kcal-keretébe, miért ne ehetne néhanapján gyorskajákat is?

Én diétázok kb. másfél hónapja és eddig 5 kg ment le, pedig szinte minden nap eszek valami csokit, rendszeresen iszok kakót meg macikávét és ma pl. a csirkemellem mellé egy nagy adag krumplipürét ettem köretnek...Vagy valami nagykönyvben meg van esetleg írva, hogy csak 55 kg alatt lehet finom ételeket enni? Légyszi ha tudsz ilyenről, világosíts már fel, nehogy engem is lenézzenek, amiért én, a dagadt szar megengedem magamnak ezt a luxust, hogy ízletes dolgokat eszek :(((

Kérdező, nem voltál még endokrinológián? Pajzsmirigy gondok, ill. PCOS is okozhat ok nélküli hízást.

2019. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
Én ezt nem így látom. Egyre több a túlsúlyos ember már Magyarországon is. Manapság a vékonyabb egyedeket szokás megszólni, én pl. pont a soványságom miatt kapok néha "poénos"-nak gondolt megjegyzéseket, pedig még csak nem is vagyok anorexiás alkat. Persze azt hozzá kell tenni, hogy nem a hozzám hasonló testalkatúaktól jön a fikázás, mily' meglepő...
2019. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Miért nézik le, szólják meg folyton a vékony embereket?


A családomban nem egy kövér ember van, aki betegség vagy gyógyszerek mellékhatásából lett az. Apám vonalán pajzsmirigy (és egyéb) problémák voltak/vannak a rokonságban. De apám is meg a nővére is megtette a tőlük telhetőt, és elég jól lefogytak, tartják a súlyukat, nem mondanád rájuk, hogy kövérek kinézetre, csak max, hogy van rajtuk némi felesleg. Tudod mit csináltak? Nem sopánkodtak, nem orvosokhoz járogattak jó pénzé' tanácsért, hanem kevesebbet ettek, többet mozogtak, és kerülték a túl zsíros ételeket.


Engem általánosban csúfolni kezdtek a súlyom miatt, (kb akkor tudtam meg, hogy van rá esély, hogy én is 20 évem körül elkezdek majd hízni...) pedig nem voltam kövér, csak husis és izmos (kellett az erő a kertimunkákhoz), ennek a fizikum fenntartásához meg sokat kellett sajnos egyek, de ugye ezt már nem tudták, és mindig megszóltak. Na a vége az lett, hogy besokaltam, elhatároztam, hogy fogyni fogok, fél év alatt 20kg ment le (65 aztán 45), kevesebbet ettem, nem repetáztam, a vacsorázást kihagytam vagy csak zöldséget ettem, otthon felülés+hasprés+guggolás stb... naponta növeltem az elérendő célt. Napi 2x "edzettem". A végeredmény az lett, hogy az önmagamhoz mért fizikumom nagyrészét elvesztettem, mostmár alig bírok felemelni 15kg-t (régen játszi könnyedséggel ment), viszont sokkal jobban érzem magam a bőrömben, a fiúk is felfigyelnek rám, könnyen navigálok nagy tömegben, szűk helyeken elférek, és a legfontosabb! Nem terpesztek be másnak a magánszférájába! Nem foglalok el két ülést! Nem vagyok büdös izzadtság és zsír szagú mint egyes kövér emberek! Nem lökök fel a hájammal védtelen járókerőket!...


Egy darabig együtt érző voltam a kövér emberekkel, és amikor valaki megszólta őket az ismerőseim közül, mondtam nekik, hogy nem tudhatjuk, hogy mitől azok, lehet komoly betegségben, esetleg a genetikájuk miatt ilyenek. Na de ez megfordult: mást nem látok, hogy kétpofára tömik magukat a felfújt kajákkal, ha esznek is salátát ebédre, nasi képpen betolnak hozzá 2 milkát. Mindig csámcsognak valamin, hiába fogják rá, hogy keveset, nem dolgozzák le. Számolgatják a buzeráns kalóriákat, meg veszik a divat bio, meg diétás nasikat/üdítőket, de nem hogy pl a diétás kóla helyett vizet innának. És eszméletlenül irigyek azok a kövér emberek, akik járatják a szájukat, hogy jaj de utálom magamat (ismerek olyan kövér embereket, akik megmondták, hogy ők így boldogak és egyáltalán nem zavarja őket a kínézetük, sőt olyanok mint a mesékben- full jókedvűek és kedvesek, nem szólnak le kb senkit, tudják, hogy többet kell magukra fordítaniuk higiéniai szempontból, de meg is teszik), és rosszindulatúak, egyből hibáztatják a másik nemet, amiért nem bejövősek, aki meg nem dagadt azt lenézik.


Van két munkatársam, mindig irigykedve nézik a vékonyabbakat, főleg ha vki mesél arról, hogy sikerült fogynia stb... Úgy játszák az agyukat, mutatják kifelé a jószívű nőt stb.. nem egy alkalom volt, hogy segítséget kellett kérjek vmelyik férfitől felemelni/rakni nehéz dobozokat (volt, hogy nőt kértem meg, akkor ketten emeltünk), és az egyik ilyen esetnél vmi bóknak is szánt megjegyzést vetett az egyik férfi a testalkatommal kapcsolatban, azóta Godzilla (az egyik kövér nő), folyton elsodor, tolakszik, köszönni se köszön, bámul, és flegmázik velem. Én igazából semmit se ártottam neki, normálisan viselkedtem vele, a nevét is csak ezután kapta (amiután realizáltam, hogy hogyan viselkedik velem). A másik nő, Töltött Dagadó, az meg ismeretlen nőket szokott fikázni az utcán, hogy jaj neki milyen könnyű, nézd má' mindjá' összetörik, na és persze közben tömi magát.


Nem hiába nem kedvelik sokan a kővér embereket, mivel egyre több helyen előnyhöz jutnak. Nézd meg Angliába ez hová vezetett. Itt is hangoztatják, hogy nekik előbbre való jogaik vannak, mert "betegek", de a három kismalac süldőjüket is hízlalják a mekivel vagy az édességgel. Azért mert ők nem képesek önkontrollal, szívnak mások, lásd cukor adó, meg chips adó. Suliban is bevezették a heti 5 tesiórát, aminek az eredménye az lett, hogy kitolta a tanóra számot, jól megizzadtunk- de a dagadtak 1 kör után kiálltak, vagy lightos feladatot kaptak pl futás helyett mert nem kaptak levegőt, nem bírták vonszolni a hájas seggüket. Mi meg szívtunk. Ugyanez ment más osztályokban. Akik miatt be lett vezetve, pont azok húzzák ki magukat alóla.


Ameddig valaki nekem normális indokkal és érvekkel nem tud előhozakodni, hogy miért nem tud lefogyni, miért dagadt, addig nem tudok együttérezni. Főleg a fiatalabb korosztályra vonatkozik ez. Egyszerűen már undorodom a hájas gyerekektől, meg a szüleiktől akik erre azt válaszolják, hogy "még fejlődnek", ja azaz terebélyesednek.


Vagy fogadd el magad és szeresd azt aki vagy, vagy kezdj magaddal vmit. Hidd el, a magabiztos kisugárzás is mutatja azt, hogy ez így jó neked→ kevesebben fognak lenézni, beszólni. Aki nem magabiztos még csak saját magával kapcsolatban se, az hogy várja el, hogy más pozitívan álljon hozzá?


Vagy ha ennyire kétségbe vagy esve, egyél zellert zellerrel.

2019. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#6 Nem csak a vékonyak kiváltsága. De ha tudom, hogy mit akarok, jelen esetben fogyni, akkor nem eszem.

És te támadtál.... Senki nem mondta, hogy salátán kell élni. De azon se csodálkozz, ha mindennap "belefér" egy csoki és meg is eszed, hogy lassabban fogysz.

Igazából én sosem fogyókúráztam. De nem is eszem minden nap "ízletes" hizlaló kajákat. Ha megkívánom természetesen eszem, de minden nap csoki? Minek? Előbb kívánom meg a gyümölcsöt, mert ahhoz vagyok szokva. Ezért írtuk páran, hogy nem értünk egyet, de nem szólunk bele. Csináld ahogy jólesik, én meg ahogy nekem jó.

2019. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

9-eske, másfél hónap alatt elvileg örülnöm kéne, ha 3 kg lemegy, ehhez képest én már 5 kg-mal vagyok könnyebb, mimt amikor elkezdtem, úgyhogy nem hinném, hogy a napi 1-2 kocka csoki olyan rossz hatással lenne rám :/

Másrészt attól még, hogy valaki naponta eszik mondjuk 2 kocka csokit, ugye megvan, hogy azon kívül még ehet egy csomó mást is, zöldségeket és gyümölcsöket is beleértve?..

Ne akard már megmondani, ki mit ehet meg mit nem :)

2019. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!