Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy tanulás, majd munka mellett már nincs időm?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de élesen jött a váltás. Eddig, amíg gimibe jártam, zenéltem, tanultam, de még így is maradt időm néha focizni a barátaimmal, vagy moziba menni, játszani. Most viszont ez már nincs, mivel az egész hetemet az egyetemen töltöm, hétvégén pedig dolgozok, vagy tanulok, este hazaérek, és vagy segítek otthon, vagy lefekszek a TV elé, ahol általában elalszok. Ritkán tudok picit zenélni, vagy hosszú hétvégén elugrani egy-két ismerőshöz. Tudom, hogy egyszer fel kell nőni, de most nekem ez nagyon nehéz. Mi lesz majd, ha már dolgozni fogok? Vagy családom lesz? Ti ezt hogy fogadtátok el? Vagy csak túlkomplikálom? Vannak napok, amikor ráértek kikapcsolódni akár munkanapon, este, vagy el kell engednem az efféle gyerekes vágyakat már?

2019. márc. 13. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra van időd amire szeretnéd hogy legyen. Én is dolgozok, feleségem van (gyerek még nincs), mégis meg tudjuk oldani. Vannak nehezebb időszakok, persze, de a barátaid megértik - akik nem, azok nem igazi barátok.
2019. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én fordítva csinálom, munka, család mellett kezdtem egyetemre járni.

Húzós dolog, egyáltalán nem komplikálod túl. Tanulási évek alatt le kell mondani pár dologról. Kevesebb idő hobbira, kevesebb erre, kevesebb arra. Jó, be lehet osztani mindent ha ügyes vagy, de azért pl. munka+háztartás+tanulás+órák+férjemmel is törődni... Hát, még egy orvosit is könnyebb elvegezni :D


Ez ilyen. Gondolj arra, hogy milyen jó lesz majd ha végzel és utána annyival kevesebb dologgal kell foglalkozni. Sokkal könnyebb ha végzel, de addig ki kell bírni! Megéri, csak türelem!

2019. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én munka mellett jártam főiskolára. Vizsgaidőszakon kívül rendesen volt időm mindenre. Amikor idősebb lettem, és lett férjem, gyerekem, akkor átalakult valamennyire az életem. De most is van időm mindenre, járok sportolni, találkozom barátnőkkel. Annyi a különbség, hogy nincs is annyi igényem elmászkálni, mint pl. 20 évesen. Akkor hétköznap is, hétvégén is mentünk valamilyen programra. Nekem ez már nem hiányzik, beleuntam. Szeretem itthon pihenni, a családdal lenni. Persze most is megyünk programokra, együtt is, és vannak külön programjaink. De amire van igényem, az belefér így is. Nyilván így a 40 felé mások érdekelnek, mint 20 évesen.
2019. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!