Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek lealkoholistázzák azt, aki magában iszik néha-néha otthon, de teljesen okénak tartják, ha valaki gyakran iszik társaságban sokat?

Figyelt kérdés

Én társaságban ritkán iszom, mivel kies helyen lakom, és ezért mindig kocsival vagyok. Viszont otthon, egyedül, esténként néha iszom egy kis whiskey-t vagy két pohár bort. Amikor ezt valakinek elmondom, úgy néz rám, mintha bevallanám, hogy alkoholbeteg vagyok.


De amikor társasággal elmegyek valahova, és mások isznak, akkor sokszor nem győzöm számolni, hogy hány sört legurítanak. Olyan mennyiségeket isznak, amiktől én padlót fognék. És ezt elég általánosnak látom egyetemisták között. Akkor miért azzal van baj, ha valaki otthon iszik néha, csendesen és nem sokat?


2019. márc. 11. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Itt a gyakorin már akkor is alkoholistának könyvelnek el, ha megemlíted, hogy havonta egyszer megiszol egy doboz sört. És nem számít, hogy otthon magadban, vagy társaságban teszed ezt.
2019. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen az otthoni, egyedüli alkoholfogyasztást a rosszal párosítják. Míg társasággal iszol, az emberek többsége a kikapcsolódást, szórakozást és az ahhoz csak pluszként párosuló alkoholt elfogadhatónak gondolják (pedig a csövesek is csoportban isznak reggel 8-tól a Tesco előtt). Viszont, ha egyedül iszol azt hiszik egy stresszes, kiégett ember vagy, aki a piában találja a megoldást.

Persze ez hülyeség, szerintem sincs jobb, ha otthon egy fürdés után legurítasz valamit, ellazulsz és utána olvasgatsz stb. Normálisak megértik, buták minősítik. Alkoholistának az számít, aki nem tudja befejezni az ivást lerészegedésig, kezdődjön az akár 1 sörtől is.

2019. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

én is szoktam inni, ha rám jön, egyedül, de nem szoktam elmondani, max a barátomnak, mert valóban van egy ilyen előítélet, hogy akkor zugivó alkoholista az ember.

pedig nálam elég hamar van a megállj, egy sörnél többet sosem iszom, mert nem esik jól több.

2019. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem élvezetből isznak hanem hogy részegek legyenek. Aki szereti otthon is kipróbál ezt-azt, az íze miatt. Az ilyen ismerőseid valószínűleg csak arra mennek hogy valami olcsó piától hamar berúghassanak.
2019. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Én se értem és mivel én is így tolom, hasonlóak a tapasztalataim.

Pedig egyáltalán nem vagyok alkoholista, kb 3 hónapja egy kortyot nem ittam.

2019. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Én is szoktam itthon inni de csak neha, ettol nem leszek alkoholista.
2019. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert az emberek már csak ilyenek.

A legegyszerűbb, hogy nem reklámozza az ember, hogy mit csinál vagy épp nem foglalkozik a véleményükkel.

Én is van, hogy eszek egy jót, nézek valami filmet, meg iszok mellé egy sört, megtehetném azt is, hogy elmegyek a kocsmába, de annak megint mi értelme lenne? Ha valakivel mennék is szinte biztos, hogy alig hallanánk egymás beszédét a sok hangos ittas ember miatt, meg épp amit itthon megiszok pl 250Ft-ból ott megkapom 500-ért.


Például most helyi példa, boltban 220 a Soproni, a kocsmában 420 mégis rengetegen oda járnak, mikor 20 forint híján kettőt kapna belőle. De amíg a saját pénzét költi nem igazán érdekel, max a logikát nem értem.

2019. márc. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!